Посъветвайте ме къде да ида (из България)

За приключения, скитници и вечните пътешественици, които навсякъде се чувстват у дома си.

Модератор: scleri

Публикувай отговор
Аватар
mimeta
Кана кафе
Мнения: 549
Регистриран на: Фев 22, '10, 21:11
Местоположение: Чехия
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 2 пъти

Посъветвайте ме къде да ида (из България)

Мнение от mimeta »

Здравейте!
С гаджето искаме през август да дойдем до България за две седмици. Миналата година бяхме на море, много ни хареса, и сега искаме да обиколим из планините и малките градчета. Аз самата не познавам вътрешността на България, тъй като като нямахме кола, нямахме село, а с автобус до никъде не можеш да стигнеш разумно :( Веднъж бях в Търново, по работа, така че освен хотела нищо не видях. 2-3 пъти съм била в Пловдив и 2 пъти в Копривщица. Веднъж бях в Леденика. И туй то...
Моля, помогнете ми да подготвя някакъв маршрут. Няколко дена ще сме из София, задължително ще идем до Витоша. Как сега пътуват автобуси/маршрутки до Златните мостове? Последно като исках да ида до там бях много неприятно изненадана, че автобуси от автогара Овча купел вече не вървят до Златните мостове...
Искам да идем до Рила, Дряново, Крушински водопади, Велико Търново... Мислех си някъде в половината на пътя да се поглезим в Хисаря в някой спа хотел. Или в Казанлък някакъв масаж с розово масло :). Красотите около морето (варненските Побити камъни и Балчик) ще ги оставим за по-нататък. Не може наведнъж всичко.
Мисля да вземем под наем кола.
Изображение
Аватар
nadin
Чист кофеин
Мнения: 7196
Регистриран на: Май 17, '11, 15:33
Местоположение: София
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 271 пъти
Обратна връзка:

Re: Посъветвайте ме къде да ида (из България)

Мнение от nadin »

Препоръчвам ти Родопите. Много красиви места има за гледане, малки градчета архитектурни резервати, и археологически паметници като Пеперикон и спа в Девин.
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Посъветвайте ме къде да ида (из България)

Мнение от calico »

Родопите.
Ако сте туристи, има прекрасни и леки маршрути, нощуване в хижи или мотели или частни домове
Има май организиран велотуризъм
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Аватар
danita
Кафе с мляко
Мнения: 265
Регистриран на: Дек 7, '14, 02:39

Re: Посъветвайте ме къде да ида (из България)

Мнение от danita »

Ние обичаме да обикаляме България.Дори младежта(дъщерята и синът) идва с нас.Има прекрасни местенца.
Вариант 1:Родопите-Смолян,Широка лъка,с.Гела,Ягодинската пещера и Дяволското гърло,СПА в Девин.Оттам към източните Родопи-Татул,Перперикон и към Южното черноморие-Ропотамо,Велека,Странджа
Вариант 2:В.Търново-има много(крепостта,старите църкви край Янтра,новият музей с восъчните фигури,патриаршията чаршията),Арбанаси,Габрово-Етъра,Априловската гимназия(има музей),Боженци( има хубав нов Спа хотел до селото),Трявна,Шипка ,морето
Вариант 3:Подбалкана-Сопот,Карлово,Калофер,Казанлък-розоварна Дамасцена"(градината обезателно),Казанлъшката гробница и музея с богата експозиция,Долината на тракийските царе-Голямата Косматка,Старосел-гробницата и естествено винарната(опитайте сирата-чудна е),СПА в Хисаря,морето
Вариант 4:Ловеч-Вароша,Крушунските водопади,Деветашката пещера,Русе-Бесарбово(скалния манастир),крепостта Червен и ждрелото на Русенски Лом пещерата Орлова чука,Шумен-Мадарския конник,Плиска-Голямата базилика,Преслав-Златната църква и музея,морето
Вариант 5:Рила-Седемте рилски езера,Рилски манастир ,Пирин-Банско,Мелник,Рупите,Самуиловата крепост,Лещен,Делчево ,СПА в Огняново,море в Гърция
Аватар
danita
Кафе с мляко
Мнения: 265
Регистриран на: Дек 7, '14, 02:39

Re: Посъветвайте ме къде да ида (из България)

Мнение от danita »

Дано да съм полезна!Пожелавам прекрасни емоции и запомнящи преживявания!
Аватар
Магдалена
Кафе машина
Мнения: 3421
Регистриран на: Юни 26, '10, 15:57
Местоположение: Благоевград
Дал благодарност: 18 пъти
Получил благодарност: 3 пъти

Re: Посъветвайте ме къде да ида (из България)

Мнение от Магдалена »

Аз горещо препоръчвам първият маршрут на Данита в частта му до Девин.След Девин -на запад-през Доспат,Лещен,Ковачевица,Огняново .
Изображение
Това е глинената къща в Лещен.Наема се.Прекрасно е ! :daaa: :daaa: :tzeluvka:
Аватар
retaraa
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1299
Регистриран на: Яну 23, '10, 12:49
Местоположение: Варна

Re: Посъветвайте ме къде да ида (из България)

Мнение от retaraa »

Само ще добавя с черно
danita написа: Вариант 1:Родопите-Кръстова гора/Смолян,Широка лъка,с.Гела,Ягодинската пещера и Дяволското гърло, Ухловица и Орлово око,СПА в Девин./ние само минахме през Девин-яз.Доспат за СПА във Велинград /Оттам към източните Родопи-Татул,Перперикон и към Южното черноморие-Ропотамо,Велека,Странджа

Вариант 2:В.Търново-има много(крепостта,старите църкви край Янтра,новият музей с восъчните фигури,патриаршията чаршията),Арбанаси,Габрово-Етъра,Априловската гимназия(има музей),Боженци( има хубав нов Спа хотел до селото),с. Царева ливада - и един от първите басейни в България. Реставриран е. Има и много хубав хотел - Двете куклиТрявна,Шипка ,морето


Вариант 5:Рила-Седемте рилски езера,Рилски манастир ,Пирин-Банско,Мелник Роженският манастир до Мелник ,с. Златолист и историята на Преподобна Стойна и манастираРупите,Самуиловата крепост,Лещен,Делчево ,СПА в Огняново,море в Гърция
Аватар
mimeta
Кана кафе
Мнения: 549
Регистриран на: Фев 22, '10, 21:11
Местоположение: Чехия
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Посъветвайте ме къде да ида (из България)

Мнение от mimeta »

Много благодаря!
Значи за сега се оформя нещо такова:
Неделя - пристигане, размотаване из София
Пон - Пловдив
Вт - Асенова крепост
Ср - Бачковски манастир
Чт - Чудните мостове
Пт - Каньонът на водопадите Смолян
Сб - Триградско ждрело и пещерата Дяволско гърло
Нед - с. Ягодина, Орлово око и Ягодинска пещера
По - Велинград
Вт - Сепарева баня
Ср - Рилски манастир
Чт - София
Пт - Боянски водопад
Сб - заминаване
Изображение
Аватар
Asarina
Кафе машина
Мнения: 3940
Регистриран на: Мар 31, '13, 16:23
Местоположение: София - Лобош
Дал благодарност: 2 пъти

Re: Посъветвайте ме къде да ида (из България)

Мнение от Asarina »

mimeta написа:Много благодаря!
Значи за сега се оформя нещо такова:
Неделя - пристигане, размотаване из София
Пон - Пловдив
Вт - Асенова крепост
Ср - Бачковски манастир
Чт - Чудните мостове
Пт - Каньонът на водопадите Смолян
Сб - Триградско ждрело и пещерата Дяволско гърло
Нед - с. Ягодина, Орлово око и Ягодинска пещера
По - Велинград
Вт - Сепарева баня
Ср - Рилски манастир
Чт - София
Пт - Боянски водопад
Сб - заминаване
По мое скромно мнение Асенова крепост и Бачковски манастир може да се видят в един ден.
Прескочете до Перперикон поне. :dovolen:
Аватар
nadin
Чист кофеин
Мнения: 7196
Регистриран на: Май 17, '11, 15:33
Местоположение: София
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 271 пъти
Обратна връзка:

Re: Посъветвайте ме къде да ида (из България)

Мнение от nadin »

mimeta написа:Много благодаря!
Значи за сега се оформя нещо такова:
Неделя - пристигане, размотаване из София
Пон - Пловдив
Вт - Асенова крепост
Ср - Бачковски манастир
Чт - Чудните мостове
Пт - Каньонът на водопадите Смолян
Сб - Триградско ждрело и пещерата Дяволско гърло
Нед - с. Ягодина, Орлово око и Ягодинска пещера
По - Велинград
Вт - Сепарева баня
Ср - Рилски манастир
Чт - София
Пт - Боянски водопад
Сб - заминаване
Аз миналата година ходих до Велинград и съм много ама много разочарована. Голяма цигания мръсно и неподдържано и много негостоприемни хора, останали с манталитета от преди 25 години. Ако искаш СПА и Девин и Хисаря са по-добри места от Велинград а и има повече за разглеждане. В Девин имат една екопътека коато върви покрай реката много е красиво, а ако ходите до Хисаря си заслужава да видите разкопките в Старосел, барелефите им са уникални , а и там има хотели с минерални басеини.
Публикувай отговор

Обратно към “Пътешествия и туризъм”