Разширени вени .

За здрав дух в здраво тяло - здравословно хранене и въпроси, диети, съвети за красота.
Аватар
Noel
Наркоман
Мнения: 10630
Регистриран на: Яну 7, '14, 19:29
Местоположение: София кв. Борово
Получил благодарност: 1 път

Re: Разширени вени .

Мнение от Noel »

Здравей,Силвана.
Разширените вени се отстраняват оперативно,не е тежка операция за пациента.
Обикновено на втория ден си на крак.Тъй като си доста млада,моя съвет е час по скоро да си направиш консултация и да решиш проблема.
През топлите месеци тези интервенции не се правят.
Успех! :tzvetentze:
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Разширени вени .

Мнение от Titi »

Не само оперативно отстраняване е начина, Ноелче. Той се прилага вече при крайни, драстични случаи. Лазерната интервенция е добро решение за разширени вени, които са по-скоро козметичен проблем - разширени капиляри, дребни венозни мрежи, а не вече да болят и отичат. Аз съм използвала услугите на посочената клиника по друг повод и съм много доволна от тях. Работят с хубава техника и само с медицински персонал. Преди години се наричаха "Picasso", но после си смениха името.
Силвана, благодаря, че ме подсети, цяло лято се дразнех на една грозна синя вена в сгъвката на десния ми крак, сега ще си запиша час да го реша този проблем.
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
silvana
Kафенце
Мнения: 10
Регистриран на: Яну 16, '15, 02:08

Re: Разширени вени .

Мнение от silvana »

Благодаря ви много за мненията. много са важни за мен. :tzvetentze: сигурно, ще ги отстраня с помощта на лазер. от операции се страхувам, каквито и да са :snif:
ivo_ve
Kафенце
Мнения: 3
Регистриран на: Яну 13, '15, 12:04

Re: Разширени вени .

Мнение от ivo_ve »

silvana написа:Здравейте, имам разширени вени, а съм на 24 години. много ме мъчат, а работата ми е такава, че съм на крака през целият ден. какви ли не мазила съм изпробвала, нищо не ми помогна. искам да попитам, дали някой си е правил тази процедура? и има ли ефект от нея? и според вас, какво може да ми помогне, не вярвам в народна медицина, ми се иска нещо наистина ефективно. Предварително ви благодаря.
Здравей Силвана
Аз взех да пробвам вече няколко дена но ефекта е доста бавен поне при мен . Може би защото пуша и си пийвам ;) а това е вредно за вените , но нищо не пречи да се пробва все пак едно малко бурканче мед 2/3 лв и ще ти стигне горе долу за седмица :dovolen: а за това време предполагам , че трябва да си покаже дали има ефект . Аз лично исках да разбера дали найстина се решава този проблем както беше писано в предните страници . Аз ще пробвам една седмица и ако има ефект ще избена хапчетата и ком. чорап който за зимата иде дойде ама за лятото :hmmm: Дано да има ефект с меда ако не както е казал доктора или имам още два варианта който трябва да ги проуча .
Аватар
Магдалена
Кафе машина
Мнения: 3421
Регистриран на: Юни 26, '10, 15:57
Местоположение: Благоевград
Дал благодарност: 18 пъти
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Разширени вени .

Мнение от Магдалена »

:dovolen: Здравейте!Тъй като аз започнах преди време тази тема,мисля,че е правилно да споделя докъде стигнахме /по-скоро ММ/ с този проблем.
През изминалото лято имаше доста тежка работа в едно таванско помещение-жега,пот,обезводняване-почти 2 месеца по 5-6часа на ден.В резултат на това разширените му и до този момент вени станаха страшни за гледане.Отведнъж кракът от коляното нагоре пламна в огън, стана твърд като камък.Приеха го веднага в хирургично отделение.Една седмица денонощно хепарин,антибиотици и не знам още какво.Непрекъснат компрес с риванол и легнало положение.Един месец след изписването продължихме с риванола , мазане с Лиотон всеки ден.Сега от огромния колкото човешки юмрук венозен възел в областта зад коляното няма и спомен.Всичко е гладкоооооо.Само цветът на кожата е леко по-тъмен.Няма и болки,но продължава да приема по схема Синтром.Ходи веднъж месечно на контролен преглед.Но положението е овладяно. Това е от мен.Намерете верния лекар,мисля,че може да се мине и без драстични оперативни или лазерни намеси!! Успех на всички!! :stiskam: :stiskam:
Аватар
silvana
Kафенце
Мнения: 10
Регистриран на: Яну 16, '15, 02:08

Re: Разширени вени .

Мнение от silvana »

Здравей Силвана
Аз взех да пробвам вече няколко дена но ефекта е доста бавен поне при мен . Може би защото пуша и си пийвам ;) а това е вредно за вените , но нищо не пречи да се пробва все пак едно малко бурканче мед 2/3 лв и ще ти стигне горе долу за седмица :dovolen: а за това време предполагам , че трябва да си покаже дали има ефект . Аз лично исках да разбера дали найстина се решава този проблем както беше писано в предните страници . Аз ще пробвам една седмица и ако има ефект ще избена хапчетата и ком. чорап който за зимата иде дойде ама за лятото :hmmm: Дано да има ефект с меда ако не както е казал доктора или имам още два варианта който трябва да ги проуча .[/quote]
Благодаря ти много. Но тези методи, за които ми говориш, майка ми ги е ползвала, ефекта не е дълготраен. А аз съм млада и ми се ходи още с поли. Аз си ги мажа с Леотон, когато ме белят, но и това е временно успокояване и намаляване на болките и подуването.
tihomira.markova
Kафенце
Мнения: 14
Регистриран на: Окт 22, '15, 08:47

Re: Разширени вени .

Мнение от tihomira.markova »

Трябва да се вземат мерки навреме- инъче става зле. :oops:
Аватар
mihaela123
Kъсо кафе
Мнения: 60
Регистриран на: Авг 16, '15, 18:28
Местоположение: Shumen

Re: Разширени вени .

Мнение от mihaela123 »

Така е, аз чаках до последния момент и сега ситуацията се влоши супер много. От вече месец се мажа с някакви мазила, ходя по доктори, но нищо не ми помага. Наскоро чух за съвременен метод за лечение на разширените вени с лазер. Видях,че във ... правят такива процедури и мисля да отида. Някой ходил ли е,ако може да сподели мнение, ще съм много благодарна?
Последно промяна от Anonymous на Авг 28, '17, 22:31, променено общо 1 път.
Причина: линкове с цел реклама
Тина
Kафенце
Мнения: 1
Регистриран на: Окт 21, '16, 19:32

Re: Разширени вени .

Мнение от Тина »

Здравейте ! Доста време е минало от началото на темата. Някой би ли споделил за меда, или само е облекчаващо средство. Някой да сподели как е разрешил този проблем, има ли лечение или само операцията решава проблема. Някой правил ли е лазерна операция?
Аватар
Did_ka
Двойно кафе
Мнения: 182
Регистриран на: Дек 4, '15, 15:33

Re: Разширени вени .

Мнение от Did_ka »

Малко опит от мен - ползвайте билки. Външните лекове не винаги са ефикасни, трябва да има и лек от вътре ;)
Аз например след употребата на запарка от подъбиче чувствам облекчение. Но не е само то има много витамини, билки и пр., които укрепват кръвоносните съдове като цяло.
Четох малко по-горе за премахване на вена - при мен бе мъртва - премахнах я с еднократна терапия при хирург. Инжектира лекарство по цялата и дължина. За няколко месеца се абсорбира и изчезна. (колкото бързо изчезват синините, толкова бързо изчезва и третираната вена). Капилярите обработи с лазер - много бързо изчезнаха.
Публикувай отговор

Обратно към “Здраве и красота”