Плетки

Аватар
tanya1602
Виенско кафе
Мнения: 311
Регистриран на: Ное 29, '09, 07:50
Местоположение: София

Плетки

Мнение от tanya1602 »

Изображение

Плетенето е приятно и антистресово занимание, а плетените вещи отново са на мода. Това ме увериха плетачките, дошли да отпразнуват Световния ден на плетене на открито, който беше отбелязан на 13 юни и в София. Организатори са две млади дами, които имат блогове, свързани с плетенето.

Противно на очакванията ми, че на срещата ще дойдат белокоси плетачки, двайсетината участнички бяха само в млада възраст. Отбиха се и двама мъже, но не се престрашиха да вземат куките. Всеки беше донесъл нещо, с което да се похвали. И докато някои само разговаряха, обменяха плетки и модели, други сръчно прехвърляха игли в ръцете си, а изпод пръстите им се нижеше истинска красота. Някои продават изработеното, но повече подаряват – на приятели и близки.
От прежда може да се направи всичко – шапки, чанти, колани, шалове, терлички, сандали, бижута – колиета, гривни и украшения за коса, портмонета за ключове и за мобилни телефони, ръкавички, поли, блузи, шалове, пончо, играчки, кутийки за бижута, стенни пана и така наречените “ръкави” (ръкави, които са съединени високо на гърба). Беше направена демонстрация на амигуруми – традиционни японски плетени животни или фантазийни същества.

Приказливи, сърдечни и отзивчиви, момичетата казаха, че никак не е трудно и с радост ще научат (безплатно) да плете всеки, който изяви желание. Знаете къде да ги намерите. Сега и аз отивам да си купя игли и прежда.
Аватар
ida_ili64
Баш кафе майстор
Мнения: 2535
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:38
Местоположение: между Eвропа и Родопите

Re: Плетки

Мнение от ida_ili64 »

Надникнах тук от любопитство...,а се пренесох години назад в моя живот,когато плетях така,както сега шия куилт.Не само,допълвах доста добре с труда си домашната хазна,продавах голяма част от нещата или плетях по поръчка,както на ръка,така и на машина.Наистина,с фантазия могат да се изплетат много неща.Таня,желая ти успех в начинанието!
http://diva-edel-art.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
tanya1602
Виенско кафе
Мнения: 311
Регистриран на: Ное 29, '09, 07:50
Местоположение: София

Re: Плетки

Мнение от tanya1602 »

ida_ili64 написа:Надникнах тук от любопитство...,а се пренесох години назад в моя живот,когато плетях така,както сега шия куилт.Не само,допълвах доста добре с труда си домашната хазна,продавах голяма част от нещата или плетях по поръчка,както на ръка,така и на машина.Наистина,с фантазия могат да се изплетат много неща.Таня,желая ти успех в начинанието!
Благодаря.Плета от доста време - от ученичка още. Отдавна не се бях хващала. Тез дни нещо ме досърбяха ръчиците, та ще мина тези дни да поразгледам преждите. :lol:
Аватар
Blue sky
Чист кофеин
Мнения: 5707
Регистриран на: Ное 23, '09, 15:35

Re: Плетки

Мнение от Blue sky »

Хайде и аз да опровергая мита за бабите - обичам да плета, само време нямам напоследък. Но като не е сега сезона на агрофитнеса, може пък да се премисля да довърша една жилетка, която съм зарязала наполовина. Всъщност да съм я оплела вече, но ми се закучи на едно място схемата, нещо не можах да разбера как да го направя и така и си остана :twisted: :twisted: :twisted: Но зима иде, ще я довърша ;)
He who plants a garden, plants happiness
Аватар
tanya1602
Виенско кафе
Мнения: 311
Регистриран на: Ное 29, '09, 07:50
Местоположение: София

Re: Плетки

Мнение от tanya1602 »

Blue sky написа: Но зима иде, ще я довърша ;)
Това имах и аз предвид !!! Като дойде зима и нещо ме дъъърпа , дъъърпа към плетенето... :roll:
Аватар
zetka
Kафенце
Мнения: 48
Регистриран на: Ное 30, '09, 12:12

Re: Плетки

Мнение от zetka »

И аз обичам да плета, но времето все не ми стига. Всъщност почти няма нещо което да не обичам и да не съм правила поне по един път - плела съм блузи и пуловери на домочадието, правила съм гоблен и то с доста големи размери, но следващия седи наполовина поради липса на време, рисувам картини, когато мога да си открадна време само за мене и когато понамалее агрофитнеса, правя различни декорации, декупаж съм опитала и стана сполучливо като за първи път, шила съм сама пердета и разни други калъфи за диваните, даже скулпура на любимия ми котарак съм правила от глина, ама все гледам да си открадна малко време така че на никой да не съм нужна. Събирам в кашони разни идеи и списания и материали и все казвам , че като се пенсионирам ще ги направя.
lila
Чист кофеин
Мнения: 8112
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:28
Получил благодарност: 1 път

Re: Плетки

Мнение от lila »

zetka написа:Всъщност почти няма нещо което да не обичам и да не съм правила ...
Ти да не си от моята зодия - струва ми се себе си чувам :D :tzvetentze:
Аватар
zetka
Kафенце
Мнения: 48
Регистриран на: Ное 30, '09, 12:12

Re: Плетки

Мнение от zetka »

Лила благодаря за цветенцето. Зодията ми е "риба".
Аватар
tanya1602
Виенско кафе
Мнения: 311
Регистриран на: Ное 29, '09, 07:50
Местоположение: София

Re: Плетки

Мнение от tanya1602 »

Ей това ще го пробвам , ама в най- скоро време..http://www.youtube.com/watch?v=I0OLI_DPqbI :potekoha: :stiskam:
Аватар
dora
Баш кафе майстор
Мнения: 2444
Регистриран на: Ное 29, '09, 16:06
Местоположение: Сливен

Re: Плетки

Мнение от dora »

Това е голям труд.
Успех на всички. :daaa:
Аз .... :oops: оле как плетях ... ама...
“Че съм умен – умен съм, но защо съм толкова красив?! Сигурно, защото съм скромен, а скромността краси човека.”
Публикувай отговор

Обратно към “Шев, кройка и приложни изкуства”