Предложение

Правилата за този форум.
Заключено
Аватар
greeneyed
Наркоман
Мнения: 10026
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 585 пъти
Получил благодарност: 1069 пъти

Re: Предложение

Мнение от greeneyed »

И любознателна може да е модератор при определени условия/ да има правила/.

Изчака ни се чакалото, нека да имаме предложени личности за модератори, Равик да избира / одобрява.
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
РОУЗ

Re: Предложение

Мнение от РОУЗ »

Гео, граф написа: Яну 2, '19, 12:25
Рая написа: Дек 28, '18, 13:48 Ако позволите, ще вметна, че когато се създава каква да е структура, организация, обществено обединение, винаги в началото е писаното слово. Устав, Правилник, Учредителен акт, без значение името му, винаги първо се пишат правилата -така всеки знае къде се намира и какво се иска от него, респективно вижда раздела "санкции" и съобразява действията си с тях. В този форум е поискано спазване на добрия тон и само това.
Гео, след този цитат от мнението на Рая, ти вярваш ли, че тя ще иска да бъде модератор? :hmmm:

Люб се отказа заради липсата на правила.
На мен ми е интересно защо и Ботан сдаде поста, Ботан, може ли да обясниш?
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Предложение

Мнение от calico »

Щом ще си обясняваме какво значи "Спазвайте добрия тон", не пречи да си разпишем подробни правила. Аз не съм против това.
Аз съм против модерирането такова, каквото го искате.
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15868
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 834 пъти
Получил благодарност: 1682 пъти

Re: Предложение

Мнение от Гео, граф »

РОУЗ написа: Яну 2, '19, 13:39
Гео, след този цитат от мнението на Рая, ти вярваш ли, че тя ще иска да бъде модератор? :hmmm:

Люб се отказа заради липсата на правила.
На мен ми е интересно защо и Ботан сдаде поста, Ботан, може ли да обясниш?
Анджък де, ама нали съм си деликатна ( :sblush: ), това беше индиректен намек, че първо трябва да се формулират малко по-ясни правила, Роуз, защото без тях не може - убедихме се, че всеки има своя представа за самомодериране и тя обикновено не съвпада с тази на останалите. Така че правилата са неизбежни.

А за Люб съм абсолютно ''за'', Грийни :daaa: ! Макар че не знам дали ще се навие пак...
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
РОУЗ

Re: Предложение

Мнение от РОУЗ »

Гео :daaa:
Такива сте благородните особи, деликатни. :hihihi:

Използвам антракта за едно любимо стихотворение от Самуил Маршак, може да се каже, че е по темата:

Мечето учеха с търпение, да е с културно поведение,
на гости ти не се върти, помни, не нагрубявай, учтиво поздравявай,
по лапи не настъпвай, и място ти отстъпвай,
бълхи със зъби не лови, не се глези и не реви.
Не мляскай, тихо се храни, не се прозявай шумно
и винаги дете бъди, възпитано и умно!
А баба си сама, щом срещнеш в поледица,
сред дъжд или виелица, провождай до дома.
Тъй Мечо учеха с търпение, да е с културно поведение,
макар на вид вежлив да стана, по мечешки учтив остана,
на всичките познати вече, той кланяше се отдалече,
ръка подаваше - привет, место за стария съсед,
а непознатите с крак, настъпваше до болка чак,
навсякъде навира нос, търчи, овеса тъпче бос,
и блъска се безстрашно, той в шумното метро,
и старците заплашва, да им строши ребро.
Мечето учеха с търпение, да е с културно поведение,
в едното му ухо е влязло, а пък през другото - излязло.
Deleted User 2919

Re: Предложение

Мнение от Deleted User 2919 »

Breda написа: Яну 1, '19, 17:44 Горното изказване на Ботан е по повод бана на Алина,извадено от контекст.Каква трябва да е правилната реакция на останалите по повод безкрайните неадекватни,параноични , откровено глупави и обидни включвания на потребителката,така погрешно толерантно оправдавани с незнанието на езика? Вероятно трябва да станем на крака и да и ръкопляскаме?


Бреда ,това ,което си написа, се отнася към теб. Събираш вкръг себе си групичка на хора с подобни отклонения в психиката. Твоят пост е груб, ксенофобски, клюки зад гърба и спам за тази тема. Не искам да ти пиша лични съобщения, затова отговарям в темата, хем отговора ми става вече спам.Равик ще влезе така или иначе в тази тема да види кого трябва да удари с бан за спам и ксенофобия, понеже сама живее в чужбина и стопроцентно чувства подобно. Защо в тази тема почна да говориш за мен? :shock: :hmmm: , това е с нищо необяснима ненавист , обяснима само с ксенофобия, понеже лично не се познаваме ,освен да си ангажирана за пари да прослушваш телефонни разговори на рускоговорящи(има такъв отдел)и патология на ненавист е подплатена с пари.
Следвам съветите на знаещи психология хора:
// Не принимайте всё на свой счёт
Мысли, высказывания и опасения окружающих не имеют к вам никакого отношения. Люди делают выводы, в том числе и о вас, исходя из собственного мировосприятия.

Более того, когда кто-то ведёт себя грубо и агрессивно, он просто транслирует то, что чувствует в данный момент. Ну разве человек, у которого всё хорошо, будет срываться или делать язвительные замечания? Вряд ли. Поведение других людей — это отражение их внутреннего состояния, и оно никак с вами не связано. //
Блокирам в пощата идването на известия от форума, изтривам всичко свързано с него.
libra
Наркоман
Мнения: 11640
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 86 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Предложение

Мнение от libra »

Aлина,много отдавна образуваш някакви интриги ,обиждаш се ,напускаш,после ни "лук яла,ни лук мирисала" се връщаш и така до 2-3 ден и пак се присещаш за специално лошо отношение към руснаците .А в този пост чета и за някакво подслушване и прочее щуротии.Наистина ли мислиш ,че някой специално подслушва руска пенсионерка ? До сега не съм се обръщала персонално към теб от уважение към възрастта ти .Ще ти задам само един въпрос ,но той е риторичен,моля не ми отговаряй,но задължително се замисли .Защо никой няма специално отрицателно отношение към другите руски дами във форума ,а напротив -имаме специално положително отношение към тях?
И малко лирично отклонение ,конкретно за мен- случайно животът ме събра с руски и украински хора .От тях съм видяла само добро отношение към страната и народа ни.Бяха плакали от щастие ,когато са преминавали бъл. румънската граница ,знаят за България повече от мен ,като родена и израсла тук .Някои от тях направиха многомилионен бизнес тук . Но ,явно имат много сериозна причина да не се връщат в своите страни.Мога по-вече да пиша,но не е за това темата .
Последно -заповядай ,остани с нас и се забавлявай .Не страдай от измислена параноя .Нямаш реална причина за това .
Честита нова година !
Аватар
ravik
Кафе машина
Мнения: 4636
Регистриран на: Ное 23, '09, 16:09
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Предложение

Мнение от ravik »

ravik написа: Дек 30, '18, 13:19 Ботанчо, задръж малко с анкетите. Аз ще пусна после каквото трябва.
Искам да опиша точно и ясно какво и как.
Първо, имаме админ на хостинг сървъра. Това го прави Джони откакто минахме на виртуален сървър преди доста години. В началото, докато още бяхме на хостинг при суперхостинг участвах и аз понякога, но основно е бил Джони. Последните години е изцяло Джони.
Администрация на форумите е друго - ъпгрейдване на версията на форума, инсталиране на нови модули, картинки, кирилици, ъплоуд, нови секции, смяна на имена, забавени пароли и т.н. Това в голяма част го правех аз, естествено това има връзка и с администацията на сървъра - често и Джони е бил на линия докато правя такива промени - особено по-значителни, като например миграцията на нов сървър пролетта. Това е работа, която изисква някаква техническа грамотност. Това е и основното (техническо), за което роптаете и Джони е добър вариант за админ.
“Собственост” върху форума е всъщност собственост върху домейна. Нямам нищо протива да дам юзъра и паролата за домейна на Джони той вече става “собственик”. Дори през годините съм си мислела, че просто от гледна точка на сигурност е хубаво поне още един човек да има юзъра и паролата, за да може ако стане някой инцидент с мен примерно, да може да се продължи и без мен.
За “бизнеса” на форума. Този тъй наречен “бизнес”, който е доста имагинерен, трябва да призная. Тук бизнес няма, никога не е имало. С годините дори съм чувала обвинения, че събирам процент от поръчките. Ето и тук няколко поста назад, че поръчките ми “въртели трафик”. Трафикът има значение, когато си активирал реклами. При положение, че в момента дори не съм ги активирала, трафикът от поръчките ми е все тая дали го има или го няма. И стигаме до рекламите. Реклами до момента сме имали само гугълски. Трафикът (отново трафикът, нали) е достатъчен, за да покриваме разходите за виртуален сървър, т.е. хостинга. Ако има остатък, бих искала той да отива към Джони. На мен приход от форума не ми трябва, не съм и имала някога. Трудно е на хората, които са бизнес ориентирани да го осъзнаят, вероятно затова постоянно ми се вменяват някакви имагинерни печалби и щетиния, но факт. За мен това беше хоби, което ми доставяше удоволствие. Инвестирах пари (в началото) и време. Пари вече не се налага, защото рекламите ще покриват разходите за сървъра, но време нямам. Факт.
За поръчките - от последния скандал там не следя и не знам какво става. За мен е най-лесно да я затворя тази секция. Ако искате да си организирате някакви поръчки, моето предложение е да си го организирате лично, с хора, които познавате през фейсбук групи. Просто предложение.
За модератори...
—— трябва да прекъсна, ще допиша по-късно——
Нямах време да чета коментарите след мен. Дописвам и после ще се върна да прочета.
Значи за модераторите. Няма някакви технически изисквания. Реално, модераторите имат само няколко допълнителни бутона - да местят мнения, да трият, да слагат бан, да виждат доклади. Повечето функции са при администратора. Проблемът обаче е, че първо това е голяма инвестиция на време. Периодично до момента сме имали няколко вълни на руски и подобни спам атаки и на модераторите бая време им коства. Администраторът има повече опции в тези случаи и по-лесно може да изчисти такъв спам. Модераторите го правят мнение по мнение и последният път бяха над 200 спам поста. На Ботан това щеше да му отнеме часове да клика и проверява. Това е едното. Другото обаче, и по-същественото е, че винаги, ама винаги, в който и ще форум да е (дори в цветарски, уви) винаги има пререкания, недоволни, провокатори и т.н. Винаги е имало. От самото създаване. И това коства доста време и нерви. Със/без правила, с каквито ще правила да е, винаги има такива разправии. В този форум, почти винаги са в зимния период. :) Или около поръчките. Каквото и да се направи от техническа гледна точка - админи, собственици, хостинг (всичко това е техническо и отнема само време), от модератори има нужда. Няма как едно такова място с 5000+ човека да съществува без да има някаква модерация. В този форум още със създаването решихме, че философията ще е такава - минимум модерация, по-свободно пространство. Смея да твърдя, че това работи. За толкова години, въпреки скандалите, аз лично, смятам, че работи. Обаче някаква минимална модерация е необходима. И това няма как да се направи от един човек, който да е и администратор, и модератор, и собственик, и всичко. Физически не става.
Това дотук за ролите.
----

Какво може да се направи. На първо място, освен нещата, за които се оплаквате, има и доста други, скрити неща - например, трябва да се инсталират модули за GDPR. Защото колкото и да пишете, че ви е все тая за ЕС и за регулациите, те са факт и ако някой иска да съществува, трябва да се спазват. Четох няколко дни по въпроса, знам какво трябва да се направи, обаче отново опираме до време, за да се имплементира всичко това.
--- Писахте назад за намиране на рекламодатели, за спонсориране на мероприятия. Рекламите - могат да се направят на теория, но пак изискват време, изисква и хората, които да го направят. Ние имахме през годините запитвания от рекламодатели - писаха ми разни фирми, но за мен е сложно и чисто данъчно да организирам такова нещо. Затова и не искам да се занимавам. При вариант с админ/собственик в България обаче, това може да се направи. За спонсориране на мероприятия - ние нямаме достатъчен приход, за да спонсорираме. Съвместни инициативи с община и т.н. ОК, но пак зависи от вас и кой иска да го организира. Аз не съм на място, няма как да участвам.
---
Това е накратко.
Сега ще погледна и какво още сте писали.
Недей спа! Отивай на SPA!
Цветята ми: http://community.webshots.com/user/ravique
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Предложение

Мнение от calico »

kim написа: Яну 1, '19, 22:41 Правило едно - Когато няколко човека ти кажат, че мнението ти не е по темата,
и правиш персонални обиди, значи проблема не е в тези няколко човека :hmmm: Самомодерацията не върви,
трябва модератор.
Възможно решение:
- игноришаш го, той отива в друга тема :angel2:
- отговоряш му, той набира сила, щото вече му обръщаш внимание и е поел инерция, трябва да се докаже :liubov2:
- правят му предупреждение, той вади линкове и казва" защо това може, а моето не може :nod:
И така... :D

Та, calico, дали за напред ще трябва модерация според теб, при положение, че набъбваме и всеки идва
със собствено мнение?

Ким, извинявай, това съм го пропуснала :oops:

да, минимална модерация трябва. то и досега я имаше такава, няма скак без нея, Равик вече обясни защо.

но не и надзиратели и претеглящи всяка дума, и с гумата в ръката, това не.

ти правилно го каза- ако някой продължава, за да се докаже, игнора е най-доброто нещо.
ни понеже и ние искаме да се доказваме ,не можем да премълчаваме.
и искаме някой да му сложи бан на този.
ами ако е много нахален, и сега може да му сложи, има и права Ботан, и друг ще има.
ама не - тук се иска строго разписание- кога къде коя дума можеш да кажеш, а коя не.
е, това не е възможно
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
РОУЗ

Re: Предложение

Мнение от РОУЗ »

Дори на модератора му се наложи да си напише правило, за да оправдае действията си.
Така ли ще бъде - първо действаме, после пишем правилото?
То започна да мяза на скандална обществена поръчка - избираме си печелившия и нагаждаме изискванията. :lol:

Тази тема ми стана любима.
Заключено

Обратно към “Правила”