За форума - отново...

Правилата за този форум.
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: За форума - отново...

Мнение от Titi »

Ще цитирам една приятелка от форума, с която обсъждахме темата в скайпа. Тя толкова точно обобщи проблема, че не бих могла да се изразя по-добре, затова я цитирам:
"Проблема не е в това, че хората се оплакват, а, че има хора, които ги провокират страхотно."
Мога само да добавя - няколко човека изобщо не се усещат, или го правят нарочно, но за тях това толерантност е дума непозната и непонятна. Провокират нарочно, напук, непрекъснато, изпляскват се с първото, което им дойде на езика, без въобще да е минало през главата им. Обилно гарнират умнотиите си с този :hihihi: емотикон. Аз лично за себе си се опитвам да прескачам тeхните мнения и да не ги чета, за да не се дразня. Но има дни, в които това е невъзможно, минава се през абсолютно всяка тема, с изключение на няколко цветарски и се осира всичко, ама всичко, без значение за какво става дума там. Става ми тъпо заради това, че влизам да се разсея и разтоваря, а поемам доволно количество злоба и простотия, изръсена навсякъде. Казвам си, че освен темата за хибита друга няма да отварям, но на следващия ден пак почвам да чета всички теми, дето ми светят. Единственото, с което се успокоявам е, че в живота си не допускам общуване с такива хора. А тук ще трябва да ги изтърпявам, друг избор нямам.
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
ravik
Кафе машина
Мнения: 4636
Регистриран на: Ное 23, '09, 16:09
Получил благодарност: 2 пъти

Re: За форума - отново...

Мнение от ravik »

Само последно ще добавя и надявам се с това приключваме, а всеки остава да си мисли за себе си.

Кои са нещата, които ни дразнят тук и сега? Не са ли същите неща, които ни дразнеха преди, само че сега са с обратен знак? Странно, нали? Какъв е изводът? Необходима е умереност. Крайността не е добра нито в едната посока, нито в другата. Защото крайността и в двете посоки дразни. Дразни безобразно.

Гъделичкащо е да няма правила, или да има неписани, но тук и там да ги престъпиш. Няма проблем с това, всички го знаем. В крайна сметка това прави живота ни шарен донякъде, вкарва ни тръпка. Няма лошо, в повечето случаи е забавно. Проблемът обаче идва, когато границите започнат да се преминават твърде агресивно, когато се навлиза в чуждото пространство твърде директно, когато се персонифицира, когато си кажем "какво пък толкова, аз само това ще напиша/кажа, и другите го правят". И всъщност тези малки стъпки, една по една, всички знаем до къде водят. Това отношение "не съм само аз виновен, и другите го правят" вече 20 години ни е натикало да живеем в държава, в която никой не си изхвърля боклука на улицата, ама тя някак си все е мръсна, никой не краде, ама на всички им липсва по нещо, никой не лъже, ама истината никой не я чува никъде, всички милеем за природата, ама тя все повече някак си изчезва, никой не напада по улиците, ама почти всички сме били нападани, никой не убива, ама убийства има всеки ден, никой не нарушава правилата за движение по пътищата, а катастрофи има всеки ден... И все в този дух. Познато, нали? В крайна сметка, всички знаем, че малките камъчета обръщат колата. Малките стъпки на всеки един от нас и липсата на отговорност. А тя е предимно лично качество. Никой не може да я насади на някой друг.

Това е - само тема за размисъл. Не смятам да променям "правилата", да насаждам "нов ред", не ви казвам да спрете да ми пращате доклади, ако има някъде проблем. Ни най-малко не казвам това. Това, което казвам е да се замислите. Всеки за себе си. Какво правим всеки един от нас. И дали искаме да ни се отвръща със същото? Иначе, ако не се замислим всичко това е безсмислено. Всичко, което градим е безсмислено. Хората са тези, които са важни - винаги съм го казвала... И комуникацията. Човешката. Общуването. Не търсим ли всички тук това всъщност?
Недей спа! Отивай на SPA!
Цветята ми: http://community.webshots.com/user/ravique
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11805
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 145 пъти
Получил благодарност: 185 пъти
Обратна връзка:

Re: За форума - отново...

Мнение от johnstalker »

Titi написа:.... Единственото, с което се успокоявам е, че в живота си не допускам общуване с такива хора. А тук ще трябва да ги изтърпявам, друг избор нямам.
Тити, усещах аз и преди, че в тебе има нещо 'божествено', варди се от простосмъртните и не ги допускай дори и в помислите си! :hihihi:
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: За форума - отново...

Мнение от Titi »

johnstalker написа:
Titi написа:.... Единственото, с което се успокоявам е, че в живота си не допускам общуване с такива хора. А тук ще трябва да ги изтърпявам, друг избор нямам.
Тити, усещах аз и преди, че в тебе има нещо 'божествено', варди се от простосмъртните и не ги допускай дори и в помислите си! :hihihi:
Един мъж да ме усети отвътре! Животът ми придоби вече друг смисъл!
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
paju4eto_Ligla
Баш кафе майстор
Мнения: 2168
Регистриран на: Ное 23, '09, 19:20
Местоположение: София

Re: За форума - отново...

Мнение от paju4eto_Ligla »

Мен пък нищо тук не може да ме издразни дотолкова, че да тръгна да пращам доклади... или да се оплаквам зад гърба на някого. Всеки има дни, в които е станал с д-то нагоре - най-добре е в такива моменти да не натоварва околните със собствените си идиотии.
ПП Винаги, когато кажа нещо такова, имам предвид първо себе си.
ПП2 Чуждата агресия или простотия е само това - чуждо качество/недостатък на характера. Ако провокира нещо в мен самата, значи аз имам някакъв проблем :hmmm:

Не чета с лошо чувство в тази тема, но ми е изключително неприятно, че се е стигнало до момент, в който Равик да се натовари толкова. :evil: Хей, да ви се не знае, ценете я малко повече и я щадете, пстт! :evil:
Аватар
zlatniq
Кафе с мляко
Мнения: 230
Регистриран на: Окт 16, '12, 16:29
Местоположение: Пловдив

Re: За форума - отново...

Мнение от zlatniq »

Здравейте, аз съм чисто нов тук :angelche: и като такъв прегледах първо правилата, за да знам с какво си имам работа. Като страничен наблюдател първо ме впечатли липсата на такива, като изключа изискването на Равик за обидите и дискусиите за поръчките (тези правила ми допадат). Аз лично съм потърсил форум с креативното име Хоби, с нагласата да прекарвам времето си ползотворно и забавно. Не би ми било приятно да следя размяна на отровни епитети, но пък доста се посмях на коментари от сорта: "татуирани гъзове" и "ощипани госпожици"
От една страна харесвам говорене за нещата с истинските им имена, от друга разбирам и различните темпераменти и съм наясно с рискът от обиди. Хубава е идеята да не се делим на групички, но май е невъзможна. Има безкрайно много характери, разбира се някои от тях се припокриват, но колкото и общо да се намира между всички има и много различия. Именно те ще са в основата за обособяване на подобни "лагери"
Да си кажа аз, преди някой да ме е спечелил в "неговия лагер" предпочитам цивилизованата дискусия пред зверския скандал, но при нужда добре владея и второто ;)
Аватар
magea1
Двойно кафе
Мнения: 170
Регистриран на: Сеп 18, '11, 23:57

Re: За форума - отново...

Мнение от magea1 »

Леле, как съм я пропуснала тая тема.. :?: :hihihi: Ама защото била старичка и не ме е боднала в очите. Абе Вие, Дал, Калико,johnstalker, Тити и т.н отдавна си правите тук веселбата. Егати постоянството! Изумена съм :daaa: Знаех си аз, че има нещо особено и изключително в тоя форум... ама никога и никъде не ми е хрумвало да чета първо правилата. Особено във форум за хобита.
zlatniq, добре дошъл! Но си има темичка за представяне. Използвай я и ни кажи повече за теб и твоите хобита. Само да ти кажа - не участвам в много форуми, но това е може би най-положителния в който съм нередовно почти година. Пълен е с прекрасни хора и емоции. Зарежи тая тема и забрави за нея - вкарва те в излишни заблуди и предрасъдъци. Аз за лагери не съм чувала до сега, ама сигурно защото никой не ме е поискал. Нали разбираш, сигурно нещо с качеството... :angelche: С тебе може да не е така! :daaa: :tzvetentze:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: За форума - отново...

Мнение от calico »

Добре дошъл г-н Златен,
Я! Две мнения и едното е оплакване от липсата на правила? :lol: :lol: :lol: или задоволство? не разбрах кое точно, ама не е важно изобщо.

така сме тук- оставени сами на себе си. и като гледам се справяме блестящо :angel2:
позадръж се малко и ще разбереш защо :tzvetentze:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11805
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 145 пъти
Получил благодарност: 185 пъти
Обратна връзка:

Re: За форума - отново...

Мнение от johnstalker »

zlatniq написа:Здравейте, аз съм чисто нов тук :angelche: и като такъв прегледах първо правилата, за да знам с какво си имам работа. Като страничен наблюдател първо ме впечатли липсата на такива, като изключа изискването на Равик за обидите и дискусиите за поръчките (тези правила ми допадат). Аз лично съм потърсил форум с креативното име Хоби, с нагласата да прекарвам времето си ползотворно и забавно. Не би ми било приятно да следя размяна на отровни епитети, но пък доста се посмях на коментари от сорта: "татуирани гъзове" и "ощипани госпожици"
От една страна харесвам говорене за нещата с истинските им имена, от друга разбирам и различните темпераменти и съм наясно с рискът от обиди. Хубава е идеята да не се делим на групички, но май е невъзможна. Има безкрайно много характери, разбира се някои от тях се припокриват, но колкото и общо да се намира между всички има и много различия. Именно те ще са в основата за обособяване на подобни "лагери"
Да си кажа аз, преди някой да ме е спечелил в "неговия лагер" предпочитам цивилизованата дискусия пред зверския скандал, но при нужда добре владея и второто ;)
Отворената система работи безотказно.. :D Тук всички са от лагера на добрите, останалите се десоциопатополитизират сами.. каквото и да значи това. ;)
Аватар
Denis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1358
Регистриран на: Юли 11, '10, 16:48

Re: За форума - отново...

Мнение от Denis »

...
Как можеш да знаеш какво искаш, докато не получиш каквото искаш и не видиш дали ти харесва?
Публикувай отговор

Обратно към “Правила”