ПЛЕТИВО

Публикувай отговор
Аватар
bettyna1
Виенско кафе
Мнения: 310
Регистриран на: Окт 24, '11, 18:50
Местоположение: Нюрнберг

Re: ПЛЕТИВО

Мнение от bettyna1 »

То със схема почти всеки може :hihihi: Гъдела е да се предизвикаш сам - от харесана снимка да сътвориш нещото, което те е грабнало, че може и по-добре да се справиш. Поне за мен е така.
Браво и показвайте още.

Бени, ако е възможно, моля те, пиши на кирилица.
"Ако се съмняваш, направи още една крачка напред!"
Аватар
Fiut
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1429
Регистриран на: Май 20, '10, 13:51
Местоположение: София

Re: ПЛЕТИВО

Мнение от Fiut »

Да се запиша и аз. Аз плета чмного, до захлас. Особено зимата. Сега превключвам на градинарство.
Не е лошо да постна снимки, ама в следващия пост.
Аватар
Fiut
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1429
Регистриран на: Май 20, '10, 13:51
Местоположение: София

Re: ПЛЕТИВО

Мнение от Fiut »

С това последно се боря: одеяло.
Изображение
Последния месец направих жилетки за синовете
Изображение
И за другия има, кафява, но нямам снимка още.
И преди това за едно бебе оплетох това:
Изображение

Това е линк към Ravelry страничката ми с плетки
http://www.ravelry.com/projects/fiut
Аватар
bettyna1
Виенско кафе
Мнения: 310
Регистриран на: Окт 24, '11, 18:50
Местоположение: Нюрнберг

Re: ПЛЕТИВО

Мнение от bettyna1 »

Fiut написа:С това последно се боря: одеяло.
Изображение
Точно с това аз вече се преборих Изображение
Само че светлината е кофти и цветовете не са реалните на снимката, а нямам друга. В действителност са портокалово оранжево и лимонено жълто.
Пожелавам ти успех и здрави нерви, че аз накрая вече се мразех, че съм се захванала :lol:
Много ми харесват цветовете, които си избрала :tzvetentze:
"Ако се съмняваш, направи още една крачка напред!"
Аватар
Fiut
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1429
Регистриран на: Май 20, '10, 13:51
Местоположение: София

Re: ПЛЕТИВО

Мнение от Fiut »

Аз съм си упорита! Затова исках да е с повече цветове, за да не ми е скучно.
Твоето е чудесно, поздравления!
Аватар
beni
Kафенце
Мнения: 16
Регистриран на: Дек 23, '12, 12:06

Re: ПЛЕТИВО

Мнение от beni »

ето навата ни шапка Изображение
https://www.facebook.com/pages/Pletiva- ... 0248011400" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: ПЛЕТИВО

Мнение от Виола »

Бени, шапката е много сладурска. :daaa: А това слънчице под нея ми идва да го гушна. :liubov:
Аватар
beni
Kафенце
Мнения: 16
Регистриран на: Дек 23, '12, 12:06

Re: ПЛЕТИВО

Мнение от beni »

благодаря Виола
https://www.facebook.com/pages/Pletiva- ... 0248011400" onclick="window.open(this.href);return false;
jesi
Кана кафе
Мнения: 533
Регистриран на: Мар 12, '10, 17:02
Дал благодарност: 3 пъти
Получил благодарност: 5 пъти

Re: ПЛЕТИВО

Мнение от jesi »

Е,хайде да размърдам малко темата.
Това е най-новото ми произведение...новичко още необличано Изображение Изображение
Цвета е светло лилаво,но нали съм майстор на фотото изкарах, че имам две блузи с различен цвят :lol: :hihihi:
Аватар
Angelina_S
Кана кафе
Мнения: 645
Регистриран на: Авг 16, '11, 10:07
Местоположение: София, кв. Княжево
Дал благодарност: 101 пъти
Получил благодарност: 83 пъти

Re: ПЛЕТИВО

Мнение от Angelina_S »

Използвам тази тема, защото линковете към старите не ми се отварят. На други места не се отварят снимките и се цопнах тук. Ако има по-подходящо ъгълче, което не съм подушила, дайте ми упътване. :daaa:

Оффф, все си мислех, че никога повече няма да пипна игли (считано от студентските ми времена).
И преди две години, след няколко месеца зяпане по витрини и плетки, изведнъж не издържах и си взех игли, обръчи, прежди... Оплетох една огромна жилетка (тип палто), която скоро ще покажа, защото след хиляди мъки вече я довършвам. В началото исках само "да заплета плетката", че ми стана интересно. И без да искам се впуснах да я правя. Но нямах под ръка еднакви прежди, почнах с различни – по дебелина и плътност. Нямах подходящия номер игли. Кройката от списанието беше нефелна, та се наложи да я разплитам накрая, за да скося раменете. После се оказа, че съм я разширила много и от клипчета се научих да режа плетиво, та махнах и парчета по цялата дължина. Въобще... не ме питайте.
Зарязах я почти изплетена, докато миналото лято не видях една американка, с която пътувахме заедно. И тя си уплътни пътуването с плетене на една кука. Очите ми щяха да изхвръкнат от мъка, че и аз нямам нещо да бода. Наваксах бързо, но не съм снимала. Предстои и това.
Така де, сеса съм пак на двете игли.
Едно време майка ми плетеше като индустрия, плетеше с фантазия, ръцете ѝ не спираха. И аз покрай нея се научих. А сега у нас... по един плетен пуловер да нямаме. Голем пропуск от моя страна!
Сънувам плетки!
(Не че не съм подхванала градината, не ме разбирайте погрешно. ;) )
Та в тази връзка, събирам идеи за ефектно плетене на меланж. Да не върви просто "хоризонтално и размито", а да се експлоатира и някакво внушение по вертикалата. Или цветовете да си взаимодействат по начин, по който хоризонтално... не биха.
Моделите си ги измислям "в крачка".
Ето какви съм ги забъркала:

Изображение

Изображение

Изображение


Изображение

Изображение

Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Шев, кройка и приложни изкуства”