Технически въпрос - нещо за някаква хартия.

lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: Технически въпрос - нещо за някаква хартия.

Мнение от lila »

dreadx написа:
lila написа:Написаното от мен горе не е версия. :nod:
Логиката сочи, че платовете така или иначе се опъват и плъзгат в крачето на шевната машина, което ги притиска. Но хартията отдолу пречи да се получава локално усукване само на долния плат, тъй като зъбите не закачат в него, а вместо това бутат хартията. Двата плата от своя страна имат добро сцепление един към друг и не се разместват. А lila както винаги е с компетентен отговор по всякакви въпроси :)
Има ли някакви уроци по шивачество онлайн, че да не ви занимавам с аматьорските си глупости? (lila: Сега ми хрумна още един въпрос, но може би е дълго за писане, докато ми обясниш.)
Веско6969: Дай някакъв контакт с твоя човек, ако може да свърши работа за една съвсем трета машина.
Пробвай с коприна - не от суровата, естествена тънка сатенирана тъкан или с шифон. Тогава ще ти се изясни въпроса за сцеплението и усукването :D понякога човек просто трябва да го направи за да разбере :D
Аватар
ida_ili64
Баш кафе майстор
Мнения: 2535
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:38
Местоположение: между Eвропа и Родопите

Re: Технически въпрос - нещо за някаква хартия.

Мнение от ida_ili64 »

Съвременните машини имат опция за регулиране на опънатостта на конеца-регулира се предимно горния с копче- предимно кръг разграфен от 0 до 9 .За прав тегел обикновенно е позиция 4-5,за зиг-заг-3 и т.н.
Хартията се слага отдолу,при тънки и разтегливи материи(трико,органза,жарсе и др.)основно за да не се разпъва или нагърчва плата в мястото на тегелиране.Ако се постави между двете материи,ефекта ще е само,че ще се чудиш после как да го извадиш от там ;) .
Правия тегел е до ръка и усет,става с тениривка.Но аз съм си решила и този въпрос с помощта на съвременните изобретения-съществува разграфена като милиметрова хартия материя-тип юталин с растер 1 см,нея я използвам веднъж за прав тегел,втори път-замества ролята на хартията -да не се разтяга плата,трети път-създава по добра форма и плътност на паната ,коит шия,т.е.изгражда ми твърдост на изделието за да не се огъва,поставено на стената .Пакетирана е от "БУДА" и я има в два варианта: квадратчета и триъгълници.
Подлепващо и до ден днешен се използва в шивачеството ,аз също го ползвам,когато бродирам -на един кат плат бродерия не става-пак по гореизброените причини и също може да се използва хартия отдолу.
А от моя познта знам,че има вече и такава спомагателна материя,която се използва за плътност и устойчивост-основно при бродерии,която после при изпиране се разтапя,т.е.изчезва.Така,че да живеят технологиите! :dovolen:
http://diva-edel-art.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
mi_mkata76
Kафенце
Мнения: 1
Регистриран на: Окт 6, '11, 11:08

Re: Технически въпрос - нещо за някаква хартия.

Мнение от mi_mkata76 »

Здравейте на всички.Не съм професионалисто на тема шиене, но мога да кажа че ми е любимо хоби.Отдавна не бях сядала на моята машина, защото преди години нещо се развали и така и я оставих.Реших сега да я отворя, изчетох каква ли не литература но за проблема който имам ненамерих нищо.МОЛЯЯЯЯ ПОМОГНЕТЕ.Проблема ми, че горния и долният конец не могат да направят дори един бод.Няма бод, няма тегел, няма нищо.Помагайте кой както може.Благодаря ви много.
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Технически въпрос - нещо за някаква хартия.

Мнение от libra »

Не мога да си представя такъв случай.
Щом преди си шила,значи имаш понятие.Това ли е била повредата ,когато си спряла да шиеш.?
Аз бих проверила вдяването,долно калерче-най- елементарните условия.
Аватар
elka
Kафенце
Мнения: 19
Регистриран на: Фев 1, '10, 09:38

Re: Технически въпрос - нещо за някаква хартия.

Мнение от elka »

За всяка шевна машина има точно определен начин за поставяне на иглата-от коя стана е улея на иглата.Понякога и това е проблем .Провери и дано това да е.Има много и различни видове игли.Тази може да не подходяща.Успех!
Публикувай отговор

Обратно към “Шев, кройка и приложни изкуства”