Моите приключения в Нормандия

За приключения, скитници и вечните пътешественици, които навсякъде се чувстват у дома си.

Модератор: scleri

Публикувай отговор
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Моите приключения в Нормандия

Мнение от Titi »

ida_ili64 написа:
Аз днес ще си направя панаир на душата и ще посетя един магазин за домашна декорация в Шербург. А попътно... ще дебна за камелии. Обсебена съм от тях, може би точно, защото ги няма в моя двор, ама и над това мисля вече .
И снимай, снимай и показвай, чакам с нетърпение. Там, където не дават да снимаш, скришом пак щракни някой кадър :D
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Noel
Наркоман
Мнения: 10630
Регистриран на: Яну 7, '14, 19:29
Местоположение: София кв. Борово
Получил благодарност: 1 път

Re: Моите приключения в Нормандия

Мнение от Noel »

Идичке,ако имаш възможност поразпитай за породата на този флокс :daaa: Истински съм впечатлена :shock:
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
Аватар
ida_ili64
Баш кафе майстор
Мнения: 2535
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:38
Местоположение: между Eвропа и Родопите

Re: Моите приключения в Нормандия

Мнение от ida_ili64 »

Все забравям, че съм във Франция и на обед почти всичко затваря :ufff: . Та... нъц магазин! :snif:
Теди, да питам , ама първо- кого и второ- на какъв език да се разберем??? Живо пиле нямаше наоколо, а пък пред съседната къща имаше коли. Да се пробвам да щипха един захват на ръката, ама да не ме изкарат престъпник после :hmmm: ....Но ще се завъртя пак натам в края на седмицата, обикновено местните, които не живеят тук се появяват тогава.
http://diva-edel-art.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Noel
Наркоман
Мнения: 10630
Регистриран на: Яну 7, '14, 19:29
Местоположение: София кв. Борово
Получил благодарност: 1 път

Re: Моите приключения в Нормандия

Мнение от Noel »

ida_ili64 написа:Все забравям, че съм във Франция и на обед почти всичко затваря :ufff: . Та... нъц магазин! :snif:
Теди, да питам , ама първо- кого и второ- на какъв език да се разберем??? Живо пиле нямаше наоколо, а пък пред съседната къща имаше коли. Да се пробвам да щипха един захват на ръката, ама да не ме изкарат престъпник после :hmmm: ....Но ще се завъртя пак натам в края на седмицата, обикновено местните, които не живеят тук се появяват тогава.
Недей щипа :lol: ще те арестуват като едното нищо :daaa:
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
Deleted User 1445

Re: Моите приключения в Нормандия

Мнение от Deleted User 1445 »

Красиво и самотно, спокойно и подредено. Има особено очарование в тези застинали къщи. :tzvetentze: Чакаме още снимки :tzeluvka:
Аватар
ida_ili64
Баш кафе майстор
Мнения: 2535
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:38
Местоположение: между Eвропа и Родопите

Re: Моите приключения в Нормандия

Мнение от ida_ili64 »

Много точно си усетила атмосферата Вале. :daaa: Точно казано - ''самотно'' и ''подредено''. Но не предизвиква тъга.
Теди, дори и не съм си го помислила за миг :nod: .
http://diva-edel-art.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Моите приключения в Нормандия

Мнение от libra »

И аз бях на разходка с теб в Нормандия ,благодаря ти!
И аз завидях за камелиите,но не че ги имат ,а че са цъфнали,а ние тук си мислим,че ни е топло.
Тоз флокс много инересен,снимай го най-подробно-да го разпознем.
Аватар
ida_ili64
Баш кафе майстор
Мнения: 2535
Регистриран на: Ное 24, '09, 16:38
Местоположение: между Eвропа и Родопите

Re: Моите приключения в Нормандия

Мнение от ida_ili64 »

libra написа:И аз бях на разходка с теб в Нормандия ,благодаря ти!
И аз завидях за камелиите,но не че ги имат ,а че са цъфнали,а ние тук си мислим,че ни е топло.
Тоз флокс много инересен,снимай го най-подробно-да го разпознем.
Ей, след като така се заинтригувахте...се замислих :hmmm: , какъв ли дзвер съм снимала и го определих само на база на увеличението на фотото на флокс....,щото аз снимах от колата на около 3 метра разстояние от растението :lol: . Ще отида да снимам съвсем от близо- обещавам :daaa: !
Ели, чак супер топло не е, ама днес ходих по тениска на двора, щото грее цял ден слънце и никаква капка дъжд.
Преди да си легнах тази сутрин- отворих прозореца и бях поразена от небето - цялото покрито в ярки звезди! :shock: До сега никога не е било такова- винаги е замотано в облаци. Стори ми се невероятно красиво, като че ли виждах звезди за първи път!
http://diva-edel-art.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
flora
Баш кафе майстор
Мнения: 2146
Регистриран на: Яну 14, '13, 13:32
Местоположение: София
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Моите приключения в Нормандия

Мнение от flora »

Ида, страхотно си почивам с твоите снимки.Това, което казваш, че е флокс мисля, че е розмарин.А храста с белите цветове смятам, че е pittosporum tobira - вечно зелен с ароматни цветове.За съжаление при мен нито розмарина, нито питоспорума могат да виреят в градината камо ли да цъфтят.Затова пък камелиите могат добре да се развиват в големи саксии, а ти имаш чудесна зимна градина т.е. освен приказната гледка в Чокманово ще имаш и цъфнали камелии.
Изображение Изображение
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Моите приключения в Нормандия

Мнение от libra »

Ede,това че духа и е влажно/предполагам/ на мен изобщо не би ми харесало,но явно от Гълфстрийм има мека зима.Всичко е по-напред в развитието си от БГ,където нямахме почти никаква зима.
Снимай още щом е безлюдно! :liubov2:
Инересна ми е нагласата към ядрените централи във Франция като цяло.Мисля,че Франция има тъкмо 25 броя и явно не се отказва от този източник на енергия.
Публикувай отговор

Обратно към “Пътешествия и туризъм”