Здравословно отслабване

За здрав дух в здраво тяло - здравословно хранене и въпроси, диети, съвети за красота.
Публикувай отговор
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: Здравословно отслабване

Мнение от milena02 »

Дианче, щото хвърлих пак око на темата, че онзи горния пост ме ядоса, та да те окуража, че ще продължаваш да отслабваш. Мъж ми имаше твоя навик - да яде само вечер, но пък яко; натъпкваше се юнашки и лягаше да спи. Като кантара чукна 100 кг обаче, се взе в ръце и сега мина на друг режим - яде каквото яде (само без сладкиши и бял хляб) до към 18 часа. После - нищо. Е, трябва да ти кажа, че е свалил близо 10 кг за един месец и продължава да сваля. При мен този номер не работи, защото обикновено излишни са ми 3-4 кг и само спорт ги оправя, но при повече за смъкване тази система с ранното хранене явно е ефективна.
Аватар
evita
Кафе машина
Мнения: 3312
Регистриран на: Ное 23, '09, 19:20

Re: Здравословно отслабване

Мнение от evita »

Ефективно е това да не ядеш вечерта.Поне при мен действа,аз не вечерям вече от няколко години,пия само айрян.През деня си хапвам нормално,не закусвам сутрин,карам само на кафе.Не се лишавам нито от сладки работи,нито от плодове.Преди три години бях близо 80 кг,(най дебелият ми период),сега съм 62 кг,а съм висока 174 см.Обаче само хранителният режим няма да даде такъв резултат ако не се спортува.Когато е хубаво времето карам колело и тичам до гората и обратно,това са близо 4 км.Като е скапано времето се чекна в къщи :mrgreen: .
Сега ми е леко,тичам като газелка въпреки егн-то,харесвам се повече :twisted:

И още нещо,не вярвам в бързите диети.Според мен килата трябва да се свалят бавно иначе после се качват отново ,даже няколко отгоре.
Аватар
Diyana
Виенско кафе
Мнения: 350
Регистриран на: Ное 2, '11, 15:08
Местоположение: Пловдив

Re: Здравословно отслабване

Мнение от Diyana »

milena02 написа:Дианче, щото хвърлих пак око на темата, че онзи горния пост ме ядоса, та да те окуража, че ще продължаваш да отслабваш. Мъж ми имаше твоя навик - да яде само вечер, но пък яко; натъпкваше се юнашки и лягаше да спи. Като кантара чукна 100 кг обаче, се взе в ръце и сега мина на друг режим - яде каквото яде (само без сладкиши и бял хляб) до към 18 часа. После - нищо. Е, трябва да ти кажа, че е свалил близо 10 кг за един месец и продължава да сваля. При мен този номер не работи, защото обикновено излишни са ми 3-4 кг и само спорт ги оправя, но при повече за смъкване тази система с ранното хранене явно е ефективна.
Чул те Господ, Миленче...хипопотамския период вече ми омръзна...Лошото е, че аз никога не съм била слаба или поне с оптимално тегло, а винаги НАД...и сега тези 60-61 кг. са ми нормални по принцип и от две-три седмици съм се залепила на тях и не мърдам, въпреки че все по-стриктно я спазвам тая диета. Искам да свалям още и имам нужда. Ще го подкарвам и спорта, кво да се прави...имам кростренажор, ама го ползвам да си закачаме дрехите :angelche:Ако можеше поне и мъжО да ми е подкрепа, че и той има нужда...Ама Ц...на човека му се яде и само ме дразни, пък съм пощелива :angelche:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31531
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 817 пъти
Получил благодарност: 1738 пъти

Re: Здравословно отслабване

Мнение от Мария Николова »

Зимно-лятно време нищо в храненето ми не е подлагано на промяна. Лятно време, та чак до Димитровден, зимните ми поли си падат от само себе си. И ми е добре. :ieeee: Зимно време, почти до Заговезни, стигам до момент ципа на същите зимни поли да не се затваря. :sgiggle: Кофти е, че натрупването по никакъв начин не изпъва ни една бръчка. :sdevil: Извън това - пак ми е добре. :lol: Защото зная, че изпръхне ли земята в двора, пак започва обратния процес. :daaa: :ieeee: :ieeee:
Постоянното е: кафе; между 12 и 15 ч. едно кисело мляко с бяла захар и от 8 до 9 тъпчене с всичките вредни храни и химии - колко повече, толкова повече; задължително вреден десерт. От много години без никакъв хляб. Да ви изглеждам малко умряла?
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Diyana
Виенско кафе
Мнения: 350
Регистриран на: Ное 2, '11, 15:08
Местоположение: Пловдив

Re: Здравословно отслабване

Мнение от Diyana »

s_t_m написа: От много години без никакъв хляб.
Ето ти го, слънчице, ключа за бараката :hihihi: Аз сладко не ям, газирано не пия-само вода...алкохол не пия, маргарин не ям...обаче ХЛЯБ, ооо хляб ям като невидяла и гъзеца ми е от това. Пък теб как един път не те засякох в оная фаза дето не ти се закопчава ципа...Стига си ни мятала по върбите :mrgreen:
denitsavm

Re: Здравословно отслабване

Мнение от denitsavm »

s_t_m написа:Зимно-лятно време нищо в храненето ми не е подлагано на промяна. Лятно време, та чак до Димитровден, зимните ми поли си падат от само себе си. И ми е добре. :ieeee: Зимно време, почти до Заговезни, стигам до момент ципа на същите зимни поли да не се затваря. :sgiggle: Кофти е, че натрупването по никакъв начин не изпъва ни една бръчка. :sdevil: Извън това - пак ми е добре. :lol: Защото зная, че изпръхне ли земята в двора, пак започва обратния процес. :daaa: :ieeee: :ieeee:
Същата работа съм и аз :daaa: Зимата качвам по няколко кила - цели 4 за тази. Като дойде пролетта се изпаряват някъде... и така. Ама то си е до структура и до ген :nod: Има дни, та даже и месеци, в които ям като невидяла, тъпча се със сладко... после неизменно идват такива, в които не ми се яде. И въпреки, че когато ми се яде, обичам да ми е вкусно, то обратното не важи за мен - не ям само защото нещо е вкусно, т.е. ако не съм гладна, не съм и толкова, храната не ме изкушава :dovolen:
Петя33
Kафенце
Мнения: 7
Регистриран на: Фев 23, '13, 18:41

Re: Здравословно отслабване

Мнение от Петя33 »

Здравейте на всички !!! Как сте тази вечер !!! :tzvetentze:
Петя33
Kафенце
Мнения: 7
Регистриран на: Фев 23, '13, 18:41

Re: Здравословно отслабване

Мнение от Петя33 »

Огромна борба водя с това желание за сладко. Не знам за Вас.
Mepoooo
Kафенце
Мнения: 15
Регистриран на: Яну 8, '12, 02:57

Re: Здравословно отслабване

Мнение от Mepoooo »

milena02 написа:Дианче, щото хвърлих пак око на темата, че онзи горния пост ме ядоса, та да те окуража, че ще продължаваш да отслабваш. Мъж ми имаше твоя навик - да яде само вечер, но пък яко; натъпкваше се юнашки и лягаше да спи. Като кантара чукна 100 кг обаче, се взе в ръце и сега мина на друг режим - яде каквото яде (само без сладкиши и бял хляб) до към 18 часа. После - нищо. Е, трябва да ти кажа, че е свалил близо 10 кг за един месец и продължава да сваля. При мен този номер не работи, защото обикновено излишни са ми 3-4 кг и само спорт ги оправя, но при повече за смъкване тази система с ранното хранене явно е ефективна.
Милена, аз имам абсолютно същия лош навик - вечер се натъпча с ядене, а през деня на кафета и цигари. А относно първия пост май е реклама де:). Така и така се споменава за разни хапчета, много ги хвалят тези abc acai berry, но едно е да ги хвалят, съвсем друго е да има резултат. Някой има ли преки впечатления от тях? То магазини бол, където ги продават, ама нали българина си е малко недоверчив, а и с тези онлайн магазини хич не ми е на сърце. В сряда звъннах на този http://www.akaiberi.com/" onclick="window.open(this.href);return false; да видя как стоят нещата, човека ми обясни за употреба и така нататък, но цената ми се вижда голяма или е нормална? Моля дайте малко акъл, ако сте ползвали подобни техники за отслабване или някой да препоръчате някой магазин за целта.
Благодаря
Аватар
gecatabg
Kафенце
Мнения: 20
Регистриран на: Мар 9, '13, 19:28

Re: Здравословно отслабване

Мнение от gecatabg »

Мероооо, че хапчетата имат ефект имат, но ако пак не спазваш хранителен режим, файда йок.
Аз съм пробвал с редовни тренировки (фитнес) + бягане, промяна в хранителния режим - сутрин овесени ядки, вечер ям преди 20.00 часа и в малки количества. Вкарвам повече плодове и зеленчуци в менюто си и ако имаш желание можеш да пиеш и зелен чай ( малко е гаден на вкус, но има ефект ). Така хем няма да пиеш някакви хапчетата, хем няма да даваш пари за тях ;)
Публикувай отговор

Обратно към “Здраве и красота”