С две ръчички... хайде всички

За всякакви дискусии свързани с дома, уюта, дизайна и подредбата на дома.
Публикувай отговор
Аватар
ida_ili64
Баш кафе майстор
Мнения: 2535
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:38
Местоположение: между Eвропа и Родопите

С две ръчички... хайде всички

Мнение от ida_ili64 »

За да не наднича само Доби в другата темичка,а за да надничаме и ние какви ги върши"зад кулисите" ;) ,където създава рисуваните от нея красоти.
Последното,нарисувано от мен,е довършената ми саксия,започната почти преди година...ама понякога така се случва :dovolen: .Ето я и нея:
Изображение
За първи път разнасям по керамика боя като светлосянка.Трудничко е,но съм доволна от резултата.
Изображение

Изображение
http://diva-edel-art.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
tanya1602
Виенско кафе
Мнения: 311
Регистриран на: Ное 29, '09, 07:50
Местоположение: София

Re: С две ръчички и боички

Мнение от tanya1602 »

Какви са боите и с какво ги фиксираш ? Много ефектно се е получило. :ieeee:
Аватар
ida_ili64
Баш кафе майстор
Мнения: 2535
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:38
Местоположение: между Eвропа и Родопите

Re: С две ръчички и боички

Мнение от ida_ili64 »

Боите се водят за текстил,керамика,хартия и т.н. в тубички с писци накрая,като дебели фулмастри.Нанасят се директно и се оставят да изсъхнат.Не е необходим фиксаж.Скоро се замислих,че на неглазурирана саксия,мога да опитам и с акрилни бои :hmmm: ,но ще видим.
В интерес на истината съм си накупила толкова вида бои в къщи(акрилни,маслени,разни му ти грундове за ефекти,лепящи грундове и т.н,включително и няколко ленени платна,статив и четки),че ме е срам чак,а не рисувам.Имам предвид-на платно.Не знам,много тежко преживях преди години неуспехът си да уча в художествената гимназия в Казанлък и от тогава по вече никога не рисувам...Но съм си намерила други "отдушници" на удоволствие,като свещите,саксиите,опаковането на подаръци,влаковото моделиране,плетиво,куилта.
http://diva-edel-art.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
DOBI
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1568
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:32
Местоположение: Нант

Re: С две ръчички и боички

Мнение от DOBI »

Ида много хубава е станала саксийката ти! :liubov: Милсля,че трябва да загърбиш миналото и да се отдадеш на това,което ти е заложено!
Върху керамика ,порцелан и стъкло спокойно можеш да рисуваш с акрилни боички.Има специални за тази цел,които могат да се пакат ,а могат и да се оставят 21 дена да дръпнат хубаво,без да се мие съда върху който са поставени и след това можеш да го миеш в съдомиялна машина.С такива бои правих бялата ,оранжевата и зелената ваза пляс пепелника,нкоито познавате от другия форум.Марката ,която аз ползвам е Enamels –те са американски.
Аватар
ida_ili64
Баш кафе майстор
Мнения: 2535
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:38
Местоположение: между Eвропа и Родопите

Re: С две ръчички и боички

Мнение от ida_ili64 »

Ами Доби,сигурно си права,но явно не ми е дошъл момента :oops: ...Изпитвам страх,че нищо няма да се получи,а нали знаеш,че страха не е добър приятел на твореца?
Доколкото боичките,не знам моите на каква марка са,но имам 3 комплекта акрилни туби от по 100 мл,и двете бронзово медни боички ,с които основно е рисувана саксийката,които са сигурно по 200мл.
Хайде,ти не украси ли офиса да го покажеш?И не нарисува ли нещо коледно? :angel2:
http://diva-edel-art.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
DOBI
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1568
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:32
Местоположение: Нант

Re: С две ръчички и боички

Мнение от DOBI »

Иде ето един не дотатъм сполучлив екземпляр
Изображение
Аватар
DOBI
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1568
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:32
Местоположение: Нант

Re: С две ръчички и боички

Мнение от DOBI »

А това е подарък за една приятелка,която искаше синя гама с геометрични фигури
Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
tanya1602
Виенско кафе
Мнения: 311
Регистриран на: Ное 29, '09, 07:50
Местоположение: София

Re: С две ръчички и боички

Мнение от tanya1602 »

Божееее, Добииии.... :shock: :shock: :shock:
Аватар
ida_ili64
Баш кафе майстор
Мнения: 2535
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:38
Местоположение: между Eвропа и Родопите

Re: С две ръчички и боички

Мнение от ida_ili64 »

Доби,на мен пък страшно ме изкефи първата,но си я представям точно в Коледна обвивка,заскрежена роза с леко замаглена скреж около нея!Няма ли такава прозрачна боичка в която да размесиш малко кристален брокат(не сребрист ,не златист а един такъв дето стои като бели кристалчета и само си менка нежно цветовете под ъгъла на светлината) и с това да намажеш около розата не цялостно,но така неравномерно по крив контур,като светлосянка?И в същото време с метален цвят(бих смесила златист металик с бежовия цвят,да контурираш релефно(ама бая релефно на места и не до там-на други,ту тънко,ту по-дебело) тук таме листата на цвета на розата и листата й?
За синята ,то е ясно-хубава,но стандартна.В първата ти има много тръпка и индивидуализъм!Просто я довърши,ако сега не ти идва идея,зарежи я,може да се събудиш някой ден след месец,година или две с нея-тогава ще я довършиш! :daaa:
http://diva-edel-art.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
DOBI
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1568
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:32
Местоположение: Нант

Re: С две ръчички и боички

Мнение от DOBI »

Е баш такива боички нямам :? Това,което става леко заскрежено съм използвала в средата на синята ваза........
Публикувай отговор

Обратно към “Дом, дизайн, домакинство”