Ъпгрейд на форума планиран

Правилата за този форум.
Потребителски аватар
Shami
Кафеджия/Кафеджийка
Регистриран: пон окт 26, 2015 4:52 pm

Re: Ъпгрейд на форума планиран

Мнение от Shami » нед мар 04, 2018 6:19 pm

Права си Мише,аз написах ,че може и да е простотия. :hmmm:

Потребителски аватар
незабравка
Кафе машина
Регистриран: пон яну 02, 2012 8:29 pm

Мнение от незабравка » нед мар 04, 2018 6:23 pm

Shami написа:Хрумна ми нещо,но не знам дали не е глупаво. :hmmm: Все пак ще споделя.
Не може ли да се отвори друга тема за по хард смешки :hihihi: и там да си пише всеки изявил желание,пък нежелаещите да не влизат да я четат и да се дразнят.
Това няма ли да е все пак някакво приемливо решение за всички. :hmmm:
Просто търся някакво решение . :lol:
A,не ,това не става.Тук чете много народ,кой регистриран,кой не ,Току виж и някои обяви за определен вид услуги някой да публикува и както каза Миша ,лошо име на форума ще излезе. :nod:
Разсадник
Изображение

http://www.nezabravkaflowers.com/index.html"

Хвалу и клевету приемли равнодушно
И не оспоривай глупца.

Потребителски аватар
Shami
Кафеджия/Кафеджийка
Регистриран: пон окт 26, 2015 4:52 pm

Мнение от Shami » нед мар 04, 2018 6:27 pm

Добре де,казах вече,че не е решение. :D

Потребителски аватар
лалесъм
Кафе машина
Регистриран: съб яну 07, 2012 2:22 pm

Мнение от лалесъм » нед мар 04, 2018 6:28 pm

:lol: :lol: :lol:
Ааааа, Калико, това с циклоните не е съвсем така :tzeluvka: Всеки циклон заражда следващия и след циклон следва антициклон,после пак циклон и т.н. ... от както свят светува. Последния циклон над България го нарекоха ВЯРА ;) , щото и нашите метеоролози, барабар като американските, започнаха да наименуват циклоните предимно с женски имена :mrgreen:
шаренийка-НаТуриЙкА
А цветята съществуват не само за хората

Потребителски аватар
незабравка
Кафе машина

Мнение от незабравка » нед мар 04, 2018 6:31 pm

mija написа:[quote="незабравка Не пиша тук като адвокат на Светката,но не виждам пречка да изкажа лично мнение,без да обиждам никого.
Последно обиждаш или не обиждаш? Нещо се объркваш :lol:
Цитат по-горе:
това изречение е доста псевдоиронично , истерично-заядливо ,май.-не ти подхожда на високата култура,падаш на нивото на простаците. ;)
Да, Незабравке, наистина паднах до нивото на простаците :ufff:[/quote]
А аа,не, това не е личностна обида,това е безпристрастна констатация,искаш да ме хванеш в противоречие. :D

Спирам да пиша тук,увлякох се ,а наистина няма нужда от пълнене на темата с много шум за нищо. След като ги обсъдихме,дано нещата да си дойдат на място,както каза Калико.
Хубав ден на всички! :tzvetentze:
Последна промяна от незабравка на нед мар 04, 2018 6:41 pm, променено общо 1 път.
Разсадник
Изображение

И не оспоривай глупца.

Потребителски аватар
calico
Наркоман
Регистриран: ср дек 02, 2009 4:41 pm

Мнение от calico » нед мар 04, 2018 6:39 pm

лалесъм написа::lol: :lol: :lol:
Ааааа, Калико, това с циклоните не е съвсем така :tzeluvka: Всеки циклон заражда следващия и след циклон следва антициклон,после пак циклон и т.н. ... от както свят светува. Последния циклон над България го нарекоха ВЯРА ;) , щото и нашите метеоролози, барабар като американските, започнаха да наименуват циклоните предимно с женски имена :mrgreen:
знаеш ли защо? - щото в опашката на циклона има едно мъничко вятърче, което ще си затихне ако никой не го пришпори. обаче-- връз него връхлита друго едно вятърче...и става тя- новото циклонално ядро
и тук е така. Винаги има някое "вятърче" накрая, никога спирането не е пълно. Нали ти казах - вниманието е енергия, и тя захранва нещата. :angelche:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...

Потребителски аватар
calico
Наркоман

Мнение от calico » нед мар 04, 2018 6:43 pm

Равик, сега пък се появи нов проблем- като напиша мнение и изтрия този порт 80, не ме връща във форума, не ще. Трябва да закрия тази страница и да открия нова страница с форума- уморително е

желая ви приятни и ползотворни пререкания
дано всеки добие това към което се стреми
дано като го добие се почувства щастлив
и дано после да се огледа и да види какво е загубил докато си е чесал егото
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?

Потребителски аватар
Breda
Виенско кафе
Регистриран: чет апр 21, 2016 5:41 pm

Мнение от Breda » нед мар 04, 2018 7:12 pm

Кой и как ще определи къде свършва пикантния хумор и започва лошия вкус и простащината? попита Незабравка, и сетих за
една статия на Иво Беров - Времето на простаците,извадки от нея:

"

Отначало човек си мисли – това е дъното. От това повече не може. След Сл.Трифонов, обаче, се появява примерно Юлиан Вучков. Професор. Доктор Хонорис кауза. Е – вика си човек – нон плюс ултра. От това повече не може. Но се появява Дудука Бареков. Е вика си човек – ама вече не толкова уверено – това вече трябва да е дъното.
Появяват си обаче, „комиците”. Те пускат шега. Един пич пърдял. И. Участниците в предаването се заливат от смях. Превиват се от смях. Прегъват се от смях. Раздират се от смях.
Гаджето на пича пък му вика : „Ами иди най-после в тоалетната”, та да не пърдиш толкова. Или нещо подобно му вика, а публиката в студиото отново се залива в смях. Може би дори се напикава от смях. Нищо чудно и да пърди от смях. Или другото да прави. От смях. /Извинявам се за изразите, но дето се вика дат из дъ ситюейшън, това е положението значи/. Живите участници се гънат, пърдят, напикават се и другото от смях, и „ефекта смях” също. И той се гъне, напикава пърди и другото от смях.
Защото така предаването било ставало вървежно.

За предишните поколения това беше вървежно през детството. Нали децата се смеят на тия работи. Когато са на шест, седем, най-много на десет години.
А когато възрастни, ваксинирани хора се смеят на пръдни, това не е трогателно вдетиняване. Това е деградация. Това е израждане.
И пак си вика човек „ Е, това е дъното. Повече не може”

И тогава по телевизора съобщават, че България е намерила някакъв велик, голям, страхотен талант. И приканват мало и голямо да седне вечерта пред екраните си и да се наслади на тоя някакъв велик, голям и страхотен талант, открит от родната му България –страна с хилядолетна история и култура.
Сяда човек пред телевизора да види страхотния талант дето родната му България – страна с хилядолетна история и култура е открила.
И вижда как някакво нещо с много як кур /защото думата кънчо придоби гражданско значение на кур/ - та някакво нещо с много голям кур дърпа и мъкне лека кола вързана за кънчото му.
Това е. България потърси талант и намери кур.
Дъно няма.

Напоследък доста свестни хора са склонни да се примирят с това, което тарикатите – собственици на медии наричат зрителски интерес. Или гледаемост. Или слушаемост. Това, което уж било вървежно. Или успешно.
И което всъщност не е нищо друго, освен деградация, израждане и гадост.
Примирението е като в оня виц от времената на Соца „ абе остави ги – простаци, да правят каквото щат”
Защото, нали, сега е властта на простаците . И времето е тяхно.
Примирение като оная в песента „щом така си решила ти-добре” Щом такава е народната воля. Щом така е решила България.

Примирението обаче означава да станеш част от всичката тая гадост.
Добре щом така си решила.
Те, мнозинството, народът, или пък тя, има право да се кефи на каквото й скимне . Има право да дърпа кола с кур и да нарича това талант, тоест дарба. Да пърди и да се залива от смях. Да се насира дори от смях. Да обкичва всякакви тъпанари с ордени „Стара Планина” и с титли „ доктор хонорис кауза”. Да затъпява до изнемога. Да се натока до спукване от простотии. Да деградира колкото си ще.
"

Потребителски аватар
bell
Кафе машина
Регистриран: пон май 28, 2012 3:11 pm

Мнение от bell » нед мар 04, 2018 7:18 pm

calico написа:
и дано после да се огледа и да види какво е загубил докато си е чесал егото
?

Потребителски аватар
ljuboznatelna
Кафе машина
Регистриран: вт яну 26, 2010 1:13 pm

Мнение от ljuboznatelna » нед мар 04, 2018 8:11 pm

Лалесъм, триенето на простотия, която е продължила достатъчно дълго, съществува още преди да стана модератор. Лично аз съм я създавала в пререканията си с Дал, слизайки на нивото на нейния език. Така че, просто следвам партийната линия. Цъкни на Правила и ги прочети. Абсолютно пожелателни неща. Тук си разигравате Народен съд и очаквате да съм Палач. Няма да стане. Чорбаджията е друг.
Изображение

Потребителски аватар
Murof
Кафеджия/Кафеджийка
Регистриран: съб ное 19, 2011 12:57 am

Мнение от Murof » нед мар 04, 2018 8:31 pm

calico написа: и дано после да се огледа и да види какво е загубил докато си е чесал егото[/size]
??
За да зададеш въпрос, трябва да знаеш по-голямата част от отговора.

Потребителски аватар
лалесъм
Кафе машина
Регистриран: съб яну 07, 2012 2:22 pm

Мнение от лалесъм » нед мар 04, 2018 9:37 pm

ljuboznatelna написа:Лалесъм, триенето на простотия, която е продължила достатъчно дълго, съществува още преди да стана модератор. Лично аз съм я създавала в пререканията си с Дал, слизайки на нивото на нейния език. Така че, просто следвам партийната линия. Цъкни на Правила и ги прочети. Абсолютно пожелателни неща. Тук си разигравате Народен съд и очаквате да съм Палач. Няма да стане. Чорбаджията е друг.
Люб, аз вече два пъти се обърнах към Равик :daaa:
От уважение към теб
-за триенето на простотията - кое е простотия и кое не, е колкото субективно за потребителите, толкова и за модераторите и какво правим :hmmm: честно - до преди няколко месеца си мислех, че във форума нищо не се трие, освен нецензурни постове и лични данни :angel2:
-за правилата - може и да са проформа,може и да са напълно достатъчни, а може и въобще да липсват и пак да вървят нещата - зависи си от хората :nod:
честно - стана ми смешно и тъжно за това "материал, който нарушава законите" щото нали...скелети някакви....а и правосъдие и справедливост са две различни неща беше казал някой :snif:
- за силните думи - в "Народния съд" адвокати няма, а "Палачът" върши невъзвратими неща
честно - ако постовете ми са те афектирали не съм го искала и искрено съжалявам за това :tzvetentze:
шаренийка-НаТуриЙкА
А цветята съществуват не само за хората

Потребителски аватар
незабравка
Кафе машина

Мнение от незабравка » нед мар 04, 2018 10:59 pm

Breda-статията ми хареса,да. :daaa:Аз гледм много малко ТВ именно заради някои формати.
Чудя се обаче,по повод една от книгите на любим за мен писател Ярослав Хашек -''Приключенията на добрия войник Швейк през Световната война '',как ли би я определила-сатира или простащина,Понеже и там има много груб хумор.
А Гаргантюа и Пантагрюел на Рабле ?
А последната книга на Хасан Бласим -Иракският Христос?
Не си чеша егото с тези думи,блъскам си главата в разсъждения,понеже се замислих,къде е наистина тънката граница?
Разсадник
Изображение

И не оспоривай глупца.

Потребителски аватар
calico
Наркоман

Мнение от calico » нед мар 04, 2018 11:25 pm

Незабравче, не блъскай главицата си. какво значи тънката граница- за един е тук, за друг е далеч. ние сега закони и парвилници вътрешно форумни ли ще създаваме- дали ще можем да опишем всдички възможни случае, или ще трябва да остави някой да преценява?
затова писах, че всичките тия дебати са ненужни.
Светката е пуснал някакви неща, не са се харесали на 5-10 човека. Казват му културно, помолват го да не пуща повече такъв род неща, той е джентълмен, казва ОК и въпроса приключва.
ама не стана тъй, нали?
познай що
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?

Потребителски аватар
незабравка
Кафе машина

Мнение от незабравка » нед мар 04, 2018 11:33 pm

Ами напоследък ме нападат размишления като бълхи котка и виновна е проклетата зима.Искам вече силно физическо натоварване без време за много размисли,дъх на събудена земя,зелени вейки и листенца , весела птича какафония и т.н. :P
Разсадник
Изображение

И не оспоривай глупца.

Отговори

Върни се в “Правила”