Профил на Хобикафе във Фейсбук - място за дебати

Правилата за този форум.
Потребителски аватар
botan
Наркоман
Регистриран: пон ное 23, 2009 11:06 pm
Местоположение: София, умеренизточнобалконски климат с високи годишни амплитуди

Re: Профил на Хобикафе във Фейсбук - място за дебати

Мнение от botan » пон сеп 07, 2015 11:35 pm

Нем. Фейсбук си е. Попитах ги дали искат и паролата на кредитната ми карта, заедно със снимка на личната, но отговориха, че не желаят. :mrgreen:
Начи идеята била имагинерните ти приятели дето още не са те намерили въпреки, че имаш профил от 7 години да можело по-лесно да те открият.
Явно твоите приятели не са били достатъчно активни. Предполагам са открили от това, че редовно докладвам омразна реч. Пък и не налко хора чувстваха че съм задължен да им давам лични консултации. :shock:
Изображение Изображение ПП: Напомняйте ми, забравям :!:

Потребителски аватар
Swetoslawa
Дълго кафе
Регистриран: пет авг 01, 2014 3:01 pm

Мнение от Swetoslawa » чет ное 19, 2015 7:01 pm

Може ли връзка с адреса на профила? :dovolen:
ИзображениеКамъкът си тежи на мястото! ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
Гео, граф
Наркоман
Регистриран: нед юли 25, 2010 11:54 pm

Мнение от Гео, граф » чет ное 19, 2015 7:05 pm

Swetoslawa написа:Може ли връзка с адреса на профила? :dovolen:
Естествено :nod: ! Ето го: https://www.facebook.com/hobbykafe :arrow:
"Човекът е като роман: до последната страница не знаеш как ще свърши.
Иначе и не би си струвало да го четеш"

Евгений Замятин

Снимките ми!

Потребителски аватар
Swetoslawa
Дълго кафе
Регистриран: пет авг 01, 2014 3:01 pm

Мнение от Swetoslawa » чет ное 19, 2015 7:20 pm

Благодаря :dovolen:
ИзображениеКамъкът си тежи на мястото! ИзображениеИзображение

Потребителски аватар
botan
Наркоман

Мнение от botan » чет ное 19, 2015 7:38 pm

Гео, според мен трябва да минеш колкото се може по-скоро от профил на група, защото ненормалниците от фейсбук може да го затрият когато си поискат и тогава би било тъпо, защото хората, които не са наясно с номерцата им ще си помислят, че са изтрити.

Потребителски аватар
Вискяр
Кафевар/ка/
Регистриран: пон окт 24, 2011 6:49 pm
Контакти:

Мнение от Вискяр » пет ное 27, 2015 6:45 pm

botan написа:
Гео, граф написа:
bell написа:Да задам и основен въпрос към админите, организатори или както и да се наричат - каква е вашата цел? Защо искате да сте във ФБ?
... Хелпми остана, като една добра енциклопедия, но без диалог. Той е във ФБ... и то не като парадна витрина, а като жив маркетинг-там се включват хора от цял свят, от онези които имат 3 рози, но много им харесва да общуват, до големите колекционери и имена, които са ви познати от хелпми ...

Бел, това, което казваш, е страхотно ! Фейсбук е една платформа с невероятни възможности, а не просто клюкарник, каквото е мнението на много хора. И ти показваш тези възможности по сериозен начин, по какъвто аз не бих могла.
Може би трябва да преосмислиш вижданията си за фейсбук. Не е чак толкова яко и с всеки техен ъпдейт става все по-зле и по-зле. Ако не си запозната имаше една силно разочарована майка, чията малка дъщеричка беше починала на скоро и фейсбук я накара на сила да си споделяла спомените чрез новото му приложение, което съкруши женицата още повече. Да не говорим за новото им правило, което е в разрез с човешките права и в което изискват профилите да са с реална лична информация. На мен ми блокираха профила защото не съм си бил с истинското си име и ми искаха личната карта снимана за да се уверяли, че това съм бил аз. :shock: :o
Нем, няма как да ме убедиш, че фейсбук не е боза. Единственото за което може да се използва този профил е реклама. Там полезната информация отива по дяволите ужасно бързо. :!:
Причината да ти искат такива неща не е във фацето. Поне изцяло не.
Причината е злобния и завистлив тъп фацебългарин. Той не може да понесе, че някой може да се забавлява и да се кръщава както му е приятно. Той държи всеки да има снимка на профила и да е опрятен като комсомолец на манифестация. Той смята, че другите са му длъжни. И когато някой се е кръстил Любов Чародейна, например, той място не може да си намери и всеки ден докладва профила с това име. Докато от администрацията на фацето не принудят този човек да махне Любов Чародейна.
Много хора са си с такива измислени имена и никой не ги кара да се "поправят" - на фацето му е все тая кой как се е нарекъл. Фацето е направено за печалба и всеки профил е ценен. Но тях никой не ги е докладвал.

Потребителски аватар
botan
Наркоман

Мнение от botan » пет ное 27, 2015 7:21 pm

Е, не е тайна, че си имам хейт клуб, но самият факт, че ФБ толерира такъв тип омразно поведение е много тъпо предвид имиджа, който се опитва да изгради.
Пък и в официалните условия, които никой естествено не чете, те задължават да си с реална информация.
Facebook написа:4. Registration and Account Security

Facebook users provide their real names and information, and we need your help to keep it that way. Here are some commitments you make to us relating to registering and maintaining the security of your account:
1. You will not provide any false personal information on Facebook...
...
7. You will keep your contact information accurate and up-to-date.
А ето и линк към другите дрън-дрън ярини, които се опитват да ти промият мозъка:
https://www.facebook.com/help/958948540830352/" onclick="window.open(this.href);return false;

Потребителски аватар
Гео, граф
Наркоман
Регистриран: нед юли 25, 2010 11:54 pm

Мнение от Гео, граф » съб ное 28, 2015 10:36 am

botan написа:Гео, според мен трябва да минеш колкото се може по-скоро от профил на група, защото ненормалниците от фейсбук може да го затрият когато си поискат и тогава би било тъпо, защото хората, които не са наясно с номерцата им ще си помислят, че са изтрити.
Обяснявам тук, за да знаят и останалите потребители на фейсбук, които са приятели на Хобикафе. Профила, създен там от Равик, е под формата на ''личен'' профил, а не ''група'' или ''страница'' примерно, които имат друг статут. Аз съм само администратор на този профил, т.е. чистя спам, сменям снимката на седмицата на корицата и чат-пат пускам по някоя тема-статия от форума с набор снимки най-често от нета. Единствения човек, който може да промени личния профил в нещо друго, е титуляра Равик :!:
"Човекът е като роман: до последната страница не знаеш как ще свърши.
Иначе и не би си струвало да го четеш"

Евгений Замятин

Снимките ми!

Отговори

Върни се в “Правила”