На диета съм

За здрав дух в здраво тяло - здравословно хранене и въпроси, диети, съвети за красота.
Публикувай отговор
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: На диета съм

Мнение от libra »

7 кг за 12 дни ми звучи като отделяне течности.Разделното хранене дава резултати,но проф .Донка Байкова казваше ,че трябва да се редуват режимите ,защото тялото свиквало.
Да кажа ,че за дамите основните причини за пълнота са инсулинова резистентност/диабет,поликистозни яйчнии и Хашимото.
Стресовие хормони изискват повишена кръвна захар ,за да се отговори на екстремното състояние на тялото-да се приготви за действие.Стресът човек сам трябва да си го регулира.Първо да си избира битките,след това да си определи една хигиена на живот с нормално натоварване,почивка ,здравословно състояние,сън,хранене без много въглехидрати/това е основното/.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31531
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 816 пъти
Получил благодарност: 1731 пъти

Re: На диета съм

Мнение от Мария Николова »

Днес кантарът на Еконт показа 63.900. Без портмонето и ключовете. :swait:
Но с... въглехидратите. :lol: Без хляб и протеин мога, без тях - не!
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Lizi
Чист кофеин
Мнения: 6608
Регистриран на: Ное 29, '09, 17:02
Получил благодарност: 51 пъти

Re: На диета съм

Мнение от Lizi »

Аз пък ще пробвам зелените смутита.
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10086
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 347 пъти
Получил благодарност: 918 пъти

Re: На диета съм

Мнение от МГХ »

Снощи преди лягане пих : магданоз, краставица, лимон ,джинджифил и вода . Ще видим какъв ще е резултатът. Всяка вечер преди лягане, естествено докато не ми писне. Би трябвало да има ефект.
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: На диета съм

Мнение от libra »

Toва освен като диуретик ,не виждам какво друго може да направи.Според мен ,правилният момент е сутрин.
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10086
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 347 пъти
Получил благодарност: 918 пъти

Re: На диета съм

Мнение от МГХ »

libra написа: Юни 6, '18, 11:15 Toва освен като диуретик ,не виждам какво друго може да направи.Според мен ,правилният момент е сутрин.
Според нета:
"Тази напитка помага за пречистване на организма, като заедно с това насърчава имунитета, ускорява метаболизма и най-важното, елиминира излишните мазнини от тялото. "
"Всичко това се смесва заедно, пасира се в блендера или както намерите за добре, а после се изпива. Основното правило е да го правите абсолютно всеки ден, и то точно вечер преди лягане. Не сутрин, не на обед, а вечер. Ценните съставки на шейка действат на организма, докато е в процес на покой, и горят мазнините повече от очакваното."
"Джинджифилът активира метаболизма, стимулирайки по този начин топенето на мазнините и извеждането на излишните течности от организма. "
Би трябвало да действа и диуретично, но честно казано нямаше такъв ефект при мен. Ще опитам няколко вечери и ще кажа какъв е резултатът.
Аватар
mimeta
Кана кафе
Мнения: 549
Регистриран на: Фев 22, '10, 21:11
Местоположение: Чехия
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 2 пъти

Re: На диета съм

Мнение от mimeta »

libra написа: Юни 5, '18, 16:32 Успех с Бари Сиърс! За мен това е най-трудната диета с това неземно изчисляване на блоковете. А аз имам пребогат опит с диети.
На края стигнах до правилния медицински извод-че за да е някой пълен ,има хормонална /обикновено/причина. И не е невъзможно да се открие,само че имам чувството,че всички доктори с преписване са изкарвали изпити или са чели без да разбират материята.
Определено е трудна, изобщо не споря, напротив. Но пък си мсля, че трябва да е трудно, иначе е бош-лаф работа. Изчисляването ми е лесно, проблем е, че като се прибера от работа полуумряла няма кой да се занимава да реже салата. Иначе изобщо нямаше да напълнея. Пържолка със голяма салатка и друго не ми трябва :potekoha:
За хомоналната причина - то и Сиърс това твърди.
Като чета, който е успял никога не е сам, включват се я родители, я партньор, я децата. Аз самата най-дълго спазвах, когато убедих детето да спазва с мен. Аз нямам подкрепа от околните, мъжа ми твърди, че меренето на граната на грам е глупост. След като му се озъбих няколко пъти сега си мълчи и нищо не казва, но да вземе той нещо да направи не става, защото и той се прибира късно от работа. Сега ще сме две седмици отпуска, първата ще сме по ресторанти, но втората ще сме на вилата, та се каня да спазвам. Ще докладвам.
Изображение
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8438
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 763 пъти
Получил благодарност: 564 пъти

Re: На диета съм

Мнение от Shami »

Мимета,пиши после как вървят нещата с диетата.Изчетох доста материал за нея и бях решила да я започна,даже опитах един ,два дни ,просто да видя как ще е.Карах на око,променях продуктите,тоест не беше стриктно,нямам кантарче.Бях си решила да не залагам на сухата храна а да си готвя нормално и да огранича просто количеството поета храна.Тоест една паничка супа с една филия хляб ,но не удържах фронта .
Четох и доста от дневниците на момичетата,даже мислих да си направя такъв,щеше да падне голям смях и имаше опасност вместо да ме четат и да искат да слабеят,да вземе да им се прияде още повече. :lol:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31531
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 816 пъти
Получил благодарност: 1731 пъти

Re: На диета съм

Мнение от Мария Николова »

Важното е диетата да се започне утре.
Никога днес! :evil:
:lol:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: На диета съм

Мнение от Гео, граф »

Зрителна измама

Не се живее с тази мелодрама –
от нерви, притеснения, болежки
заформих сто и осем килограма...
И вече ми е просто нечовешко,
че в службата все фини хубавици
(направо нямат място да ги ритнеш)
ветреят смело дупета и цици
и само аз съм тройно габаритна.
А, сестро, пробвах всякакви диети
от сокове и разни витамини...
Това пържоли, баници, кюфтета
не съм ги помирисвала с години.
И колко изтърпях, гладувах мъжки...
Обаче не намалям и с прашинка.
Кантарчето под мен пращи и пъшка –
ще се строши проклетата машинка.
Но най-накрая взех, че го измислих –
започнах да ги храня като мама:
"Хапни си кекса, мила, ще се вкисне!
За теб какво са 200-300 грама?"
И ето че след няма и година,
щом чукна календарът Баба Марта,
във службата ни женската пол'вина
си изравни отвсякъде стандарта.
Сега ми е прекрасно и чудесно!
Не ви изглеждам елегантна дама?
Вратите ви! Вратите ви са тесни!
А другото е зрителна измама.

Ники Комедвенска

:angelche:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Публикувай отговор

Обратно към “Здраве и красота”