Ъпгрейд на форума планиран

Правилата за този форум.
Потребителски аватар
незабравка
Кафе машина
Регистриран: пон яну 02, 2012 8:29 pm

Re: Ъпгрейд на форума планиран

Мнение от незабравка » пон мар 05, 2018 1:52 pm

elena kirilova написа:
пон мар 05, 2018 1:48 pm
с новия ъпгрейд как ще виждам ,че имам ЛС
нещо не го разбрах туй нещо
Най-отгоре в дясно под търсачката има камбанка за известия и още един символ за ЛС.и най-накрая ти е никът.

Бързи връзки
ЧЗВ
Потребителски аватар незабравка
Лични съобщения
Извести
Разсадник
Изображение

http://www.nezabravkaflowers.com/index.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Светът е оцелял,защото се е смял!

РОУЗ
Баш кафе майстор
Регистриран: пон фев 10, 2014 8:15 pm

Мнение от РОУЗ » пон мар 05, 2018 3:16 pm

незабравка написа:
пон мар 05, 2018 1:44 pm

.Извинявай Роуз ,но това ми звучи като цитат от учебник по литература,много тясно рамкиран.Не е толкова черно-бяло това и не може да се обясни толкова лесно.Ярослав Хашек е сатирикът -ОК,романът е сатира -ОК,Швейк се бори с простащината и скудоумието на по-визшестоящите ,но и той е своего рода простак,обаче е симпатичен и е положителния герой на автора.Притежава чувство за справедливост,нетолерантност към глупостта,изобретателност и остър ум,отзивчивост и добро сърце,скрито за д грубиянската му фасада.В същото време
използва вулгарни изрази,пърди и изпада в неловки ситуации.Сега пък да не си помислите ,че правя някакви аналогии с нашите тука дискусии,пази боже. :D,Говоря само и само за този роман .-житейската ситуация е такава там,война и други фактори. :mrgreen:
За Швейк написах, че смисълът на романа е много по-дълбок от това героят да е само простак, точно за да не влизам в повече обяснения, не знам откъде изсмука черно-бялото.
Както и да е, да се върнем на нашия форумен герой, той е трудолюбив, добър градинар от една страна, от друга се държи като простак, нагъл и арогантен, поради всичко това във форума може да мине за положителен герой, направо за един своеобразен борец поне за световен мир, а "тая" и "оная", дет го не търпят са задръстени патки, не схващат дълбоката му същност, както и острата нужда във форума от подобни типажи, които с простащината си да борят недъзите форумни.
Хм, каква скрита лимонка! :lol:
Нямаше как да не направя аналогия след литературния ти анализ на Швейк, а не на Ганьо Балкански, някъде срещнах и "аргумент" с Давид на Микеланджело. :lol:

Потребителски аватар
незабравка
Кафе машина

Мнение от незабравка » пон мар 05, 2018 10:04 pm

РОУЗ написа:
пон мар 05, 2018 10:40 am
ПП. За Швейк да добавя, че да не влезнем в полемика, симпатизирам му, но в този роман смисълът е много по-дълбок, поглед върху войната през призмата на обикновен прост човечец, противопоставянето му на познатите военни доктрини и т.н.
Съвсем различно от Бай Ганя на Алеко, например.

Люб, изобщо не се сещам кой е тоз кинорежисьор. :hmmm:
E този коментар съм го пропуснала,съжалявам!
Да обобщим -Швейк никой не ми го закача,а Светката го отъждествявате с Бай Ганьо като манталитет и поведение . :D
Разсадник
Изображение

http://www.nezabravkaflowers.com/index.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Потребителски аватар
незабравка
Кафе машина

Мнение от незабравка » пон мар 05, 2018 10:27 pm

незабравка написа:
пон мар 05, 2018 10:04 pm
РОУЗ написа:
пон мар 05, 2018 10:40 am
ПП. За Швейк да добавя, че да не влезнем в полемика, симпатизирам му, но в този роман смисълът е много по-дълбок, поглед върху войната през призмата на обикновен прост човечец, противопоставянето му на познатите военни доктрини и т.н.
Съвсем различно от Бай Ганя на Алеко, например.

Люб, изобщо не се сещам кой е тоз кинорежисьор. :hmmm:
E този коментар съм го пропуснала,съжалявам!
Да обобщим -Швейк никой не ми го закача,а Светката го отъждествявате с Бай Ганьо като манталитет и поведение . :D
Аз лично нямам време и не се чувствам компетентна да разсъждавам от какви точно персонажи има остра нужда форума,какви точно недъзи има форума и кои са героите,които са подходящи да се борят с тях .Нямам за цел да правя Светката форумен герой
Изобщо цялата тази словестна еквилибристика ми се струва излишна.Исках само да кажа,че имам наблюдения за Светката от друг ъгъл,без да оправдавам поведението му,ако ви е обидил с поведението си тук във форума.Не смятам,че трябва да се насърчава грубо поведение от когото и да било.Нито пък мисля,че форумът е заплашен от гигантска просташка вълна,която ще ни разбие сърфовете и ще ни издави.Но вие така сте яхнали метлите,че освен виновния ще забършете и случайните минувачи,понеже не пеят в общия хор.
Отивам да си чета за цветя и градини .!
Последна промяна от незабравка на пон мар 05, 2018 10:30 pm, променено общо 1 път.
Разсадник
Изображение

Потребителски аватар
незабравка
Кафе машина

Мнение от незабравка » пон мар 05, 2018 10:28 pm

.
Разсадник
Изображение

Отговори

Върни се в “Правила”