Санторини

За приключения, скитници и вечните пътешественици, които навсякъде се чувстват у дома си.

Модератор: scleri

Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Санторини

Мнение от Titi »

В тези мъгливи и мрачни дни, в които не можем да определим кой точно сезон е в момента, се размечтах за слънце и зеленина. И какъв по-добър момент от този, да ви разкажа за едно от най-красивите и слънчеви места на света? Все ми се искаше от многото снимки да избера такива, които са специално за форума, защото много пъти вдигах фотоапарата с мисълта: "Ей това нещо трябва да го покажа във форума, ще им бъде много интересно". И след като минаха 4 месеца в канене, се убедих, че нямам толкова свободни часове да седна и от 800-те снимки, които имам от там, да отделя 15-тина за тук. Затова ще ме извинят форумките, които са ми приятелки във Фейсбук и вече са виждали снимките на страницата ми, но ще ги копирам от там.

Ще ви кажа това, че Санторини е на 4-то място в Топ 10 на най-красивите острови в света. След като се върнах от там прочетох нечие писание в Интернет, което много точно изразяваше мислите ми. Цитирам:

"Колкото и да си чел, и гледал за Санторини, никога не би могъл да си подготвен за реалната си среща с него... Когато фериботът го наближава, разноезичната глъч изведнъж престава като отрязана с нож, губиш ума и дума, и почти като в транс или под хипноза не можеш да откъснеш очи от около половинчасовото ревю на Природата до пристанището.
Думи като "магическо" са клише. Затова за Санторини трябва да се измислят напълно отделни думи, които да опишат чудатия експеримент на природата и човека да създадат най-невероятното място за обитаване."


Този огромен, красив ферибот ни превози от Атина до Санторини.
Изображение
Беден ми е речника и слаб фотоапарата за да ви покажа синьото на морето и изумрудената диря оставаща след ферибота
Изображение

Ето за какво става дума в цитата:
Изображение

Изображение

С пристигането си наехме едно АТВ за времето, през което щяхме да сме там и се започна....
Изображение
За пет дена не остана кътче на острова, което да не е посетено, снимано, ахкано, охкано и ....... абе вижте сами
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Последно промяна от Titi на Яну 10, '14, 15:24, променено общо 1 път.
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Санторини

Мнение от Titi »

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Папарашки се качих на една височина, за да заснема открития ресторант, в който се провеждаше сватба
Изображение

Изображение
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Санторини

Мнение от Titi »

Безброй стени към никъде
Изображение
Безброй вратички към никъде
Изображение
Светът е мой, заклевам се, че точно така се чувствах
Изображение

Изображение
Типичните превозни средства за острова
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Санторини

Мнение от Titi »

Свечерява се
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Това е само една мъничка частичка от толкова разнообразната красота на този остров. Утре ще ви покажа друго негово лице. Ще намеря време през почивните дни да ви покажа и залезите, и изгревите там - уникални са!
За днес толкова, че натежа темата от многото снимки.
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Санторини

Мнение от Titi »

.
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
darusha5k
Виенско кафе
Мнения: 319
Регистриран на: Яну 14, '11, 17:28
Местоположение: Пловдив

Re: Санторини

Мнение от darusha5k »

Уникално,дано и аз стигна това лято до там! :angelche:
Аватар
Димана
Кафе машина
Мнения: 3082
Регистриран на: Яну 29, '11, 16:59

Re: Санторини

Мнение от Димана »

Ей, Тити, ти си била в кътче от рая... :tzvetentze:
Аватар
serena
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1401
Регистриран на: Мар 20, '12, 20:25
Местоположение: Варна

Re: Санторини

Мнение от serena »

О Тити, страхотно е!!! Изображение Очите ми се насълзиха още докато четях цитата, а после докато гледах снимките - още повече. Винаги ми е харесвал стилът на острова - бяло, синьо и цветни петна от цветята. Прекрасно е! Дано и аз някой ден стигна до там :stiskam: Чакам с нетърпение продължението, а освен това може ли и малко практическа информация, най-вече за пътуването, предполагам не сте били с група.
Времето, прекарано с котки и цветя, никога не е загубено.
madaker
Kафенце
Мнения: 3
Регистриран на: Яну 11, '14, 12:38

Re: Санторини

Мнение от madaker »

Уникално място, истински рай. Прииска ми се и на мен да отида да го видя на живо
Мириам
Кана кафе
Мнения: 527
Регистриран на: Окт 1, '13, 15:46

Re: Санторини

Мнение от Мириам »

Тити,страхотни снимки-ти да не си фотограф!Поздравления!
Публикувай отговор

Обратно към “Пътешествия и туризъм”