Ботаническата и Музея на Селото - Букурещ

За приключения, скитници и вечните пътешественици, които навсякъде се чувстват у дома си.

Модератор: scleri

Аватар
Димана
Кафе машина
Мнения: 3082
Регистриран на: Яну 29, '11, 16:59

Re: Ботаническата и Музея на Селото - Букурещ

Мнение от Димана »

Къщичке, благодаря ти за разходката. Определено ме заинтригува, още повече, че отдавна съм си го наумила. ММ още не знае, ама ще го уведомя...когато му дойде времето. :D
Аватар
maranta
Кафевар/ка/
Мнения: 767
Регистриран на: Мар 19, '15, 08:54
Дал благодарност: 104 пъти
Получил благодарност: 18 пъти

Re: Ботаническата и Музея на Селото - Букурещ

Мнение от maranta »

Благодаря за снимките, Къщичка :tzvetentze:
Мноого го харесвам аз Букурещ :)
Два пъти съм била в Музея на селото и пак бих отшла. Варосаната къщичка с тръстиковия покрив и сините прозорци ми е любима :liubov2: През есента отпред цъфтят хризантеми. :ieeee:
МГХ вече е написала, но и на мен ми харесват тези неща - съчетанието на просторни булеварди, зеленина, паркове, фонтани, санирани стари сгради с впечатляващи архитектурни елементи..., абе обичам да се разхождам из Букурещ :nod: Смятам че внимание заслужават (освен Музея на селото) и Природонаучния музей(много интересен и за деца), парка Херастръу, старата част(Липскани), Патриаршеската църква, Площада на Революцията(и наоколо), Историческия музей и историческата бирария Кару ку бере!!! и сигурно много други неща, които пропускам или още не съм открила :)
Гале

Re: Ботаническата и Музея на Селото - Букурещ

Мнение от Гале »

Къщичка, благодаря за разходката!
Благодаря, че сподели с нас.
През твоите очи видях красив и подреден град и интересни места.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31527
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 810 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: Ботаническата и Музея на Селото - Букурещ

Мнение от Мария Николова »

Благодаря ти, Къщичке!
Много приятна разходка!
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
greeneyed
Чист кофеин
Мнения: 9994
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 458 пъти
Получил благодарност: 862 пъти

Re: Ботаническата и Музея на Селото - Букурещ

Мнение от greeneyed »

Прекрасни репортажи, чудесни снимки, къщичка! :daaa: Всичко ми хареса, поддържано, чисто.
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Аватар
scleri
Кафе машина
Мнения: 3883
Регистриран на: Юли 10, '10, 13:14
Дал благодарност: 43 пъти
Получил благодарност: 268 пъти

Re: Ботаническата и Музея на Селото - Букурещ

Мнение от scleri »

Ходил съм в Румъния през младежките си години. Тогава улиците им бяха като нашите. Мръсни и с дупки. Градинките им бяха като нашите. Изсъхнали и буренясали. И магазините им бяха като нашите, дори малко по-празни. Това което ме впечатли до потрес беше жилищен комплекс от няколко големи като китайската стена блокове. Не че ние нямаме такива големи панелни паметници. Интересното в случая беше липсата на санитарни възли в апартаментите. Това бяха жилища построени за хора от село идващи в града да търсят работа. Те не могли да приемат да спят в едната стая, а в съседната, с извинение, да акат. За това отпред пред блоковете имаше построени големи обществени тоалетни. Тогава гледахме на румънците от високо, с леко чувство за превъзходство.
Гледам сега снимките на Къщичка и тъжно се питам. Защо те успяха, а ние не. Толкова ли сме лоши като хора, или все пак сме по-добри, и дори крадците ни / едрите, не кокошкарите / са по-добри и за това успяха да опоскат родината ни по-добре от румънските си колеги.

Благодаря ти Къщичке за прекрасните снимки. Те събудиха в мен желание един ден да се поразходя по новите булеварди на Букурещ, но няма да е това лято. Него вече сме го планирали. Живот и здраве ако есента е по слънчева и суха може да отделим два, три дена за румънските ни комшии.
Аватар
lenuza73
Кафе машина
Мнения: 3700
Регистриран на: Окт 3, '10, 18:27
Дал благодарност: 14 пъти
Получил благодарност: 18 пъти

Re: Ботаническата и Музея на Селото - Букурещ

Мнение от lenuza73 »

:tzeluvka: Светулче благодаря за разходката..от 5 години не съм ходила в Букурещи :mrgreen: и ми беше приятно да видя снимки,макар да си призная нашата ботаническа градина в Балчик е по хубава :angel2:
Музеят на селото много ми хареса с тези входни врати от дърворезба :liubov2:
Аватар
gabi123
Кафе машина
Мнения: 3943
Регистриран на: Юни 26, '11, 11:30
Дал благодарност: 40 пъти
Получил благодарност: 56 пъти

Re: Ботаническата и Музея на Селото - Букурещ

Мнение от gabi123 »

Прекрасна разходка си направих къщичке! :gush:
Благодаря ти мила!Вълнуващо е и красиво! :gush: :tzvetentze: :tzvetentze:
Публикувай отговор

Обратно към “Пътешествия и туризъм”