Разширени вени .

За здрав дух в здраво тяло - здравословно хранене и въпроси, диети, съвети за красота.
Аватар
Магдалена
Кафе машина
Мнения: 3421
Регистриран на: Юни 26, '10, 15:57
Местоположение: Благоевград
Дал благодарност: 18 пъти
Получил благодарност: 3 пъти

Разширени вени .

Мнение от Магдалена »

Здравейте! Позволявам си да открия нова тема, защото не намерих писано -споделено за лекуването на разширени вени.
Попаднах на тази информация.Звучи и и изглежда доста обнадеждаващо,но аз съм Тома Неверни,когато се касае за здравето.Пък и когато е съпроводено с немалка сума пари, започва да ми изглежда фантастично невъзможно. Моля ви, ако някой има личен опит нека сподели тук преживяното!Благодаря ви! И ако все пак има писано вече по темата, моля за извинение и нека моето писане бъде преместено там!
http://www.dr-galili-bg.com/
След като пуснах темата, се замислих, дали този адрес няма да се сметне като реклама !? Моля ви, не го приемайте така, или ако все пак е нарушение на правилата, го изтриите!! :ufff:
Marti
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1203
Регистриран на: Дек 12, '10, 21:41

Re: Разширени вени .

Мнение от Marti »

Аз съм с разширени вътрешни вени.Болката е доста неприятна. Правя си студени душове на краката, а сутрин рано още докато съм в леглото,в легнало положение омазвам двата крака с веногел,обувам чорапогащи 280ден Benefic ( в легнало положение - кръвта още не се е разнесла,отекла надолу по краката). Пия Детралекс . Но движението трябва да е повече,от време на време краката високо нагоре.
Аватар
leydi_pena
Kафенце
Мнения: 24
Регистриран на: Фев 25, '13, 03:37
Местоположение: Габрово

Re: Разширени вени .

Мнение от leydi_pena »

От петнадесет години вследствие на лекарска грешка и неправилно лечение пет години преди това се Сдобих с разширени вътрешни вени, в началото само на краката, в последствие имам и в стомах и по ръцете и...Пих детралекси, мазах, венорутони и всичко възможно, дадени пари на вятъра полза никаква и периодично кошмарна болка а работех с години и по 16 ч на крака, купих си веднъж случайно книга "Лечение без лекарства" пълна с рецепти от бабино и прабабино ми време , прочетох за тромбофлебит (имах на десния крак и това) и разширени вени : МЕД ПЧЕЛЕН , Истински, домашен - Мажат се краката , първите три дена през три часа , залепят се с памучен парцал, аз го прилепвам отгоре с парчета тиксо за да не пада, вечер преди лягане се намазват , залепят и се спи до сутринта, нямах възможност да правя през три часа , затова само вечер, намазвам завивам, при мен беше целите крака отгоре до долу, залепям и спя . Е... някога поолепквам чаршафите, но... е мед, пере се . Ефектът е невероятен, а тромбофлебитът ми изчезна за месец и повече не се появи, спомен за него ми е само едно по-тъмно петно на кожата..., Опитвала съм и с невен и зелеви пера и кой каквото ми беше казал. Само МЕДЪТ ми помогна. :dovolen: :stiskam:
Аватар
rumivarna
Кафе машина
Мнения: 3564
Регистриран на: Сеп 20, '10, 14:57

Re: Разширени вени .

Мнение от rumivarna »

И аз имам проблем с вените на единия крак. Преди месец питах съдов хирург за този рекламиран метод на Галили и ми каза, че не било нещо което не се прави е у нас, но рекламата и цената му били само много по-големи. Докторката с която говорих също бе правила на себе си такава процедура, но след 6 месеца нещата се възобновили, а и самата манипулация била доста болезнена. С две думи ме отказа ;) И аз мажа разни мазила и слагам ластичен чорап преди ставане сутрин, но за летните горещини си е кошмар с него.
leydi_pena, колко време прави това мазане с меда? Колко нощи, в какво количество, повтаря ли се периодично или един курс е достатъчен? При мен е от коляното надолу и ще взема да го направя. Много ще съм ти благодарна да напишеш подробно :tzvetentze:
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили Титаник.
http://rumivarna60.snimka.bg/?user,albums" onclick="window.open(this.href);return false;
Marti
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1203
Регистриран на: Дек 12, '10, 21:41

Re: Разширени вени .

Мнение от Marti »

Добро утро! leydi_pena моля те разкажи как го мажеш,може би трябва да е течен и го размазваш както гела по краката. Тъкмо се омазах с Веногел-има пчелен прополис,див кестен и невен. И успях да си обуя чорапогащника. Много трудно се обува. Една моя приятелка с такъв чорапогащник изкара цял месец почти без да го събува,денонощно,по препоръка на лекуващия я лекар. Бяха й калцирали вените. Ох... не знаеш какво ще ти дойде
Marti
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1203
Регистриран на: Дек 12, '10, 21:41

Re: Разширени вени .

Мнение от Marti »

Антивирусната ми блокира линка от първия пост , има някакъв вирус; насочила съм се към този http://razshireniveni.com/index.php?opt ... 10&lang=en
или към Токуда- препоръчаха ми единият от екипа съдови хирурзи,бил добър в тази област
Но наистина ще опитам и с мед, ще се мажа, нека да маца, мисля след като си намажа краката да обуя памучен клин отгоре, имам един два стари,тъкмо ще ми влязат в употреба.
Аватар
dancheto
Кафе машина
Мнения: 4878
Регистриран на: Фев 24, '11, 08:48
Местоположение: хасково
Дал благодарност: 10 пъти
Получил благодарност: 8 пъти

Re: Разширени вени .

Мнение от dancheto »

Marti написа:Антивирусната ми блокира линка от първия пост , има някакъв вирус; насочила съм се към този http://razshireniveni.com/index.php?opt ... 10&lang=en
или към Токуда- препоръчаха ми единият от екипа съдови хирурзи,бил добър в тази област
Но наистина ще опитам и с мед, ще се мажа, нека да маца, мисля след като си намажа краката да обуя памучен клин отгоре, имам един два стари,тъкмо ще ми влязат в употреба.
Мисля, че точно там са ходили майката на моя кум и е страшно доволна. Имаше големи болки с краката, особено на единия крак вените изглаждаха така на крака, все едно се е омотала една огромна гъсеница по целия й крак. След 2-та инжекция, ефекта е огромен. Вече почти нищо не се забелязва от вените. Снаха й също имаше такъв проблем, но в по-лек вариант, при нея се е наложило само една инжекция. Ще я попитам кумата си къде точно са ходили, но мисля на 99%, че е в същата клиника. Виждала съм с очите си преди инжекцията и след това, ефекта е огромен! Сега виждам, че това е във Варна, същото са го направили, но в София, ако ви интересува ще попитам точно къде и при кой лекар са ходили в София.
Независим дистрибутор на АкваСорс
http://superhrani.myaquasource.net
http://superhrani.myaquasource.net/opportunity
Аватар
leydi_pena
Kафенце
Мнения: 24
Регистриран на: Фев 25, '13, 03:37
Местоположение: Габрово

Re: Разширени вени .

Мнение от leydi_pena »

:dovolen: 2002 г юни месец се наложи за седмица да зарежа тотално бизнес , който бях градила 12 г не можех да си стоя на краката от болки, отекли целите до горе , а на чатала торби като помелота пълни с кръв и лимфа, и това след всичкото пиене и мазане по предписание на лекарите, болките бяха нечовешки....Докато не прочетох за меда.... Хубаво е да знаете този който го произвежда дали го прави за здраве или блъска глюкоза за пазара... Чист , истински билков мед. Отсипвам си от буркана в малка купичка, вземам на пръстите и размазвам, от топлината на тялото се повтечнява , хубаво омазвам да няма празно и сухо , залепят памучен парцал, може от стар чаршаф, от тениска , няма значение от какво , залягам краищата един върху друг и прилепям с тиксо. Първият път , когато правих и имах и тромбофлебита , опитах на три часа , но в къщи не ме свърта, вече бях купила тази къща с градината и.... на три часа... не ми се получи , затова само вечер мажа залепям и лягам да спя, сутринта измивам с хладка вода да не лепкам. Така правих един месец . Мина флебита, отоците спаднаха и болката отшумя...., няколко години след това пак застанах на крака по повече от 12 часа, като почна да не мога да търпя, вечер пак свивам и мажа по няколко вечери, докато отмине, просто се усеща кога е минало, не боли не се надуват и тнт.... и повече да се прави лошо няма....:) Едно време ходех в София да си купувам специални чорапогащи по лекарско предписание с голяма компресия да ме стягат , колко пари съм дала за тях и за лекарства на вятъра , чак не ми се спомня.... Бързо, лесно и ВКУСНО... се оказа, много, много просто ПЧЕЛЕН МЕД... :D :stiskam:
Аватар
leydi_pena
Kафенце
Мнения: 24
Регистриран на: Фев 25, '13, 03:37
Местоположение: Габрово

Re: Разширени вени .

Мнение от leydi_pena »

Marti написа:Антивирусната ми блокира линка от първия пост , има някакъв вирус; насочила съм се към този http://razshireniveni.com/index.php?opt ... 10&lang=en
или към Токуда- препоръчаха ми единият от екипа съдови хирурзи,бил добър в тази област
Но наистина ще опитам и с мед, ще се мажа, нека да маца, мисля след като си намажа краката да обуя памучен клин отгоре, имам един два стари,тъкмо ще ми влязат в употреба.
:dovolen: Няма да можеш да обуеш памучен клин, лепне и ще забърше меда, Парчето плат трябва да е правоъгълно и внимателно обвиваш с него крака с прилепване на плата , аз си изрязвам парчето , което ми трябва на правоъгълник , като оставям едни десет см минимум за замятане върху началото на плата... :stiskam:
P.S. След като залепите (без да стягате крака , но и без да се изхлузва плата) и легнете в първите пет-десет минути усещате загряване на краката или крака, болката леко се увеличава и...няма и след десет минути изчезва като отрязана с нож, настъпва осезаемо облекчение.... :dovolen:

ЗАХАРОСАНИЯТ МЕД НЕ СТАВА ЗА МАЗАНЕ, ТРЯБВА ДА Е ТЕЧЕН , Освен това , мед разтопяван на водна баня, ако се сгорещи много остава само захар като конфитюр, всички лечебни свойста се губят от високата температура, погрешно е схващането, че горещ чай с мед е лековит, лековити са билките в чая, но попарения мед си става само подсладител и нищо друго... :dovolen:
Marti
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1203
Регистриран на: Дек 12, '10, 21:41

Re: Разширени вени .

Мнение от Marti »

Току-що се омазах и опаковах.Загрява наистина и пощипва.От 6ч тази сутрин съм на крак,преди това обух чорапогащи с най-високата компресия.До преди малко едвам си стоях на краката.
Благодаря ти за споделената рецепта,дано да ми помогне
Публикувай отговор

Обратно към “Здраве и красота”