Предложение

Правилата за този форум.
Заключено
troll

Re: Предложение

Мнение от troll »

На мен нещата са ми ясни от преди темата. Затуй не исках да пиша в нея.
Бях наритан вътре.
И не, не се забавлявам. Дразня се и ме е яд, че може да има толкова хора, които пишат, без да четат в темата само.
За мислене не споменавам. От него боли глава.
Но пишат.
:angelche:
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10086
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 347 пъти
Получил благодарност: 918 пъти

Re: Предложение

Мнение от МГХ »

Равик, моля те, ако хвърляш някой поглед тук, спри играта на демокрация. От личен опит го казвам. Време е за твое решение.
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10728
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 203 пъти
Получил благодарност: 370 пъти
Обратна връзка:

Re: Предложение

Мнение от botan »

Разбира се по-лесно е да се насочи енергията към нещо деструктивно вместо конструктивно.

Ето една конструктивна идея: Общ мод акаунт, до който да имат достъп няколко човека. Това ще позволи пластичност на екипа, т.е. добавянето и отстраняването няма да зависят от админ и запазване на идентичността, т.е. от твоят си профил ти си си ти, но от мод профила ти си безчувствен рационален робот. Ще осигури частична анонимност, т.е. ако някой нещо не направи перфектно няма да му се нахвърлят всички останали с ругатни.

Какви са плюсовете и минусите според вас?
Специализирани Фейсбук групи:
Скъпоценни орхидеи България
Мъховете в България
Аватар
Tanet
Кафе машина
Мнения: 4787
Регистриран на: Яну 13, '10, 11:52
Местоположение: Севлиево 5-а зона
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 1 път

Re: Предложение

Мнение от Tanet »

А какво ще стане ако изобщо не знаем кой е модератор/и/?
"Истинските неща в живота, не са нещата"
[img]http://smileys.on-my-web.com/repository ... gonfly.gif[/img]

градинките на "утринния покой"
katia
Баш кафе майстор
Мнения: 2828
Регистриран на: Сеп 23, '13, 11:24
Местоположение: Стара Загора

Re: Предложение

Мнение от katia »

botan написа: Яну 8, '19, 12:02 Разбира се по-лесно е да се насочи енергията към нещо деструктивно вместо конструктивно.

Ето една конструктивна идея: Общ мод акаунт, до който да имат достъп няколко човека. Това ще позволи пластичност на екипа, т.е. добавянето и отстраняването няма да зависят от админ и запазване на идентичността, т.е. от твоят си профил ти си си ти, но от мод профила ти си безчувствен рационален робот. Ще осигури частична анонимност, т.е. ако някой нещо не направи перфектно няма да му се нахвърлят всички останали с ругатни.

Какви са плюсовете и минусите според вас?
За минуси не се сещам, но аз и не мисля в тази посока, няма да се забавят :angelche: Насе така, ще се осъществи идеята на РОУЗ която на мен много ми хареса да не знаем кой стои зад мод.профил. Мисля че и повечето хора не щат да чуят за тази дейност точно поради факта че един слънчев ден ще бъдат разпнати. Така че ако ти и Мерака се включите, сигурна съм че при тези условия ще се появят още съгласни да помогнат.
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10728
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 203 пъти
Получил благодарност: 370 пъти
Обратна връзка:

Re: Предложение

Мнение от botan »

Tanet написа: Яну 8, '19, 12:08 А какво ще стане ако изобщо не знаем кой е модератор/и/?
Трябва да има вариант да се осъществява анонимна връзка между потребител и модератор.
Специализирани Фейсбук групи:
Скъпоценни орхидеи България
Мъховете в България
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10086
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 347 пъти
Получил благодарност: 918 пъти

Re: Предложение

Мнение от МГХ »

botan написа: Яну 8, '19, 12:20
Tanet написа: Яну 8, '19, 12:08 А какво ще стане ако изобщо не знаем кой е модератор/и/?
Трябва да има вариант да се осъществява анонимна връзка между потребител и модератор.
:daaa:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31531
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 817 пъти
Получил благодарност: 1733 пъти

Re: Предложение

Мнение от Мария Николова »

Предполагам, че необходимите ... технически неща може да ги извърши Джони и да ги активира, без се чака появата на Равик.
Пък когато надникне тук, ако има някакви резерви, ще направи промени.
Или няма да има резерви към начина, по който форумът се саморегулира. :mrgreen:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: Предложение

Мнение от Гео, граф »

botan написа: Яну 8, '19, 12:02 Разбира се по-лесно е да се насочи енергията към нещо деструктивно вместо конструктивно.

Ето една конструктивна идея: Общ мод акаунт, до който да имат достъп няколко човека. Това ще позволи пластичност на екипа, т.е. добавянето и отстраняването няма да зависят от админ и запазване на идентичността, т.е. от твоят си профил ти си си ти, но от мод профила ти си безчувствен рационален робот. Ще осигури частична анонимност, т.е. ако някой нещо не направи перфектно няма да му се нахвърлят всички останали с ругатни.

Какви са плюсовете и минусите според вас?


Тази идея ми се струва добра и конструктивна, най-малкото защото идва от човек, който познава естеството на работата. С общ акаунт не е задължен всеки поотделно да наобикаля темите за спам или ботове. Освен това предлагам няколкото модератори да се заемат с различни подфоруми, за които да отговарят - няма нужда всеки да гледа всичко. Примерно в подфорум "Цвета и градини'' един няма как да се справи, най-добре е да са поне двама. Докато в другите подфоруми и един е достатъчен, там не се пише чак толкова много (освен в Разни и разнообразни теми). Освен това идеята на Калико за ротационен принцип също не е зле да се обсъди.

Мерко, поздравявам те за смелостта :sbow: :sbow: :daaa: !

Бъди неемоционален и разумен модератор :nod: !
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Предложение

Мнение от calico »

Ботане, предложението ти е добро. Аз виждам повече плюсове, отколкото минуси
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Заключено

Обратно към “Правила”