Здравословно хранене

За здрав дух в здраво тяло - здравословно хранене и въпроси, диети, съвети за красота.
Публикувай отговор
dreadx
Дълго кафе
Мнения: 146
Регистриран на: Мар 6, '10, 13:31

Re: Здравословно хранене

Мнение от dreadx »

nel4o написа:Връчените солети, бисквитки, снаксове и вафлички, че да мълчи детето, съсипват хранителните му навици отрано :hmmmmmm:
nel4o, баш си е така.
lila написа:Няма по-гадна миризма от тази около и в Макдоналдс - в световен мащаб :syes:
хаха - аз така по моста на НДК поемах дълбоко въздух и минавах бързо, за да не я вдишам.. ;)
Аватар
danielka_y
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1481
Регистриран на: Апр 4, '10, 21:36

Re: Здравословно хранене

Мнение от danielka_y »

Наскоро ми казаха една диета, която е точно в този контекст - разделно хранене
:!: ЗАБРАНЕНО :!: за кърмачки, понеже тази диета я дават и като детоксикираща

Има няколко условия за през целия период на спазване на диетата
1. НИКАКВА консумация на безалкохолно, всякакви сокове, алкохол (е понякога можете да си позволите чашка биричка или чаша студено вино - не е фатално)
2. Вода НЕ се консумира 30 мин преди и 30 мин след храна
3. Всеки 29-ти ден от диетата е воден ден :!: - зависи от вас колко време ще я продължите, по принцип ми казаха че се спазва 3 месеца
4. След приключване на диетата за запазване на килограмите се препоръчва поне 6 месеца закуската ви да е плод + чай или кафе (без захар и сметана)


1-ви ден

- закуска - плод (неограничено количество, ако искате една щайга ябълки изяще :lol: но да е от един вид )+ чай или кафе (без захар и сметана)

- обяд - могат да се комбинират по свой вкус - варено, печено, сушено, пържено, но не е много за предпочитане да не се прекалява (изброявам храните които могат да се консумират в този ден, а избора на менюто зависи от вас - риба, месо (всякакво - телешко, свинско, пилешко, заешко, агнешко ...), сирене, кашкавал, яйца + салата (по възможност да се избягва доматето в комбинация със месо) краставици, зеле (присъства само в този ден), доматки, моркови, пипер, репички + 2 филийки препечен бял, ръжен, пълнозърнест хляб + кофичка кисело мляко (не разредено със вода)
Забележка: Като изключим хляба и киселото мляко всичко друго е в НЕОГРАНИЧЕНИ количеста. За предпочитане е да се преядете :hihihi: за да може вечерята доволно да ви засити.

Пример: Прясно зеле със пилешко или свинско месо + салатка с краставичка + 2 филийки хляб

- вечеря - АБСОЛЮТНО същото като обяд (без да се добавя или отменя от менюто) но на половината от количеството !!!! (което важи и за следващия ден!)



2-ри ден

- закуска плод (неограничено количество, но от от един вид) + чай или кафе (без захар и сметана)

- обяд могат да се комбинират по свой вкус - картофи, грах, леща, боб, ориз... (без ограничения и комбинации) приготвени по свой вкус - печено, варени, пържени + салата + 2 филийки хля + 1 кофичка кисело мляко

-вечеря - АБСОЛЮТНО същото като обяд (без да се добавя или отменя от менюто) но наполовина от количеството!


3-ти ден

- закуска - плод (без ограничения, но един вид) + чай или кафе, като в този ден е позволено с малко сметана или малко захар

- обяд - вегитарианска пица, макарони, спагети, бутерки, баница с масло, рогче с масло - въобще всичко тестяно но БЕЗ сирене, яйца и кашкавал, ест. и колбаси

- вечеря - баклава, тиквеник, голямо парче торта, голяма кутия сладолед (например 1 литър), един голям шоколад - ВСИЧКО сладко


4-ти ден - изцяло на плодове, като отделните хранения са само с един вид плод

Пример:
-закуска ябълки (неограничено количество) + чай или кафе (абсолютно забранено - захар или подсладители и сметана)

-обяд банани (неограничено количество)

-вечеря портокали (неограничено)

А може и целия ден да се консумира един вид плод

И следващия ден започваме пак отначало
Изображение
Аватар
danielka_y
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1481
Регистриран на: Апр 4, '10, 21:36

Re: Здравословно хранене

Мнение от danielka_y »

Пропуснаха да кажа:
По възможност мазнината, с която се приготвят ястията и салатите, да се сведе до минимум, и по възможност да се смени със зехтин. Може и с олио, може и да не се намаля колич. пак ще има резултати, но няма да са оптимални - между 10-15кг за месец при стриктно спазване на диетата.

Аз лично мисля от утре да я почна наново - карах я повече от месец миналата година и я приключих точно преди коледните празници (разбираемо е защо :lol: ) Имаше невероятен ефект!!! Мъжа ми за първи път като му заявих каква диета ще пазя ме изгледа изцъклено, наведе си главата, така че да ме види над очилата си и ми заяви "Ти добре ли си, това не е диета за отслабване, а за надебеляване!" Ама после ми се извинява за недеврчивостта му към мен :lol:

Диетата подобрява изключително добре перисталтиката на организма!!! Което е изключително важно, за хората които мислят да я ползват и имат застоял начин на живот - от където и проблеми с перисталтиката!
Изображение
Аватар
bouquet
Чист кофеин
Мнения: 7054
Регистриран на: Дек 9, '09, 22:02
Получил благодарност: 1 път

Re: Здравословно хранене

Мнение от bouquet »

Това много ми прилича на 90 дневната диета :hmmm: http://www.viewsofia.com/article/4987/" onclick="window.open(this.href);return false;Тримесечна%20диета%20с%20невероятен%20резултат
Търся добри хора
Аватар
danielka_y
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1481
Регистриран на: Апр 4, '10, 21:36

Re: Здравословно хранене

Мнение от danielka_y »

bouquet написа:Това много ми прилича на 90 дневната диета :hmmm: http://www.viewsofia.com/article/4987/" onclick="window.open(this.href);return false;Тримесечна%20диета%20с%20невероятен%20резултат
Да това :daaa:
Изображение
Аватар
Fado
Кафевар/ка/
Мнения: 911
Регистриран на: Дек 8, '09, 13:00
Местоположение: София

Re: Здравословно хранене

Мнение от Fado »

Само не разбрах как стои въпросът с алкохола в тази диета. :hmmm: Може или не може? :hmmm: Щото, ако не може... кофти. :hmmmmmm:
Аватар
danielka_y
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1481
Регистриран на: Апр 4, '10, 21:36

Re: Здравословно хранене

Мнение от danielka_y »

Fado написа:Само не разбрах как стои въпросът с алкохола в тази диета. :hmmm: Може или не може? :hmmm: Щото, ако не може... кофти. :hmmmmmm:
По принцип НЕ може! Но като излизах с приятели вечер, което се случва изключително рядко, може би на месец/два веднъж, си позволявах една чаша биричка, или ако ще вечерям една малка ракия със салатата. Аз лично от това удоволствие не искам да се лиша, да изляза с приятели и да пия минер. вода :snif: , вие ако имате тази воля ... вие сте на ход :nod:
Изображение
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Здравословно хранене

Мнение от Titi »

Наистина ли изяждаше количествата, които са описани в диетата? На мен ми се струват огромни. И още два пункта ме смущават - хем не трябва да се пие нищо докато се яде, хем в един от дните, мисля с пиците, след всяко ядене е написано и вода? И още - въглехидратния ден, тия сладкиши на вечеря са против всякакви хранителни правила. И отново количествата във въглехидратния ден?
Разпитвам толкова подробно, защото вчера пратих тази диета на една приятелка, която иска да свали 3-4 кг., но не й се получавало като гладува. Опитах се да й обясня, че не гладуването, а правилното хранене е способа за отслабване. След което тя започна да ме атакува с въпроси относно диетата, а аз я бях прегледала отгоре-отгоре и се чудех какво да й отговоря, че да е най-правилно. Затова питам тебе, след като си я правила вече.
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: Здравословно хранене

Мнение от lila »

Fado написа:Само не разбрах как стои въпросът с алкохола в тази диета. :hmmm: Може или не може? :hmmm: Щото, ако не може... кофти. :hmmmmmm:
Направо е отсвирена :hihihi: :hihihi: :hihihi:
Аватар
danielka_y
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1481
Регистриран на: Апр 4, '10, 21:36

Re: Здравословно хранене

Мнение от danielka_y »

Тити, не съм писала, че след храна трябва да се пие вода! Най-отгоре писах какво е условието за консумация на вода, което важи за цялата диета. То и по принцип не те задължава да пиеш вода. Има хора като мен, които почти чиста вода не пият, карам я на газирано, нат. сокчета, кафенца ей такива боклуци. Но с тази диета, мисля някъде към края на 2-рата седмица, организма сам си иска водичката :nod: ! Количествата храна описани по-горе, кон да мине отгореми, не мога да ги погълна, просто изписах храните, с които могат да се правят всякакви комбинации по свои вкус за текущия ден, ако искаш яж кисело мляко, ако искаж яж хляб...
А за тестения ден, ако искате можете да обърнете вечерята с обяд - сладкото на обяд, соленото за вечеря. Аз я карах така защото сладкото ме засищаше добре за вечеря, като се има в предвид, че следващия ден си само на плод.
Карах я до 31-ви ден, и под секрет да ви кажа :hihihi: водния ден го изкарах по-лесно от плодния, а аз съм човек който само при мисълта за диета и вече съм гладна :lol: :lol: :lol: , хаках цял ден гореща вода и ми беше супер. Даже аз вече почнах диетата и лично за себе си плодния ден ще го обърна воден, което си спомням че ми бяха казали е против всякакви правила на диетата ... ам упорито и твърдоглова дете съм аз :hihihi: :hihihi: :hihihi:

За този месец свалих около 15 килограма!!! Това е изключително постижение за мен!!!
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Здраве и красота”