Предложение

Правилата за този форум.
Заключено
РОУЗ

Re: Предложение

Мнение от РОУЗ »

botan написа: Яну 2, '19, 21:38 Мога да ти гарантирам, че Равик абсолютно никога в нито един момент не е имала финансов интерес към форума, така че не виждам защо това те тревожи.
Аз вярвам напълно, това ме тревожи.
Ако с това си хранеше децата, щях да съм спокойна.
Ако го правеше за всеобщото благо в свободното си време, пак щях да съм спокойна, ако има свободно време. Вярвам ѝ напълно, че и свободно време няма.
Нито финансов интерес, нито свободно време, нямам почва за тревога ли?
Дори самата тя е загрижена, затова отвори тема. Предложение - нов админ, нов собственик и т.н
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Предложение

Мнение от calico »

Dewina написа: Яну 2, '19, 20:29 Форумът не е семейство, calico. На теб ти се иска да е такова...сигурно има причина за това.
...няма да пиша повече, чувствам се глупаво и не бих искала да те засегна.

... Вече са писали преди мен виждам сега
Девина, не ме засягаш, мила. Аз имам роднинско семейство, не си въобразявам че тук намирам роднини. Но намирам близки хора, също като в семейство. И също като в семейство трябва всички да са загрижени ако някой стъпи накриво, също като в семейство трябва да можем да прощаваме, ако някой сбърка, да подадем ръка на някой паднал, да споделяме с другите това което имаме, също като семейство трябва всеки да взема отношение по всеки проблем. Това ще ни принуждава да премълчаваме понякога когато искаме да отговорим остро, ще ни накара да внимаваме да не би да засегнем някой, да не теглим на кантар "взел-дал" и пр. и пр. Ами така се гради общност, не по другия път. И на това му викате идеализъм ли? Че то си е реализъм, практика си е тук.

Защо насила искате да превърнете тази съобщност тук в онази отвън, да турите стени, прегради и полицаи, за да ви е спокойно, само щото вратата е отворена и може да нахлуе някой не дотам приобщен.

Проблемът и разногласията по тоя въпрос дето го нищим, явно идва от различното отношение към форума.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Dewina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1241
Регистриран на: Авг 31, '15, 17:18
Местоположение: Балкана
Дал благодарност: 22 пъти

Re: Предложение

Мнение от Dewina »

Да, зная, че имаш чудесно семейство...не това имах предвид…

"И също като в семейство трябва всички да са загрижени ако някой стъпи накриво, също като в семейство трябва да можем да прощаваме, ако някой сбърка, да подадем ръка на някой паднал, да споделяме с другите това което имаме, също като семейство трябва всеки да взема отношение по всеки проблем."

...звучи като проповед на църковна службa/сектанско движение
Градината ми е нещо като баварски чифлик, селска фурна и убежище за хайдути... Знам, че ме разбрахте😇
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Предложение

Мнение от calico »

Да, Девинче, така звучи, верно е.

предложи друга дума.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8497
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 837 пъти
Получил благодарност: 652 пъти

Re: Предложение

Мнение от Shami »

На мен пък изобщо не ми прозвуча така :hmmm: и изобщо не виждам Калико да казва нещо лошо :hmmm:
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10108
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 366 пъти
Получил благодарност: 1028 пъти

Re: Предложение

Мнение от МГХ »

Уфффф, :ufff: четох, четох и ме заболя главата.Аз време имам, но технически познания хич . Обаче едно знам. Не бива да съсипваме нещо хубаво, па макар и с добри желания. Давайте да мислим как да се справим . От търпеливите и упоритите съм и не ми се иска да се лишавам от това, което харесвам. Нападките са неуместни. Само градивните предложения са за предпочитане.
Впрочем ако бях Рафик и ако можех да псувам , щях... вие знаете какво. Хайде сега ме овикайте.
Последно промяна от МГХ на Яну 2, '19, 22:30, променено общо 1 път.
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Предложение

Мнение от Еличка »

Dewina написа: Яну 2, '19, 22:02 Да, зная, че имаш чудесно семейство...не това имах предвид…

"И също като в семейство трябва всички да са загрижени ако някой стъпи накриво, също като в семейство трябва да можем да прощаваме, ако някой сбърка, да подадем ръка на някой паднал, да споделяме с другите това което имаме, също като семейство трябва всеки да взема отношение по всеки проблем."

...звучи като проповед на църковна службa/сектанско движение
Извинявай, Dewina, странно изказване, кое е сектанско???!!! Защо си във форума? Питам само.

Не ме избирайте за модератор!
Точно сега щях да бъда строга, мдаммммм!
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10774
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 241 пъти
Получил благодарност: 459 пъти
Обратна връзка:

Re: Предложение

Мнение от botan »

Защо би се включила като мод сега? Нито е директна обида, нито е действие застрашаващо форума като цяло.
Специализирани Фейсбук групи:
Скъпоценни орхидеи България
Мъховете в България
Аватар
Shami
Чист кофеин
Мнения: 8497
Регистриран на: Окт 26, '15, 15:52
Местоположение: гр. София
Дал благодарност: 837 пъти
Получил благодарност: 652 пъти

Re: Предложение

Мнение от Shami »

Хубава работа,аз също мисля като Елчето,но понеже уважавам мнението на отсрещната страна в даден дебат никога не съм директна, а по заобиколено карам,това не знам доколко е правилно,даже ми се струва,че е липса на решителност от моя страна,после си мисля,че така ще успея да изслушам по добре отсрещното мнение,пък той или тя,ако са умни ще разберат,че нещо не е наред.Но има едни неписани норми на поведение,една тънка граница,която ,ако я прекрачиш обиждаш даден човек,може даже и да не я усетиш понякога,а други да я забелязват.
Може би това е самомодернирането,за което говори Калико :hmmm:
Но откакто съм тук,разбрах,че една истина винаги има две страни,зависи откъде ще я погледнеш :lol: и това което на теб се струва не морално или е против принципите ти,за останалите може да си е наред.Разбрах,че не трябва да вкарвам всичко в моя калъп, а всеки си е свободен да бъде такъв какъвто иска да бъде,независимо как изглежда в моя кръгозор.
Научих се да ви харесвам такива каквито сте,различни характери и да не се мъча да ви променям.
сюзан
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Юни 12, '14, 10:56
Местоположение: Стара Загора
Получил благодарност: 4 пъти

Re: Предложение

Мнение от сюзан »

Shami :tzvetentze: , ако всички хора мислеха като теб, всички тези писания дотук, нямаше да се изпишат. Но хората са толкова различни и това не е чак толкова лошо. Нали казват, че в спора се ражда истината?
За да направиш прерия
ти трябва пчела и детелина,
и една мечта голяма.
Но само и мечта ти стига
ако пчела и детелина няма.
Емили Дикинсън
Заключено

Обратно към “Правила”