джунджурийки разни

tonimimi
Двойно кафе
Мнения: 198
Регистриран на: Яну 21, '14, 09:28
Местоположение: Шумен

Re: джунджурийки разни

Мнение от tonimimi »

ако ще боядисвате стъкло което после ще трябва да се мие задължително боята трябва да се изпече.дано боята с която рисува заплеска да не е на оловна основа защото е отровна.ако все пак ползвате оловна боя-правилото е боята да е на 5мм надолу от устата на чашата за да не я докосват устните.Осем години съм работила в Шишеджам-Търговище и съм наясно със стъклопроизводството.
Аватар
ZAPLESKA
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1360
Регистриран на: Май 2, '10, 18:53
Местоположение: до Пловдив
Обратна връзка:

Re: джунджурийки разни

Мнение от ZAPLESKA »

благодаря за съвета винаги има нещо полезно
предпочитам да ползвам материали за декорация на стъкло без изпичане , след изпичане се променят ;) и дават неочаквани дефекти-ефекти
и си мисля че никъде не съм виждала изписано да има олово в боята :hmmm: би било странно при материали който се водят подходящи и за деца ...до сега не съм попадала на отровни при изобилието от марки и специализирани витражни бои по хоби центровете, може би ако си купя от строителен магазин :hmmm: още сега отивам да си направя една чаша с фрост и повечко контур, естествено сребро, да лисна после една ръка злато, за да съм в тон :smakeup: и да си сипя винце после в нея :hihihi: ако даде дефект и се гътна :zzz: /след като я гаврътна/ :nazdrave: , поне ще е ефектно ;)
ИзображениеИзображениеИзображение
Публикувай отговор

Обратно към “Шев, кройка и приложни изкуства”