Декорации разни и разнообразни

Публикувай отговор
Аватар
ravik
Кафе машина
Мнения: 4636
Регистриран на: Ное 23, '09, 16:09
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Декорации разни и разнообразни

Мнение от ravik »

Леле, Ида, не знам как ще имаш сили и за купон след толкова много работа. Браво! Много ми харесват чашите и шампанското. :daaa:
Недей спа! Отивай на SPA!
Цветята ми: http://community.webshots.com/user/ravique
Аватар
ida_ili64
Баш кафе майстор
Мнения: 2535
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:38
Местоположение: между Eвропа и Родопите

Re: Декорации разни и разнообразни

Мнение от ida_ili64 »

ravik написа:Леле, Ида, не знам как ще имаш сили и за купон след толкова много работа. Браво! Много ми харесват чашите и шампанското. :daaa:
Равик :tzeluvka: ,те ще купонясват другите,аз ще си върша задачите...
http://diva-edel-art.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
zmei4o
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1771
Регистриран на: Дек 1, '09, 14:28
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

жива лампа

Мнение от zmei4o »

лампата е украсена с Тиландзии (Тillandsia Gracillis var Fuschii) :D
Изображение

Изображение
източник
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Аватар
mimeta
Кана кафе
Мнения: 549
Регистриран на: Фев 22, '10, 21:11
Местоположение: Чехия
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Декорации разни и разнообразни

Мнение от mimeta »

Ида, много ми харесаха декорациите ти.
Змейчо, много ми хареса лампата :)
Аз търся идеи как да си украся саксии. Искам да си направя саксии от пластмасови шишета от кока кола. Украсяването трябва да е лесно (не съм особено сръчна), евтино (без купуване на скъпи лепила или бои) и, разбира се, красиво. Мислех да ги увия в някакъв плат. Искам да направя около 15 такива. Приемам всякакви идеи!
Изображение
илюзия
Виенско кафе
Мнения: 353
Регистриран на: Апр 21, '12, 23:48
Получил благодарност: 6 пъти

Re: Декорации разни и разнообразни

Мнение от илюзия »

mimeta написа:Ида, много ми харесаха декорациите ти.
Змейчо, много ми хареса лампата :)
Аз търся идеи как да си украся саксии. Искам да си направя саксии от пластмасови шишета от кока кола. Украсяването трябва да е лесно (не съм особено сръчна), евтино (без купуване на скъпи лепила или бои) и, разбира се, красиво. Мислех да ги увия в някакъв плат. Искам да направя около 15 такива. Приемам всякакви идеи!
Боядисани, изрисувани или с декупаж :daaa:
Формата на тези бутилки е по-особена и увиването им в материали като плат, целофан, мрежа, хартия за букети ще е малко по-неудобно, си мисля :hmmm:
"Ако всеки прави добро в предела на своите възможности,
възможностите ще станат безпределни..."
(F. İskender)
denitsavm

Re: Декорации разни и разнообразни

Мнение от denitsavm »

Мимета, аз за такива идеи ползвам ето този сайт - http://www.bhg.com" onclick="window.open(this.href);return false; Има много идеи и за саксии и за украса на маса и т.н.
Ето с търсачката за саксии http://search.bhg.com/search/s?q=diy+pot" onclick="window.open(this.href);return false;
Може и с остатъци от тапети, цветни хартии, от изрязани във формички /като едно време в у-ще/ стари вестници, да начупиш клонки и някак да ги прилепиш и залепиш около кенчетата, с листа от дървета... всичко зависи от собствените ти предпочитания

Така с ленти от букети Изображение
Аватар
mimeta
Кана кафе
Мнения: 549
Регистриран на: Фев 22, '10, 21:11
Местоположение: Чехия
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Декорации разни и разнообразни

Мнение от mimeta »

Благодаря за идеите!
Измислих да прелепя бутилките на няколко места с двойнолепящо тиксо и да ги увия с цветна лента. По-лесно май няма на къде :D , двойнолепящо тиксо имам, трябва да купя само лента. :dovolen:
Изображение
Аватар
orkud
Кафе машина
Мнения: 3351
Регистриран на: Дек 2, '09, 12:34
Получил благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: Декорации разни и разнообразни

Мнение от orkud »

Намерих доста интересен начин за изработка на украшения за елхата, но техниката се използва за много други неща.

Ето как изглежда

Сърце за украса


Изображение

Ето и изработката - за нея ви трябва обикновена тел, навити от вестници ленти и лепило.
Да започнем с изработването на заготовките (тръбичките от вестник). Преди да правите каквото и да било, ще трябва да си набавите инструмент, с който да навивате хартиените тръбички. За целта, може да използвате: спица от колело на велосипед, тънък шиш или заваръчен електрод, чиято изолация сте премахнали предваритело. Дебелината на вашият инструмент, трябва да бъде около 1,5 мм. Идва ред на хартиените ивици. Техните примерни размери са 27 см на 9 см. Разбира се,тези размери са примерни и ги давам само за да имате отправна точка, от която да стартирате. С течение на времето, от практиката си, вие сами ще определите за себе си кое е най-доброто за вас. Навиването на тръбичката става като поставите инструмента си върху единият край на хартиената лента под ъгъл 45 градуса и започнете да усуквате хартията около него. Навита по този начин, в края тръбичката се залепва с капчица лепило. Ще забележите, че единият край става тесен, а другият широк. Това не е грешка. Точно тази особеност ще използвате по-късно за удължаването на тръбичките. Някой от вас може би ще се запитa – защо ъгъл 45 градуса. Това е така, защото ако измените ъгъла прекалено много, вашите тръбички ще стават или много твърди и трудно ще се огъват или пък прекалено слаби и ще се късат. След като направите достатъчно заготовки, ако дължината им не ви удовлетворява, може да ги съедините две по две като напъхате тесния край на едната тръбичка в широкия край на другата и го залепите.
източник http://skill-bg.com/?p=4482" onclick="window.open(this.href);return false;

Технологията на сърцето в картинки

Изображение

Изображение
Аватар
orkud
Кафе машина
Мнения: 3351
Регистриран на: Дек 2, '09, 12:34
Получил благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: Декорации разни и разнообразни

Мнение от orkud »

Намерих доста интересен начин за изработка на украшения за елхата, но техниката се използва за много други неща.

Ето как изглежда

Сърце за украса


Изображение

Ето и изработката - за нея ви трябва обикновена тел, навити от вестници ленти и лепило.
Да започнем с изработването на заготовките (тръбичките от вестник). Преди да правите каквото и да било, ще трябва да си набавите инструмент, с който да навивате хартиените тръбички. За целта, може да използвате: спица от колело на велосипед, тънък шиш или заваръчен електрод, чиято изолация сте премахнали предваритело. Дебелината на вашият инструмент, трябва да бъде около 1,5 мм. Идва ред на хартиените ивици. Техните примерни размери са 27 см на 9 см. Разбира се,тези размери са примерни и ги давам само за да имате отправна точка, от която да стартирате. С течение на времето, от практиката си, вие сами ще определите за себе си кое е най-доброто за вас. Навиването на тръбичката става като поставите инструмента си върху единият край на хартиената лента под ъгъл 45 градуса и започнете да усуквате хартията около него. Навита по този начин, в края тръбичката се залепва с капчица лепило. Ще забележите, че единият край става тесен, а другият широк. Това не е грешка. Точно тази особеност ще използвате по-късно за удължаването на тръбичките. Някой от вас може би ще се запитa – защо ъгъл 45 градуса. Това е така, защото ако измените ъгъла прекалено много, вашите тръбички ще стават или много твърди и трудно ще се огъват или пък прекалено слаби и ще се късат. След като направите достатъчно заготовки, ако дължината им не ви удовлетворява, може да ги съедините две по две като напъхате тесния край на едната тръбичка в широкия край на другата и го залепите.
източник http://skill-bg.com/?p=4482" onclick="window.open(this.href);return false; Ето начина на навиване

Изображение

Технологията на сърцето в картинки

Изображение

Изображение

Тела може да се скрие в тръбичка. Ето как се подлепя и укрепва снадката

Изображение

Изображение


Ето още за стимул

Изображение

Изображение


източник http://marrietta.ru/post252719564/" onclick="window.open(this.href);return false;
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: Декорации разни и разнообразни

Мнение от lila »

Това е много красиво с картиените тръбички, и други фигури ще станат - топки, звезди може и ангел даже :nod: днес ще купуваме елха - харесала съм едни имитации на истински елхи - с невъоръжено око иска доста вглеждане за да се различат от истинските;
все ми е жал за живите дървета
Публикувай отговор

Обратно към “Шев, кройка и приложни изкуства”