Целулит

За здрав дух в здраво тяло - здравословно хранене и въпроси, диети, съвети за красота.
Аватар
ravik
Кафе машина
Мнения: 4636
Регистриран на: Ное 23, '09, 16:09
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Целулит

Мнение от ravik »

Това според мен е невъзмоно. :) В смисъл възможно е за 9те минути, но не и за трайно решение. :)
По принцип, за всякаквите кремчета за каквото и да е, на които пише "приниква в дълбочина" и там прави "нам-кво-си на дълбоките слоеве на кожата", мога само да кажа, че това просто е физически невъзможно. :mrgreen: Кремчетата няма как да проникват в каквато и да е дълбочина. Това е просто рекламен трик. Те реално заглаждат или стягат само повърхностният слой на кожата и затова реално едно кремче няма как да реши трайно такъв проблем. Единственото, което се постига, е че понеже се стяга кожата, реално целулита не се вижда толкова, но това не значи, че не си остава да си седи пак толкова, колкото си е в дълбочина :) . Целулит може да се пребори със спорт, масажи, пиене на много вода и адекватен хранителен режим. Това е. Другото, както и преди съм го казвала, само мирише хубаво и успокоява съвестта. ;)
Та затова смятам, че това чудо за 9-те минути е възможно, защото сигурно има някаква химия за стягане на кожата. И после отпуска след няколко часа. Но на самия целулит според мен нищо не му прави. На същия принцип има и едни гланцове за устни, които напомпват устните. :mrgreen: Тях ги пробвах - слагаш ги на устните, устните започват да щипят и леко се подуват и ставаш като Анджелина. Или като Мара - както дойде. :lol:
Недей спа! Отивай на SPA!
Цветята ми: http://community.webshots.com/user/ravique
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: Целулит

Мнение от lila »

Целулита е на хормонална база - има пряка връзка с естрогените - ако сте забелязали основно жени страдат от целулит, и то такива без мустаци, жени пухкавички, мекички и много женствени - каквато всъщност трябва да е една жена, :D извинявам се за експресията, днес съм в едно шегаджийско настроение, при мъжете също се наблюдава, наистина по-рядко, при много сериозно затлъстяване и нарушен хормонален баланс. Ако сте жена, да нямате никакъв целулит, трябва нещо да НЕ ви е наред с хормона. Както и да е.
Тези кремчета според мен имат леко дрениращ ефект, тъй като малките пухкавинки и дупчици всъщност са от задържането на вода в клетките.
Безумни са състезанията с майката-природа, там винаги ще сме победените :D
И тъй като ме изпра и простотията, ще кажа, че за големия сериозен майстор трябва голям тезгях - на него нищо му не пречи, да, малка част от мъжете харесват себеподобните фигури, сещайте се за какво намеквам, дреме ми на шортиджа за целулита като цяло :D
Аватар
DarinaN
Кафе машина
Мнения: 3318
Регистриран на: Мар 16, '10, 09:40
Местоположение: Пловдив

Re: Целулит

Мнение от DarinaN »

lila написа:Целулита е на хормонална база - има пряка връзка с естрогените - ако сте забелязали основно жени страдат от целулит, и то такива без мустаци, жени пухкавички, мекички и много женствени - каквато всъщност трябва да е една жена, :D ....................... от задържането на вода в клетките.
Безумни са състезанията с майката-природа, там винаги ще сме победените :D
И тъй като ме изпра и простотията, ще кажа, че за големия сериозен майстор трябва голям тезгях - на него нищо му не пречи, да, малка част от мъжете харесват себеподобните фигури, сещайте се за какво намеквам, дреме ми на шортиджа за целулита като цяло :D
ха сега да видим кой е без целулит :hihihi:
"Ако A е успехът в живота, то тогава A е равно на x + y + z. x е работата, y е забавлението, а z е да си държиш устата затворена." А. Айнщайн

http://darinaivanova.snimka.bg/hobby/2011.593300.25139445" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
marioletka
Кафе с мляко
Мнения: 272
Регистриран на: Дек 1, '10, 18:32
Местоположение: до София

Re: Целулит

Мнение от marioletka »

Скоро и аз се интересувах от темата и от ровенето из нета разбрах, че всички кремове против целулит съдържат кофеин. Много ефикасно било да се търкаш с утайка от кафе в банята. Аз пробвах няколко пъти ама голямо търкане си требе :D Добре ми се отрази някак си ти става по-мека кожата и гладка, но не съм достигнала до желаните резултати все още( аз съм се мазала и няколко пъти де), а и нямам кой знае колко целулит, просто сега съм на една диета и се страхувам като отслабвам да не ми се появи :D Повече профилактично :D А за кремовете и аз не съм сигурна на кое точно помагат и предпочитам да не ги ползвам, да не говорим, че са пълни с парабени и куп други щуротии на които ефекта ще се види след години.
Песимистът вижда трудности във всяка възможност, оптимистът - във всяка трудност - възможности.
Уинстън Чърчил

http://www.facebook.com/photo.php?fbid= ... 8148402236
Аватар
nel4o
Баш кафе майстор
Мнения: 2554
Регистриран на: Ное 23, '09, 21:38

Re: Целулит

Мнение от nel4o »

С кафето чадо, най многото да си протриеш кожата.... мека е щото си направила як пилинг ама Фнимавай :sgiggle: Кремовете стягат и овлажняват кожата и само допълват ефекта от метода "скачане, тичане + вода+ повечко секс" :hihihi:
кирилица не е на съседа Киро жена му...

http://raphaelholisticjewelry.com/
Аватар
ravik
Кафе машина
Мнения: 4636
Регистриран на: Ное 23, '09, 16:09
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Целулит

Мнение от ravik »

Точно и аз щях да кажа същото като nel4o - утайката от кафе има перфектен пилинг ефект. :nod: И това е всичко. ;)
Недей спа! Отивай на SPA!
Цветята ми: http://community.webshots.com/user/ravique
Аватар
evita
Кафе машина
Мнения: 3312
Регистриран на: Ное 23, '09, 19:20

Re: Целулит

Мнение от evita »

Не е всичко :lol: с утайката можеш спокойно да запушиш каналите в банята :mrgreen:
Аватар
ravik
Кафе машина
Мнения: 4636
Регистриран на: Ное 23, '09, 16:09
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Целулит

Мнение от ravik »

Виж за това не се бях сетила. :lol: Но с кори от орхидеи също го мога перфектно. :lol:
Недей спа! Отивай на SPA!
Цветята ми: http://community.webshots.com/user/ravique
Аватар
nel4o
Баш кафе майстор
Мнения: 2554
Регистриран на: Ное 23, '09, 21:38

Re: Целулит

Мнение от nel4o »

Ако ви трЕбва каналин, знаете .... :lol: :lol: :hihihi:
кирилица не е на съседа Киро жена му...

http://raphaelholisticjewelry.com/
denitsavm

Re: Целулит

Мнение от denitsavm »

Сега, да не си помислите, че се подигравам с вас ;) : имах един период през живота си, преди около 6-7 години, когато станах набързо толкова дебелогъза, че просто ми беше невъзможно да си влезна в панталоните :eeeh: , в почти никои от тях :o Това след екстремно пиене на постинор :oops:, явно предозирах, ама качих 15 кила за месец някъде и то само на гъз и бедра :eeeh: Май това беше единствения момент в живота ми, в който се стресирах от вида си... Килата ги свалих за още 1 месец, но това, което остана отдолу си беше доста гадна гледка... Та след лутане и търсене си намерих една масажистка :dovolen: и след още 2 месеца нямаше и помен от крачетата на мишелин :mrgreen: И до днес си ходя на масажи по веднъж месечно поне :nod: Идеята е една серия масажи през ден и след това поддържаща терапия, която постепенно стига до веднъж месечно. След раждането на мъника всъщност отидох чак преди два месеца, пак повторих началния курс на масажи, но масажистката поне твърди, че реално целулит нямам и едва има някакви наченки на натрупване :dovolen:

Масажа излиза на цената на по-скъпите кремчета, а ефекта е видим, като си има и други плюсове като стягане и оформяне на задника :nod: , кожа като коприна :dovolen: Много съм доволна с две думи... Да спортувам нямам нерви, но преди доста ходех пеша, а сега се бъхтя в градината... Иии, който не търпи болка, не е за него - първите 5 процедури са ужасно болезнени :eeeh: , след това - не усещаш болка, но в началото докато ти се "отлепи" целулита си е гадно

Това с търкането с кафе и аз го правех преди, като имах време - със ситно смляно кафе, което омешвах с душгел и си пусках предварително топлата вода в банята да стане парна баня вътре, седя 5 мин и се натривам едно хубаво - пилинг ефекта е по-добър от купешките смеси, но си е за максимум веднъж месечно. За да има ефект и на изсмукващо подкожни мазнини трябва да е зелено кафе и да се прави на компреси.... нямам опит.
Публикувай отговор

Обратно към “Здраве и красота”