Посъветвайте ме къде да ида (из България)

За приключения, скитници и вечните пътешественици, които навсякъде се чувстват у дома си.

Модератор: scleri

Публикувай отговор
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: Посъветвайте ме къде да ида (из България)

Мнение от Гео, граф »

И аз моля за съвети и идеи. Всяка година коледния банкет на фирмата се прави на различно място. И тъй като една колежка и аз обикновено (за да не кажа винаги) сме на пангара, вече се изчерпахме и не знаем накъде да правим организацията. А Коледа е я е къде е, трябва да се работи по въпроса. За ориентир - 35-40 души сме, имаме си транспорт, изискванията ни са да затворим заведението и да няма външни хора, да не е по-далече от 200 км от София и цените да са прилични (примерно 30-40лв. нощувка). Бонус би било да има басейн, спа, ей такива глезотии. Хубаво е наблизо да има и нещо за разглеждане - културни забележителности, архитектурни резервати. Досега сме били в Мелник, в с.Шипково, в Охрид, в Банско, в с.Гела, в Солун, на Трите буки (Кюстендилско), в Сапарева баня и не помня вече къде. В момента разглеждаме хотели в с.Огняново Гоцеделчевско, в Павел баня Казанлъшко и в Цигов чарк. Моля, ако някой има инфо или идеи, да ги сподели с мен, може и на лични, за да не задръстваме темата :arrow: ... d: !
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
scleri
Кафе машина
Мнения: 3883
Регистриран на: Юли 10, '10, 13:14
Дал благодарност: 43 пъти
Получил благодарност: 268 пъти

Re: Посъветвайте ме къде да ида (из България)

Мнение от scleri »

mimeta написа:Теренът не беше толкова тежък, проблем беше по-скоро това, че аз имам проблем с нанагорнищата, по-голям, отколкото нормалните хора. До четвърти етаж се качвам през сълзи. Пък надолу влачихме излишно много багаж. С малка раница щеше да е съвсем различно.
Истината е, че ако знаех какво ни чака нямаше да ида, но сега не съжалявам, напротив, радвам се, че бях там и видях тази красота :dovolen:

Не се подценявай толкова. Осемдесет процента от хората които съм водил са били хора без специална предварителна подготовка. Поне трийсет процента са били хора които за първи път въобще виждат планина на живо. / И то си е нормално де. Хората с подготовка си ходят сами и нямат нужда от водач / Маршрута по който минахте е един от най-леките в Северен Пирин, който в същия момент дава възможност на човек да види отблизо едни от най-красивите кътчета на тази планина. Сигурен съм че ако не бяхте сами, а с водач нямаше да ви се види толкова трудно. Просто не сте уцелили подходящото темпо. Не гледай какво пише на табелките. Според табелката от Демяница до хижа Вихрен може да е четири часа, но това не означава че е задължително да се мине за толкова. Има хора които го вземат и за по-малко от два часа, но това си е спортно минаване с нула внимание към околната красота. С групите този преход обикновено сме го вземали за цял ден / стига времето да го позволява / . Първо се ходи по - спокойно и второ като стигнеш на обяд на следващата хижа какво ще правиш. Горе на Тодорината порта задължително почивахме поне половин час, а след това който иска правеше кратко изкачване по билото към Тодорка, или в обратна посока към връх Възела. През това време останалите почиваха допълнително. Вярно е и друго. Колкото и бавно да ходиш все пак това си е планина, и има моменти в които всеки си казва " Какво по дяволите правя тука" или " За какви грехове се самонаказах с това изкачване ". Повярвай ми, тези мисли минават през главата на всеки. Дори и на хора които редовно ходят в планината. Когато обаче стъпиш на върха тези мисли изведнъж изчезват, като че ли въобще никога не ги е имало, и се заменят с едно леко опиянение от околната красота което и ти си имала удоволствието да опиташ.
Сега изведнъж се сетих колко по-зле беше моето първо докосване до Пирин в сравнение с твоето. При това аз бях ходил няколко пъти и на Рила, и из Родопите, но винаги в група с водач. На Пирин не бях ходил, но въоръжен с карта и пътеводител бях сигурен че ще се справя без проблем. Оправданието ми за тази излишна самоувереност е че все пак още бях ученик. С още двама приятели решихме че вече сме достатъчно добри планинари, и една слънчева утрин цъфнахме на гарата в Банско с едни големи раници, пълни с куп ненужни неща. Тръгнахме нагоре към хижа Бъндерица. Още в началото объркахме пътя. Оказахме се пред някакво горско стопанство. От там през гората по някакви пътеки без самите ние да знаем как изведнъж се оказахме на пътя за хижата, но за съжаление в самото начало. Три часа бяхме обикаляли нагоре надолу из гората и се оказахме в изходна позиция. Вече бяхме направо скапани. Добре че мина някакво камионче. Човека ни остави в района на Шилигарника, и от там с последни сили се добрахме до хижата. На другия ден оставихме раниците си в хижата и все пак изкачихме Вихрен. На слизане единия от приятелите ми прекали със студената вода от едно изворче и до вечерта вече беше сериозно болен. На третия ден безславно се върнахме в Банско и с това приключи нашето първо самостоятелно " покоряване" на Пирин. В сравнение с нас вие се справихте повече от добре. Ще мине още малко време. Постепенно споменът за трудното катерене нагоре ще избледнее, но споменът от видяното не само че няма да избледнее, но дори ще се допълни с подробности за които в момента не се сещаш. Можеш да бъдеш сигурна защото така става със всеки.
Аватар
mihaela123
Kъсо кафе
Мнения: 60
Регистриран на: Авг 16, '15, 18:28
Местоположение: Shumen

Re: Посъветвайте ме къде да ида (из България)

Мнение от mihaela123 »

Аз ходих на Крушинските водопади,много е красиво.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Посъветвайте ме къде да ида (из България)

Мнение от calico »

Гео, граф написа:И аз моля за съвети и идеи. Всяка година коледния банкет на фирмата се прави на различно място. И тъй като една колежка и аз обикновено (за да не кажа винаги) сме на пангара, вече се изчерпахме и не знаем накъде да правим организацията. А Коледа е я е къде е, трябва да се работи по въпроса. За ориентир - 35-40 души сме, имаме си транспорт, изискванията ни са да затворим заведението и да няма външни хора, да не е по-далече от 200 км от София и цените да са прилични (примерно 30-40лв. нощувка). Бонус би било да има басейн, спа, ей такива глезотии. Хубаво е наблизо да има и нещо за разглеждане - културни забележителности, архитектурни резервати. Досега сме били в Мелник, в с.Шипково, в Охрид, в Банско, в с.Гела, в Солун, на Трите буки (Кюстендилско), в Сапарева баня и не помня вече къде. В момента разглеждаме хотели в с.Огняново Гоцеделчевско, в Павел баня Казанлъшко и в Цигов чарк. Моля, ако някой има инфо или идеи, да ги сподели с мен, може и на лични, за да не задръстваме темата :arrow: ... d: !

Гео, на Хисаря. няма да съжалявате, и ей на Лизи ще ти препоръча заведение там.
моите деца когато мога винаги ходят там, поне през месец и са много доволни, миналаа Нова година там я караха даже, в басейна напарво
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Посъветвайте ме къде да ида (из България)

Мнение от calico »

срахотни преживявания, Мимета, много ми хареса, чудесно сте си изкарали.

ако искате хубави била догодина идете на Рила. За мен това е Планината. :D от Мальовица до Рилските езера ще сте все по била
разбира се, в която и българска планина да отидете, винаги ще е страхотно, щото всички са прекрасно красиви
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
scleri
Кафе машина
Мнения: 3883
Регистриран на: Юли 10, '10, 13:14
Дал благодарност: 43 пъти
Получил благодарност: 268 пъти

Re: Посъветвайте ме къде да ида (из България)

Мнение от scleri »

Група окъснели туристи слизали от Бъндерица към Банско. По пътя минали край старец който чоплел нещо на нивичката си.
- Добър вечер дядо. - поздравил единия от младежите. Може ли да питаме нещо?
- Кажи синко. - вдигнал глава стареца.
- Бързаме за последния автобус за София. Тоя дето е в осем без петнайсет. Ако минем направо през ливадите дали ще го хванем? - попитал младежа.
- Може. - казал стареца. - А ако имате късмет селския бик пак да се е отвързал може да хванете и предпоследния дето е в седем часа.
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15816
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 710 пъти
Получил благодарност: 1479 пъти

Re: Посъветвайте ме къде да ида (из България)

Мнение от Гео, граф »

scleri написа:... - Може. - казал стареца. - А ако имате късмет селския бик пак да се е отвързал, може да хванете и предпоследния дето е в седем часа.
Склерииии, направо си представих ситуацията цветна и широкоекранна :lol: :lol: :lol: ...
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
sadeyes
Кафе с мляко
Мнения: 253
Регистриран на: Мар 17, '14, 16:17

Re: Посъветвайте ме къде да ида (из България)

Мнение от sadeyes »

mihaela123 написа:Аз ходих на Крушинските водопади,много е красиво.
О да, това е едно от най-прекрасните места, които съм посещавала в България. Горещо препоръчвам на всеки, който може да отиде.
Desiderata
Kафенце
Мнения: 2
Регистриран на: Ное 27, '15, 13:25

Re: Посъветвайте ме къде да ида (из България)

Мнение от Desiderata »

Здравейте, относно темата за коледно парти или просто място да посетите, аз лично предлагам село Боженци, невероятно място което покорява всеки посетител. Подходящо е за всеки сезон, съвсем на скоро бях там, и пак нямам търпение да отида, селото е и начална точка на няколко еко маршрута, така че за любителите планинари е перфектно. Ние се бяхме насталнили в един комплекс невероятен, за който се интересува ще пратя информация. А колкото до Крушунските водопади, много ми се иска да отида и до там, веднъж се бяхме запътили и така и не ни остана време. Някой ако знае някое местенце за пренощуване наблизо до тях, на спокойно място да пише :)
elena kirilova

Re: Посъветвайте ме къде да ида (из България)

Мнение от elena kirilova »

след дълги години ,години в които прекарвах всички празници у дома,сега искам да ида някъде и .. не знам къде
в мечтите ни,моите и на ММ ,има едно и също нещо
камина с жив огън,сняг ,борове и спокойствие
и празнична новогодишна трапеза
можем да отделим 3 дни за това преживяване
само дето има един основен проблем
нямаме кола,може да ни закарат
това предполага ,че мястото трябва да е наблизо до София
имате ли някакви предложения,ще бъда благодарна
кажете си впечатленията ,пък ние в нас ще обсъдим кое и как
Публикувай отговор

Обратно към “Пътешествия и туризъм”