Гърция - море и още нещо....

За приключения, скитници и вечните пътешественици, които навсякъде се чувстват у дома си.

Модератор: scleri

Аватар
boggy
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1353
Регистриран на: Яну 8, '13, 14:43
Местоположение: София

Гърция - море и още нещо....

Мнение от boggy »

Здравейте,
това е една много,много голяма моя страст.Морето!

С нетърпение чакам да дойде лятото, както за градината която се грижа, така и за пътешествията в Гърция.

Тук може да споделите къде сте ходили, какви хотели сте посещавали, харесало ли ви е?Някакви препоръки :)

Гърция е страхотно местенце за почивка.Плажовете са невероятни.Зелена, чист, бистра вода.Много чисто, няма вируси, не е пренаселено....
Ние ходим през Юни и после Септември за по 8 дни. Като цяло гледам да комуникирам директно с гърците за цени , тъй като винаги успявам да направя много добър пазарлък хахаха бива ме :daaa:
Обиколили сме и трите ръкава.Най- много ми харесва на Ситония, тъй като са по-хубави плажовете.За семейство с деца е супер. Има много заливчета, на които оставаме сами. Водата на някои от тях е плитка с метри навътре до глезена ти :) Не може да се случи нищо. Даже тази година си измайсторих много хубава шатра :) Малко като катун сме понкога, но с две малки деца нося всичко хахаха

Резервации правя Декември месец и за двете почивки :)Миналата година и двата пъти бяхме в един къмпинг, който се намира на Ситония почти в най- долната му точка.Талата се казва. Огромен, чист,подреден къмпинг. За децата рай. В къмпинга само дървета, прохлада, цветя, а на 100м море, плаж, басейн.....Но мен лично ме измори готвенето :( Иначе има каравани на плажа, има каравани в гората, има мобилни къщи....кой каквото иска....

За тази година съм намерила добро хотелче, но не на ръкавите, а на Катерини / Олимпийската ривиера /.Само със закуска.

Ако искате ще сложа и снимки от пътешествията :)

Хайде ако има някой да сподели хубави местенца, на които си заслужава да се отиде и види, с хубави плажове :)

:tzvetentze: :tzvetentze: :tzvetentze: Изображение Изображение Изображение
Донка Тодорова
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1305
Регистриран на: Мар 29, '13, 11:11
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 63 пъти

Re: Гърция - море и още нещо....

Мнение от Донка Тодорова »

Давай снимки, boggy,...и съвети за пазарлък.
Аватар
boggy
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1353
Регистриран на: Яну 8, '13, 14:43
Местоположение: София

Re: Гърция - море и още нещо....

Мнение от boggy »

Някой бил ли е в Керамоти?Казват,че плажовете били божествени и водата също.Следваща наша дестинация май :)
Аватар
scleri
Кафе машина
Мнения: 3883
Регистриран на: Юли 10, '10, 13:14
Дал благодарност: 43 пъти
Получил благодарност: 268 пъти

Re: Гърция - море и още нещо....

Мнение от scleri »

Боди, Керамоти се слави с най-добрия плаж, и с най-лошите хотели в цяла Гърция. Миналата година отвориха някакво ново четиризвездно хотелче за което казват че било добро, но нямам лични впечатления. Плажа обаче е върхът.

В една друга тема бях споменал че ми се ще, ако е рекъл Господ, това лято да натопя краченца в Йонийското море.
Отварят ми се две възможности. Остров Закинтос или Левкада / заедно със съседните Итака, Скорпио и Кефалоня /.
Хайде сега който е ходил по тия места да ме посъветва кой от двата острова да избера. И двата в една година няма как да се случи колкото и да ми се иска.
Аватар
venetka70
Кафе машина
Мнения: 3610
Регистриран на: Май 21, '15, 12:17
Местоположение: Белица, Силистра / Пловдив /Момчиловци / Чирчик, Узбекистан и накъдето ме отвее вятъра
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 36 пъти

Re: Гърция - море и още нещо....

Мнение от venetka70 »

scleri написа:Боди, Керамоти се слави с най-добрия плаж, и с най-лошите хотели в цяла Гърция. Миналата година отвориха някакво ново четиризвездно хотелче за което казват че било добро, но нямам лични впечатления. Плажа обаче е върхът.

В една друга тема бях споменал че ми се ще, ако е рекъл Господ, това лято да натопя краченца в Йонийското море.
Отварят ми се две възможности. Остров Закинтос или Левкада / заедно със съседните Итака, Скорпио и Кефалоня /.
Хайде сега който е ходил по тия места да ме посъветва кой от двата острова да избера. И двата в една година няма как да се случи колкото и да ми се иска.
Склери, и на двата острова съм била, като на Лефкада тази година ще ходя за трети път.
Закинтос е достъпен само с ферибот, докато до Лефкада има сухопътна връзка и по-бързо се достига до него.
Относно природни дадености и двата е хубаво да ги видиш. Приличат си, но и много се различават. Лефкада е доста по-планински остров и на нас съчетанието на море и прелестни планински гледки ни плени и както вече е ясно стана любима дестинация.
Качвам една снимка от Лефкада за зарибявка
Изображение
Flowerlover
Иногда вовремя сделанные шаги меняют походку всей жизни!!
Аватар
Debi
Баш кафе майстор
Мнения: 2074
Регистриран на: Ное 28, '09, 09:53

Re: Гърция - море и още нещо....

Мнение от Debi »

Аз на Лефкада не съм била, но на Закинтос бях преди 3 години и ни хареса доста.
Ето и няколко снимки от нета, заради които тогава бях предпочела Закинтос пред Лефкада -
Изображение

Изображение
А тези са мои -
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11805
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 145 пъти
Получил благодарност: 185 пъти
Обратна връзка:

Re: Гърция - море и още нещо....

Мнение от johnstalker »

Хах! Ние тази година ще се пробваме от 23 до 28 май в Kalamitsi Thalatta Camp.. ;)
Аватар
inik
Кафе с мляко
Мнения: 257
Регистриран на: Мар 30, '15, 16:03
Местоположение: с. Волуяк

Re: Гърция - море и още нещо....

Мнение от inik »

Ние 12 години вече ходим на море само в Гърция. И от мен глас за Лефкада. А Йонийско море има невероятен, приказен тюркоазен цвят :liubov2: Снимката не предава реалния цвят, но ето една снимка и от мен
Изображение
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11805
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 145 пъти
Получил благодарност: 185 пъти
Обратна връзка:

Re: Гърция - море и още нещо....

Мнение от johnstalker »

Значи на есен ще е в Лефкада.. :)
happy_flower
Kафенце
Мнения: 6
Регистриран на: Ное 13, '17, 12:22

Re: Гърция - море и още нещо....

Мнение от happy_flower »

Много красиви места има в Гърция. Препоръчвам на всеки да я посети.
Публикувай отговор

Обратно към “Пътешествия и туризъм”