Моите приключения в Нормандия

За приключения, скитници и вечните пътешественици, които навсякъде се чувстват у дома си.

Модератор: scleri

Публикувай отговор
Аватар
Noel
Наркоман
Мнения: 10630
Регистриран на: Яну 7, '14, 19:29
Местоположение: София кв. Борово
Получил благодарност: 1 път

Re: Моите приключения в Нормандия

Мнение от Noel »

Чакаме те :liubov:
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
Аватар
ida_ili64
Баш кафе майстор
Мнения: 2535
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:38
Местоположение: между Eвропа и Родопите

Re: Моите приключения в Нормандия

Мнение от ida_ili64 »

Отново съм французойка. И понеже пътуването ми обхваща 6 държави , пожелание на доста хора започнах да го разказвам като пътепис в части, първата е Румъния и може да я прочетете тук:

http://diva-edel-art.blogspot.fr/2014/0 ... st_27.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Отивам да поздравя Океана - липсва ми, а от неделя все вали... сега утихна, няма да пропусна възможността!
http://diva-edel-art.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Noel
Наркоман
Мнения: 10630
Регистриран на: Яну 7, '14, 19:29
Местоположение: София кв. Борово
Получил благодарност: 1 път

Re: Моите приключения в Нормандия

Мнение от Noel »

Привет французойке :gush:
Малко е тъжно,че пътищата в Румъния за две години не са се променили.
Но смесицата от стилове е винаги интересна.
Поздрави океана и от мен,а продължението на пътеписа очаквам с интерес :nod:
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
Аватар
ida_ili64
Баш кафе майстор
Мнения: 2535
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:38
Местоположение: между Eвропа и Родопите

Re: Моите приключения в Нормандия

Мнение от ida_ili64 »

Океана си беше ''дошъл'', за да ме види. Почувствах се така, сякаш не бях си тръгвала...
Изображение
Нацъфтели са едни сукулентни- на всякъде по каманаците
Изображение
и рози,ама за които не се полага грижа, вплели са се в юки и храсти
Изображение
И едни треви с много пухчетата- на всякъде са, даже смятам даси купя саксийка и да си засадя, та да си ги принеса в БГ на есен, въпроса е дали са студоустойчиви?
Изображение
Изображение
Пълно е и с рододендрони, тук явно държат дълго, заради не високите температури и многото валежи, почнаха да цъфтят в началото на април, а в края на май са все още свежи!
Изображение
И една красива къщурка- миниатюра, до сега не бях я забелязала, незнайно как?
Изображение
http://diva-edel-art.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
къщичка
Кафе машина
Мнения: 4940
Регистриран на: Ное 6, '13, 12:46
Местоположение: с. Николово, Русенско
Дал благодарност: 121 пъти
Получил благодарност: 62 пъти

Re: Моите приключения в Нормандия

Мнение от къщичка »

Снимките с океана са жестоки! Май там усещаш твоето "у дома". Само като гледам снимката е ми става едно приказно и реещо...
Бъди много щастлива, Иде! :liubov:
Аватар
DOBI
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1568
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:32
Местоположение: Нант

Re: Моите приключения в Нормандия

Мнение от DOBI »

Добре дошла отново тук ! Снимките са страхотни!
Аватар
ida_ili64
Баш кафе майстор
Мнения: 2535
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:38
Местоположение: между Eвропа и Родопите

Re: Моите приключения в Нормандия

Мнение от ida_ili64 »

Добре заварила, Доби! :liubov: Оказа се, че не съм си заредила двете батерии на фотото след пътуването, така, че успях да щракна само 18 кадъра.
Къщиче, чувствам се добре тук, а дали е у дома... ще покаже времето, но определено се аглеждам напоследък в една къща. която се реновира, не знам дали е за продан...
А ето тази снимка като ги разгледах на спокойствие ми стана фаворит!
Изображение
Днес отидох на пазар, кактегорично се бях зарекла да не купувам никакви цветя, е да, ама....
се пробрах с нови питомци :oops:
Изображение
имаше и бяла бугенвилия... едва се удържах, дано я купят днес, щото ако утре е там, вече ще е моя! :nod:
И тези три кали са и дружки:
Изображение
, а поне още две бих купила - черна ситен цвят и бледорозова-меланж с едри цветове... :oops: ,срам, срам , ама лудостта цветарска надделява винаги :tzvetoman: .
Боже, Вилфрид пак ще свъси вежди първо, а после ще се разсмее с глас! Е, купила съм и умилостивителен елемент- ще сготвя аспержи за вечеря, а той ги обожава!:lol:
http://diva-edel-art.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
ida_ili64
Баш кафе майстор
Мнения: 2535
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:38
Местоположение: между Eвропа и Родопите

Re: Моите приключения в Нормандия

Мнение от ida_ili64 »

Вчера тръгнах да ви снимам рододендрони, но се впечатлих от друго. Не съм допускала, че мг да видя толкова много мели кали на куп , и че ефекта им може да е толкова поразяващ!
Изображение
Изображение
Изображение

Целия разказ...

http://diva-edel-art.blogspot.fr/2014/0 ... st_29.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Днес е ден на бащата - т.е. почивен но небето се изля над Барневил Картере- равно, скучно, бледосиво небе... предпоставка за дълъг валеж с бавен ритъм...
Изображение
Е, аз имам какво да правя, започнах да си подреждам новата шивашка работилничка в една от стаите на втория етаж.
http://diva-edel-art.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
ida_ili64
Баш кафе майстор
Мнения: 2535
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:38
Местоположение: между Eвропа и Родопите

Re: Моите приключения в Нормандия

Мнение от ida_ili64 »

Привет от днес! :dovolen:
Както обещах, ще ви :lol: покажа едно малко колоритно градче, наречено както се оказа на български Онфльор (извинявам се за допусната грешка в другата тема). Градчето се намира отново в Нормандия, северно от Париж и дълго време е останало скрито и незабелязан. Едва в 19 в, то става любимо място за рисуване на импресионистите,поради колоритността на къщичките, кривите улички, покрити с калдаръм и не на последно място - делтата на р.Сена.
Днес основната забележителност на Онфльор е дървената църква ''Св.Екатерина" ,която е построена през 15в, издигната в памет на онези, които не са се завърнали от морето.Като се погледне от вътре купола й напомня обърнат кораб.
Изображение

Изображение
И така, понеже снимките са безкрайно много и ми е страшно трудно да реша, коя си струва и коя- не, ще разделя пътеписа на пътуване до Онфльор, хотела, Онфльор, Руан и пътя на връщане. Надявам се да ви е интересно, аз ще ви ракажа моите впечатления, но основното, както и висчко останало е, че тук е раят на цветята! Те достигат такива невероятни размери, имат такъв обилен цъфтеж и , да ме простят френските градинарки, но без да полагат усилията, които много от нас правят тук- просто дар на природата. В момента е бума на бялата кала, странно е, но никъде не забелязах друг цвят освен белия в градините им, розите, които просто си цъфтят, защото са посадени, а си предствям някои от тях какви цветни фонтани биха били, ако са подрязани правилно, с извити на арки клони и.... . Хортензиите - просто са неописуеми, на места изглеждт дори като бурени които цъфтят ли, цъфтят! Лавандулата е загатната тук таме с по някоя туфа, но не е изобилие, което да грабва погледа, а по-скоро- акцент.
Бумът са кошниците с петунии, които са в сандъчета по огради или висят в различни по големина кошници на специални за целта пилони, на вход- изход на градчетата, както и в централната им част, а някъде - по цялата главна улица. Петуниите тук са с огромни цветове и уникален по обилност цъфтеж. Питам се, дали това е плод на много грижа и торене, пензиране, както и пръскане срещу вредители или... си е пак заслуга на природата - до сега обаче как на нито едно място не видях някой да им бае над тия саксии?? :hmmm: Има един стълб, в центъра на кръговото в градчето, където ходя специално аради магазина на АЛДИ, трябва да ви снимам това място, защото си е зрелищна картина :liubov2: , трудно е да го опиша с думи.
Това, което ми прави впечатление е, че не виждам никъде дипладении и бугенвелии, явно не им понася вятъра, най-вероятно, защото и моите две саксии, които си купих и са на двора , особено бялата изхвърли всичкия си цвят и не се чувства добре.
И така... в селедващото си писание, ще ви разкажа за пътуването към Онфльор, ще ме извините за качеството на снимките, на доста места са хванати прозорците на колата, част от нея, а и някои от пасажерите ;) - директно или- индиректно, но то е било с единствената цел, да ви направя съпричастни към я някое цвете, я някоя гледка. :dovolen:
И така, поздрав от мен ,от прозореца на хотелската ни обител,както и от глицинията, която упорито се опитваше да се навре през прозореца и аз я отвивах всеки път, за да не я смажем с него.
Изображение
http://diva-edel-art.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
ida_ili64
Баш кафе майстор
Мнения: 2535
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:38
Местоположение: между Eвропа и Родопите

Re: Моите приключения в Нормандия

Мнение от ida_ili64 »

Нощес успях да пиша в блога си... Много ми е ангажирано последната седмица в търсене на нова квартира, мястото тук е курортно, всичко е раздадено предварително от агенции или- стари клиенти, намира се тук таме за по седмица, но на нас ни е нужно жилище за месец и половина- за сега. Както и да е с много ровене, тичане и обикаляне на околността в диапазон на 40 км- справихме се! Имаме си ново '' у дома'' - в околността на Шербург . Това е имението на собственика:
Изображение

Изображение
А това е нашето ново местенце - най-десния вход:

Изображение
Сега, на 12.07 ще е поредното ''велико преселение на Брьомерови в Нормандия''. ;) Майтапя се , както се опитвам да приема и всичко в живота , но почнах д се измарям... Роман само за местенията ни мога да напиша, а ние като се местим, го правим наистина с пиетет- не е с два куфара, а с две големи коли :lol: .
Тук е хортенизево време, просто... не спирам да се удивлявам на Нормандия и нейните цветя. Какъв цъфтеж само, какво изобилие и искам да кажа, никой не им бае на тия цветя. Хайде да ви покажа няколко , първата е на поляната до новата ни къща:

Изображение

Тези са снимани в движение:
Изображение

Изображение

И така , връзката към пътеписа ми...

http://diva-edel-art.blogspot.fr/2014/0 ... 3276910673" onclick="window.open(this.href);return false;
Дано ви хареса разходката .
Вon voyage! :dovolen:
http://diva-edel-art.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Пътешествия и туризъм”