Истанбул Фестивал на лалетата април 2019

За приключения, скитници и вечните пътешественици, които навсякъде се чувстват у дома си.

Модератор: scleri

Аватар
katina
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1437
Регистриран на: Юни 7, '12, 18:46
Местоположение: Хасково
Дал благодарност: 79 пъти
Получил благодарност: 33 пъти

Re: Истанбул Фестивал на лалетата април 2019

Мнение от katina »

Наталия, толкова увлекателно разказваш, благодаря ти за разходката из този красив древен град :tzeluvka: Парка с лалетата е такава красота :shock: :shock: :o завиждам,че си видяла всичко това на живо :daaa:
Вчерашният ден е вече история, утрешният е загадка, а днешният е дар.
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13536
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 164 пъти
Получил благодарност: 261 пъти

Re: Истанбул Фестивал на лалетата април 2019

Мнение от kim »

Натали-Я написа: Апр 22, '19, 16:50 Веднага след турската митница забелязах доста дълъг канал с застояла зеленясала вода, покрита с плътен слой пластмасови боклуци. „Боже, къде отиваме, щом на самата митница, входната врата към тази държава такава мръсотия, какво ли ни чака понататък?”
Това ме озадачи! :hmmm:
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2582
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 734 пъти
Получил благодарност: 709 пъти

Re: Истанбул Фестивал на лалетата април 2019

Мнение от Lalel4e »

Пожелавам си никога да не отида на такъв фестивал, защото ще изпада в истерия :lol:
Това е ... ще умра от завист и яд - ужас!!! Толкова много лалета и мускари на едно място - това е толкова
несправедливо!!! :svekurva: :svekurva: :svekurva:
Казвам ви, че пръстта, водата и лалетата са разпределени крайно несправедливо по земята!! :sangry:

Натали, приеми думите ми с много чувство за хумор!
Благодаря, че ни показа тези красоти! :tzvetentze:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31649
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 980 пъти
Получил благодарност: 2233 пъти

Re: Истанбул Фестивал на лалетата април 2019

Мнение от Мария Николова »

Натали, благодаря! :sheart: Благодаря! :sheart: Благодаря!!! :sheart: :sheart: :sheart:
Догодина, ако още мърдам, ще отида! :ieeee: :ieeee: :ieeee:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
scleri
Кафе машина
Мнения: 3883
Регистриран на: Юли 10, '10, 13:14
Дал благодарност: 49 пъти
Получил благодарност: 268 пъти

Re: Истанбул Фестивал на лалетата април 2019

Мнение от scleri »

Натали, благодаря за прекрасните снимки.
Имали сте удоволствието, и късмета, да попаднете на това място в най-точния момент. Над двайсет милиона лалета, от над сто и петдесет сорта. Гледката наистина е впечатляваща.
Имали сте време и да се запознаете с основните туристически забележителности на Истанбул. Любопитно ми е успя ли да се попазараш с някой истанбулски търговец както се канеше, или пазарувахте в големите магазини където обстановката е по европейска отколкото в европейска България.



Р.р. - Снощи се върнах от Одрин / ходих да си купя едни илачи които у нас са доста по-скъпи, но това е друга тема / Два пъти за един ден минах границата, но не видях този зелен канал пълен с боклуци за който споменаваш. Явно ти си пътувала с по - широко отворени очи. Обаче за това че там където минават чужденци турците се стараят да поддържат чистота си права. От Одрин до границата са десетина, петнайсет километра, и често там се вие огромна опашка от чакащи ТИР-ве. Вчера нямаше, и с изненада видях че по цялото протежение на пътя точно през сто метра има кошче за боклук. От нашата страна на границата чакащите шофьори изхвърлят всичко в канавката, и когато има опашка гледката става страшна.
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13536
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 164 пъти
Получил благодарност: 261 пъти

Re: Истанбул Фестивал на лалетата април 2019

Мнение от kim »

Натали-Я написа: Апр 22, '19, 16:50 Изображение
Тези са прекрасни. :liubov:
По-миналата година и аз бях на Фестивала на лалетата, само че не видях лалетата :dovolen: С приятелка, организирано с автобус за два дни. Не че ги нямаше из целия град, но друго си е да я видиш на едно място тази красота. Предвидено беше да отидем на втория ден от престоя ни, но поради независещи от нас обстоятелства отиването до парка с лалетата не се състоя. Поне разгледахме дворците и Аквариума на тръгване обратно. Бих отишла отново да ги видя, но това организирано бързане никак не ми допада.
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13536
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 164 пъти
Получил благодарност: 261 пъти

Re: Истанбул Фестивал на лалетата април 2019

Мнение от kim »

Имали сте време за самостоятелна разходка.
Хвърлих монети в Босфора край делфините. Може пак да отида, знае ли се. :dovolen:
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31649
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 980 пъти
Получил благодарност: 2233 пъти

Re: Истанбул Фестивал на лалетата април 2019

Мнение от Мария Николова »

Няма да ходя в Истанбул, вашите снимки ще чакам. Добре, че Ники ІІ ме светна. Иначе негови приятели в Бурса и Истанбул можеше да ме шашнат с гостоприемството си.
Но аз съм си пушачка и за никакви лалеени фестивали няма да рискувам да ме арестуват за 14 дни. :svekurva:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31649
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 980 пъти
Получил благодарност: 2233 пъти

Re: Истанбул Фестивал на лалетата април 2019

Мнение от Мария Николова »

Мила Натали, много ти благодаря! Зная с какво добро чувство си го написала и ме трогна. :gush: :liubov:
Нищо няма да казвам в момента.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15868
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 833 пъти
Получил благодарност: 1681 пъти

Re: Истанбул Фестивал на лалетата април 2019

Мнение от Гео, граф »

Мдааам, направих един (явно) прекалено голям коментар с (твърде) много снимки и... ми се изтри :sworried: , направих още един по-кратък и... ми изчезна нета на лаптопа :ufff: :ufff: ... Трети път за щастие, ще пробвам през телефона, стискайте палци :stiskam: !

Наталия е разказала много интересно и подробно за прекрасното цветно събитие Фестивал на лалето е Истанбул, но за съжаление снимките ѝ не се виждат вече. Моите деца ми подариха за юбилейното череде съвместна екскурзия в тази посока и намирам, че малко други неща (по-скоро посоки) биха ме зарадвали повече. Но няма да се разпростирам, че кой знае още какво може да се случи. Ще качвам по десетина снимки, пък каквото стане.

Дами и господа, парк Ермиган!

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Публикувай отговор

Обратно към “Пътешествия и туризъм”