Неапол , Капри , Рим , Тиволи , Пиза , Флоренция

За приключения, скитници и вечните пътешественици, които навсякъде се чувстват у дома си.

Модератор: scleri

Публикувай отговор
dal

Re: Неапол , Капри , Рим , Тиволи , Пиза , Флоренция

Мнение от dal »

kim написа:Изображение
До сега четох с интерес. Благодаря Дал за виртуалната разходка.
Ей това не мога да си го представя. Милиони туристи да ми "прелитат" над двора постоянно :lol: Сигурно се свиква.
А скалите на острова ми напомниха моето родно място в източните Родопи. :liubov:[/quote]

Е как къде са им розите?! Ми на 4 часа на тази снимка , вие гледахте само да не ми паднат обувките , а долу имаше лента с ЧХ , цъфтящи.
Капри е 9-10 зона . Рози виреят и в Сицилия , и тук , обаче хората ползват като монументално парково озеленяване повече , а цъфтящите са в качета повечето- нищо че качетата не се прибират. Имаше една снимка на огромна делва с руселия вътре , какво да кажа , красота!
Довечера ще ви напускам снимки от Тиволи , вила д есте. Там е парк , розите са някак кежави и старинни , а всичко друго е огромно диво и щастливо.
Флоренция с уфицито , понте векио , река арно и площадите е към края на пътеписа.
Там съм ви заснела и най големите разсадници в южна европа .

Относно струящото настроение : За една седмица съм плакала само няколко пъти. Цвети искаше да види света , и всеки път когато гледах нещо много красиво и световно известно съм си мислила , че щеше да е хубаво да е с нас . Тя може и да си беше с нас , но не по стандартния смисъл на присъствието.
Човек трудно може да излезе от себе си. Поне за мен това очевидно важи. Вероятно такава ми е породата , жилава. Не мога да забравя когато майка си замина Цвети какво натискане да се изкъртя от тъгата и да се върна към живота ми приложи. С часове ми е говорила за това че животът трябва да продължава и че децата искат майка си. Моите останаха наполовина , ама ми е рано да огъна .Много баири има насреща .И за сега- така :tzvetentze:
libra
Наркоман
Мнения: 11640
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 86 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Неапол , Капри , Рим , Тиволи , Пиза , Флоренция

Мнение от libra »

Ех,Дал,всички тук това искаме да видим-вашият живот да продължи :tzeluvka: А,Цветка си е с нас.
Аватар
спатифилия
Кана кафе
Мнения: 694
Регистриран на: Май 22, '12, 13:13
Местоположение: видин

Re: Неапол , Капри , Рим , Тиволи , Пиза , Флоренция

Мнение от спатифилия »

Дал,охках,ахках,уфках,изчерпаха ми се възклицателните! :nod:
С две приказки- пътеписа си го бива! ;)
Дерзай по баирите! :nod: Цвети ще бъде винаги с теб и ще се подсмихва тихичко на пъшкането ти.Докато не изкачиш и последния баир ,където ще можеш да я гушнеш!Когато-тогава,където-там!
Lois

Re: Неапол , Капри , Рим , Тиволи , Пиза , Флоренция

Мнение от Lois »

Давай още, къде другаде бяхте? Чакам и аз продължението :)
dal

Re: Неапол , Капри , Рим , Тиволи , Пиза , Флоренция

Мнение от dal »

Lois написа:Давай още, къде другаде бяхте? Чакам и аз продължението :)
ми то на заглавието пише къде , а на мен не ми се пущат снимки , мързи ме нещо .... :oops:
Lois

Re: Неапол , Капри , Рим , Тиволи , Пиза , Флоренция

Мнение от Lois »

Давай без снимки, разкажи теб какво те впечатли, хареса ли ти?
Била съм само веднъж в Италия - Венеция и Тоскана (части от нея), беше вълшебно пътуване, сърцето ми остана там. Много искам да отида отново, дано е пак така магично :dovolen:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31650
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 980 пъти
Получил благодарност: 2237 пъти

Re: Неапол , Капри , Рим , Тиволи , Пиза , Флоренция

Мнение от Мария Николова »

Чета, любувам се на снимките от Капри и в главата ми все се носи сърцераздирателното "Каприии, о, Каприии...се финииии"!!! И, макар компа ми да продължава да е глухоням, ето! :D :smusic: :smusic: :smusic:

[video][/video]
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
bell

Re: Неапол , Капри , Рим , Тиволи , Пиза , Флоренция

Мнение от bell »

Изображение

Bellissima! И да не съм жадна пред тази гледка няма как да не пробвам една студена чаша :D царе са на декорациите и елементите!
Дал, сложила съм си раницата и пътешествам с вас. :tzeluvka:
dal

Re: Неапол , Капри , Рим , Тиволи , Пиза , Флоренция

Мнение от dal »

!!!!!!!!!!!!мамка му , мъчих се поне час
цялата колода от тиволи замина барабар с мнението , накачих над сто фотки
пфу!
:sboi:
bell

Re: Неапол , Капри , Рим , Тиволи , Пиза , Флоренция

Мнение от bell »

Не се ядосвай! аз съм се подпряла на туй лимоненото барче и си почивам. :tzeluvka:
Публикувай отговор

Обратно към “Пътешествия и туризъм”