Здравословно отслабване

За здрав дух в здраво тяло - здравословно хранене и въпроси, диети, съвети за красота.
Публикувай отговор
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Здравословно отслабване

Мнение от Blue sky »

спешно се налага да удвоя темповете си на отслабване, затова се порових тези дни из нета и намерих следанта много интересна за мен информация

http://mama.btv.bg/forum/viewtopic.php?t=12596" onclick="window.open(this.href);return false;

представени са различни съвети и системи за пречистване на организма, някои от които доста интересни. например, тук за лунната диета има доста повече подробносит, от тези които знам. А нещо направо ме порази - пречистване с масло :shock:. та се поразрових още и видях че това идва от Аюрведа, нещо за което нищо не знам, но пък ще ми е интересно да науча
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
ravik
Кафе машина
Мнения: 4636
Регистриран на: Ное 23, '09, 16:09
Получил благодарност: 2 пъти

Re: здравословно отслабване

Мнение от ravik »

Защо искаш да ускоряваш отслабването - колкото по-бавно, толкова по-добре според мен...
Ето тук Голем Бел Нико е дал някои основни положения за здравословно отслабване според мен: http://forum.hobbykafe.com/viewtopic.ph ... t=60#p8043" onclick="window.open(this.href);return false; :nod:
Недей спа! Отивай на SPA!
Цветята ми: http://community.webshots.com/user/ravique
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Здравословно отслабване

Мнение от Blue sky »

Ами защото са ми много слаби вените, след раждането на малката получих повърхностен тромбофлебит, 1 месец инжекции по два пъти на ден в корема. Ми не ми хареса. И от няколко дни забелязах че на три други места са ми се получили подутини по уж просто напуканите капиляри. Та затова, се налага, имам много излишни килограми, от които трябва да се отърва. Все пак, не съм фен на диетите, затова засега се ровя по тези неща. Пък ако не подействат, нищо чудно да ме видите скоро и в дюканската тема :evil: :twisted:
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
bouquet
Чист кофеин
Мнения: 7054
Регистриран на: Дек 9, '09, 22:02
Получил благодарност: 1 път

Re: Здравословно отслабване

Мнение от bouquet »

Мисля, че най-добре е да се комбинира намален прием на храна и мнооооого движение. При отслабване има и отпускане на кожата и става....грозна картина. А и по себе си съдя, че колкото и малко количество храна да поемам, няма ли движение не отслабвам нито грам :evil:
Дюкан е добър вариант за хора с повече килограми за сваляне, защото аз исках да отслабна 5-6 кг и след като за 3-4 месеца свалих само 2.5кг се отчаях. Като спрях стриктно да спазвам режима качих 1кг и общо взето нищо не постигнах. Това е първата диета, която съм прилагала през живота си и едва ли съм най-компетентният човек по тази тема.
Търся добри хора
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Здравословно отслабване

Мнение от Blue sky »

аз нерви да пазя диета нямам категорично, каквато и да е тя.
Затова сега ще започна първо с детоксикациите, звучат ми разумно и полезно. и ако някой друг се интересува давам датите за подходящите дни през тази година
ДНИ ЗА ДЕТОКС ПРЕЗ 2010г:
ЯНУАРИ:28,29,30/пълнолуние/
ФЕВРУАРИ:26,27,28/пълнолуние/
МАРТ:28,29,30/пълнолуние/
АПРИЛ:26,27,28/пълнолуние/
МАЙ:26,27,28/пълнолуние/
ЮНИ:24,25,26/пълнолуние/
ЮЛИ:24,25,26/пълнолуние/
АВГУСТ:22,23,24/пълнолуние/
СЕПТЕМВРИ:21,22,23/пълнолуние/
ОКТОМВРИ:21,22,23/пълнолуние/
НОЕМВРИ:19,20,21/пълнолуние/
ДЕКЕМВРИ:19,20,21/пълнолуние/
He who plants a garden, plants happiness
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Здравословно отслабване

Мнение от Satori »

Блу, много добре съм запозната с това тридневно пречистване и лично аз не съм за него. Три дни е твърде много, особено в началото. Трудно се издържа, а и някои от съветите на доктора не са съвсем коректни. Но пък някои хора са ок с тази схема.

Ще споделя аз какво пречистване правих, след много четене и спазване на различни аюрведични правила и опитване на всякакви вариации.

На 11-ти ден след новолуние и пълнолуние /т.н. Екадаши, на руски Экадаши/ по 24 часа глад. Пада се 2 дни в месеца. Вместо 3 дни наведнъж месечно. Изтрайва се къде къде по-лесно, получава се по-ритмично и ефективно очистване и се избягват някои рискове. Един от тях е свързан с факта, че, по правило, колкото дни се гладува, толкова дни трябва да се захранва човек. Т.е. ако три дни се кара на глад или почти, не е удачно да се минава на обичайните количества храна, хеле пък по-големи, веднага след края на гладуването.

Правех го така: вечерта преди деня взимах някакво очистително - английската сол не е лош вариант, става и рициновото. Да не е някакво много драстично, като сена например. Хубаво е първия път да е събота или неделя - по-лесно е, ако не се ходи на работа. Ако човек е навън, също е по-лесно, отколкото да стои вкъщи и да гледа часовника кога ще дойде време за муане. /Колкото по-голямо е неразположението при глада, толкова повече натрупани токсини има в тялото. Световъртежът, гаденето, прималяването са такива симптоми. Не трябва да се допуска прилошаване. След едно-две очиствания вече отшумяват тези симптоми/. През нощта, ако те прокара очистителното, всеки път след тоалетната се изпива по 1 чаша хладка или топла вода. Като е очистено дебелото черво, се постига много по-добра детоксикация и усещането за глад се понася много по-леко.

През деня се пие вода, най-добре хладка. Може с лимон. Ако се прегладнее много, може малко мед /Аюрведа дава максимално желателно количество 2 с.л. на ден/. В началото хапвах по някой плод или плодов сок, прясно изтискан. След втория път вече карах само на вода с лимон - изобщо не се усеща и се чувства човек перфектно. Желателно е този ден да се носят само естествени материи и да не се ползват козметики - много голяма част от детоксикацията е през кожата. Реално се гладува 36 часа, защото прояждах на сутринта на следващия ден.

Само по себе си това води до отслабване, покрай очистването. Според мен най-здравословно се отслабва така: спира се захарта, пърженото и соленото. Солта и оцетът, както и пикантериите увеличават апетита и правят по-трудно овладяването му. Количеството храна по време на основните яденета се намалява с 1/2 или с 1/3. Не се допуска прегладняване - 2-3 залчета са достатъчни, за да се убие зверският глад и за да се ускори обмяната. По-честото хапване на по-малки количества ускорява метаболизма. между яденетата задължително два пъти на ден се ядат плод или зеленчук. Веднъж седмично спокойно се яде торта или нещо подобно, не повече от 1 парче и да е вместо обяд или вечеря. Ако човек системно прилага някакво ограничение, се получава и отслабване. Чисто психологически. Движение също - добре е да е всеки ден, дори и по 5-10 минути.
Последно промяна от Satori на Яну 5, '10, 16:06, променено общо 1 път.
dal

Re: Здравословно отслабване

Мнение от dal »

нищо не разбирам от диети, миличка...
може би е достатъчно да се премине предимно на салати и нетлъсти меса ,риби + рибни , вода , чай , мед , маслини , млека ,чаша вино , ядки, понякога плодови сокове или плодове , като се избягва тестото захарта и прекомерното солено....
до сега не съм чела да отричат този вид хранителен режим , човешки е , икономичен е ,никога не стоиш нещастен и гладен и лишен / мотивацията дъра бъра :mrgreen: /,вкусен е , цяло средиземноморие се храни по този начин , па ако удвоиш и секса , или поне ползвай там мъжете по предназначение -за една година ще одръглявееш трайно !За вените...плуване , аз друго не знам , но спецовете да кажат;

Да бъде!/актуален емотикон: :ieeee: /
Аватар
ravik
Кафе машина
Мнения: 4636
Регистриран на: Ное 23, '09, 16:09
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Здравословно отслабване

Мнение от ravik »

Ядките са много силно калорични и трябва да се внимава с тях. Ако се приемат по време на диета, трябва да са в много контролирани количества. :nod:
Недей спа! Отивай на SPA!
Цветята ми: http://community.webshots.com/user/ravique
dal

Re: Здравословно отслабване

Мнение от dal »

ravik написа:Ядките са много силно калорични и трябва да се внимава с тях. Ако се приемат по време на диета, трябва да са в много контролирани количества. :nod:
да де , нали ги дават за антиглупин , фосфор йод разни минерали и какво беше там....колкото да фосфоресцирам леко в тъмното и да мога да си запомня адреса :angelche:
Satori
Баш кафе майстор
Мнения: 2638
Регистриран на: Ное 23, '09, 20:14

Re: Здравословно отслабване

Мнение от Satori »

Всъщност, ако говорим за наистина здравословно отслабване, като част от едно здравословно хранене, е добре да правим разлика между енергийната и хранителната стойност на продуктите. :dovolen: Примерът с ядките е чудесен - няколко ядки могат да убият зверски глад при опитите за слабеене, като в същото време внесат полезни вещества на подложения на стрес /и най-вероятно лишения/ организъм, без да компрометират "диетата".
Публикувай отговор

Обратно към “Здраве и красота”