Ботаническата и Музея на Селото - Букурещ

За приключения, скитници и вечните пътешественици, които навсякъде се чувстват у дома си.

Модератор: scleri

Аватар
къщичка
Кафе машина
Мнения: 4924
Регистриран на: Ное 6, '13, 12:46
Местоположение: с. Николово, Русенско
Дал благодарност: 94 пъти
Получил благодарност: 50 пъти

Ботаническата и Музея на Селото - Букурещ

Мнение от къщичка »

Да ви разходя малко.
Букурещ. Само на 60 км от границата. Път широк, дупки няма :mrgreen:
Има доста какво да се види, само време да има.
Грандомански сгради, архитектурни детайли...
За един ден успях (и то не подробно) да разгледам Ботаническата градина и Музея на селото. Снимки доста, гледах да огранича, но пак не са малко.
От Ботаническата имах много по-големи очаквания, но като за първо посещение и непознато място-бива.
Розите бяха в разгара си (нищо, че не съм розарка). Не всичко имаше табелки и даже не я обходих цялата. Беше доста горещо, въпреки гръмотевичните прогнози, много напекло и неподходящо за снимки.
За мен деня си беше приключение, няма да описвам подробности, че ще е доста дълго.
Направи ми обаче голямо впечатление, че румънците май са по-големи градинари от нас. В много къщи по пътя се виждаше, че градинките са прилично поддържани, а озеленяването в столицата е доста поддържано. Много обичат мушката и сакъзи. По пътя най-големият разсадник, в който спряхме, си беше на ниво, поне за мен имаше доста интересни неща в него. Цените... не толкова скъпи, но пък разнообразни видове.
Вече съм замислила на русенки една екскурзия, нищо че те май всички са ходили :lol: Но все ще видим още нови неща.

И първо започвам с ботаническата. Много няма да се обяснявам, че и без това снимките са много.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Тук ми е интересно какви ириси е имало:
Изображение

Това е закритата градина, за съжаление беше затворена, работното и време е до 13 часа, а закъсняхме докато се намотаме:
Изображение
Аватар
къщичка
Кафе машина
Мнения: 4924
Регистриран на: Ное 6, '13, 12:46
Местоположение: с. Николово, Русенско
Дал благодарност: 94 пъти
Получил благодарност: 50 пъти

Re: Ботаническата и Музея на Селото - Букурещ

Мнение от къщичка »

Розите са в разгара си:
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
къщичка
Кафе машина
Мнения: 4924
Регистриран на: Ное 6, '13, 12:46
Местоположение: с. Николово, Русенско
Дал благодарност: 94 пъти
Получил благодарност: 50 пъти

Re: Ботаническата и Музея на Селото - Букурещ

Мнение от къщичка »

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
къщичка
Кафе машина
Мнения: 4924
Регистриран на: Ное 6, '13, 12:46
Местоположение: с. Николово, Русенско
Дал благодарност: 94 пъти
Получил благодарност: 50 пъти

Re: Ботаническата и Музея на Селото - Букурещ

Мнение от къщичка »

Музей на селото (Muzeul Satului)
Това е най-големият музей на открито в Европа. Площта му се простира на 30 акра по бреговете на езерото Херастрау в едноименния парк. Този невероятен музей има колекция от 50 сгради, показващи историята на архитектурата по селата в Румъния. Къщи със стръмни покриви, сламени колиби, църкви и мелници от цяла Румъния, които внимателно са били разглобявани, за да пресъздадат духа на румънското село.


Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
къщичка
Кафе машина
Мнения: 4924
Регистриран на: Ное 6, '13, 12:46
Местоположение: с. Николово, Русенско
Дал благодарност: 94 пъти
Получил благодарност: 50 пъти

Re: Ботаническата и Музея на Селото - Букурещ

Мнение от къщичка »

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Надявам се, че няма проблем със снимките, защото снощи писах, писах, пък не се виждаха.
ния
Кафевар/ка/
Мнения: 809
Регистриран на: Ное 20, '14, 13:16
Местоположение: 5963 Муселиево

Re: Ботаническата и Музея на Селото - Букурещ

Мнение от ния »

Уаааааааааааааау супер-замисли ме с тоз ферибот до нас да видим власите колко по напред са от нас.... :potekoha:
"Ако искаш да си щастлив - стани градинар"
https://picasaweb.google.com/1044019360 ... 741/132016" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
къщичка
Кафе машина
Мнения: 4924
Регистриран на: Ное 6, '13, 12:46
Местоположение: с. Николово, Русенско
Дал благодарност: 94 пъти
Получил благодарност: 50 пъти

Re: Ботаническата и Музея на Селото - Букурещ

Мнение от къщичка »

Ако прецените, че ще е интересно, може да се организираме 4-5 човека. В нашата кола се събираме аз + четирима.
Разглеждах други какви забележителности има в Букурещ (като оставим настрана Замъка на Дракула :mrgreen: )

-Парк Карол I (Parcul Carol I)
Един от най-красивите паркове в Букурещ, проектиран от френския пейзажен архитект Едуард Редонт. В парка са разположени множество масивни монументи, в един от които се пазят останките Георге Георгиу-Деж - един от комунистическите лидери на Румъния. През лятото в парка се провеждат концерти на открито.


-Триумфалната арка (Arcul de Triumf)
Подобно на тази в Париж, румънската Триумфална арка е построена в памет на войниците от Първата световна война. Първоначалната арка е построена от дърво през 1922 г., а през 1936 г. е завършена с гранит. Можете да се изкачите до самия й връх и оттам да се насладите на невероятната гледка към цял Букурещ.


И да не изброявам още, нямам идея какво ще ви е интересно.
Ако се тръгне рано, примерно около 7, до края на деня смятам, че ще има време за поне 3-4 посещения. ако държите на Ботаническата, то розите сега са нацъфтели. Ако искате да се организираме, то да е близките седмица-две, после започват жегите, то даже от сега си е жежко цял ден да се обикаля под слънцето.
Иначе като разходи - около 17 лв са всички такси по Дунав мост, Букурещ е на около 70 км от Русе, ние навъртяхме с обиколките около 200 км (от село и до село - П.П. поправям се). Което пък разделено на 4 или на 5 не са почти никакъв разход. Е, джобните вече друга работа.
Ако решите, казвайте. Само да спомена, че Музея на селото го дават че почива в понеделник и вторник, но аз през седмицата така или иначе не мога.
Аватар
iveliks
Виенско кафе
Мнения: 338
Регистриран на: Сеп 24, '10, 09:05
Местоположение: София

Re: Ботаническата и Музея на Селото - Букурещ

Мнение от iveliks »

Ей ,че хубаво миналата неделя се прибрахме от Букурещ бяхме малко на гости и ни разведоха насам-натам има какво да се види .Целия град ухае на липа ,много рози по парковете.
Също много алей за разходка и каране на колела ама истински широки и със добра сянка ,абе тръгнали са в добра посока но както каза нашият домакин тази лъскава част в която сме ние не е целия Букурещ .
На излизане от града в посока към Брашов имаше участък в който имаше магазини за цветя и малки оранжерий от двете страни на пътя ама буквално през двор продаваха а след това беше същото положение само че с пладаве и зеленчуци .За замъците си струва само този във Синай -Пелеш за замъка на Дракула ще премълча само разходката до там си струмаше всичко останало си беше митове за нещо четено от романа и някой филм само толкова .
Абе струва си да се разходи човек все пак е на малко километри от България .
Аватар
venetka70
Кафе машина
Мнения: 3610
Регистриран на: Май 21, '15, 12:17
Местоположение: Белица, Силистра / Пловдив /Момчиловци / Чирчик, Узбекистан и накъдето ме отвее вятъра
Дал благодарност: 23 пъти
Получил благодарност: 36 пъти

Re: Ботаническата и Музея на Селото - Букурещ

Мнение от venetka70 »

Определено си заслужава да се отиде. Бях преди 2 години и макар и през април беше много интересно място за разглеждане.
Сега с нацъфтелите цветя изглежда още по-добре.
Ако имате още един ден свободно време отскочете и до двореца в Синая. Брашов е хубаво, китно градче, подходящо също за разходки.
Flowerlover
Иногда вовремя сделанные шаги меняют походку всей жизни!!
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10086
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 347 пъти
Получил благодарност: 918 пъти

Re: Ботаническата и Музея на Селото - Букурещ

Мнение от МГХ »

Аз ходя по няколко пъти в годината в Букурещ. Хубав град . Голям с широки булеварди и прекрасно озеленяване.
Радвам се ,че Музея на селото ти е харесал, Светле. В него съм ходила два пъти. Единият път беше зимата в снега. Къщичките бяха сред снежни преспи. Трябва да потърся снимки. Много красиво беше.
И парковете са красиви. С една дума си заслужава да се види.Има и Природо-научен музей. Също е много интересен. За Парламента да не говорим. Трябва да се види. Има и Молове за тези ,които обичат да пазаруват. АФИ МОЛ в Котрочени е подходящ за деца ." onclick="window.open(this.href);return false;
Аз обаче си мечтая за делтата на Дунава. И се каня да си организирам такова пътешествие.
Публикувай отговор

Обратно към “Пътешествия и туризъм”