Още едно пътешествие към древността

За приключения, скитници и вечните пътешественици, които навсякъде се чувстват у дома си.

Модератор: scleri

Аватар
rumivarna
Кафе машина
Мнения: 3564
Регистриран на: Сеп 20, '10, 14:57

Re: Още едно пътешествие към древността

Мнение от rumivarna »

Мише, от сърце благодаря за прекрасната разходка на която заведе и нас :tzeluvka: :tzvetentze: Дори ида има желание човек, то не винаги се покрива с възможността да отиде на такива прекрасни местенца, като тези на които ни водиш ти! И дори да чета из нета за тях, когато тръгна редом с теб сякаш и малка частица от мен е била там! Снимките са прекрасни и докато ги гледах една след друга просто кожата ми настръхна от вълнение пред красотата и магията на местата където си била! Гората е наистина Вълшебна, времето е спряло и се взирам да видя зад някой корен, клон или камък главичката на горско дъхче или самодива! Така увлекателно разказваш....мечове от отколешните битки ми звънят в главата....И си мисля какво ли ще остане след нас? След още толкова векове дали бъдещите поколения ще видят това което е останало днес за виждане? Ще го опазим или по-добре да остане под пластовете пясък за да се съхрани? Дали бъдещите българи ще ги вълнува историята на дедите им.....
Много се размислих :hihihi: Огромно благодаря за удоволствието да бъда с теб :tzeluvka:
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили Титаник.
http://rumivarna60.snimka.bg/?user,albums" onclick="window.open(this.href);return false;
Di_Va
Кафе машина
Мнения: 4884
Регистриран на: Сеп 20, '10, 22:22
Дал благодарност: 334 пъти
Получил благодарност: 278 пъти

Re: Още едно пътешествие към древността

Мнение от Di_Va »

Миша, мила моя, Бог да те поживи, както казват хората! Благодаря ти, за кой ли път и за прекрасната разходка, и за историята, която ни припомняш! Някои места са тъй близки до нас ( то България колко ли е голяма?), ама пусто време някак си все не намираме да ги посетим. БЛАГОДАРЯ! :sflower:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Още едно пътешествие към древността

Мнение от calico »

Мише :tzeluvka: :gush:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
пери
Виенско кафе
Мнения: 365
Регистриран на: Ное 28, '09, 20:30
Дал благодарност: 969 пъти
Получил благодарност: 182 пъти

Re: Още едно пътешествие към древността

Мнение от пери »

Миша! Душо мечтателна!!! Благодаря ти за пореден път! :sbow:
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15866
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 831 пъти
Получил благодарност: 1671 пъти

Re: Още едно пътешествие към древността

Мнение от Гео, граф »

Най-после намерих време на спокойствие да пътешествам с теб из Родопите и Средна гора, Мише. Благодаря ти :sbow: :sbear: ! Невероятно удоволствие ми достави разказа ти, а снимките са магически - особено от местността около Ситово. Вероятно защото е в див вид, естествен и близък до природата, за разлика от крепостта Траянови врата, която е и значително по-млада разбира се. Връщам се пак да разглеждам снимките :nod: ...
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Magi Todorova
Дълго кафе
Мнения: 131
Регистриран на: Дек 30, '12, 22:27
Местоположение: София

Re: Още едно пътешествие към древността

Мнение от Magi Todorova »

Благодаря Миша ,прекрасен разказ :tzeluvka:
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Още едно пътешествие към древността

Мнение от Миша »

Тези дни си разглеждам снимките от различните години на пътешестване из дебрите на българската история и сърцето ме заболя, когато видях какво е представлявало само преди няколко години Траянови врата , преди 2-3 години минахме отново оттам и видях последиците от поредното кощунство , което повсеместно е налазило древните руини, мутрореставрацията - замазани с цимент зидове, дострояване , разни недомислени алеи, изглежда точно като нов градеж на някое самозабравило се настояще величие, ако бяха инсталирали някакъв статист с огромен корем и римска тога, излегнал се на припек с бокал вино в ръка нямаше да се изненадам, точно на тези мисли ми навява днешния изглед на някога величествената крепост. За това си позволих да поправя темата и да кача отново снимките, които бяха изчезнали, ще ми се да запомня тези руини точно така, както бяха при първото ми посещение, с всичките белези на столетията , с далечното ехо на жестоки битки и безмерен героизъм...
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
ch.petrov
Кафе с мляко
Мнения: 214
Регистриран на: Фев 12, '20, 01:10
Дал благодарност: 112 пъти
Получил благодарност: 356 пъти

Re: Още едно пътешествие към древността

Мнение от ch.petrov »

Уви, сега е актуално по този начин да се "усвояват " средства по европроекти
Аватар
scleri
Кафе машина
Мнения: 3883
Регистриран на: Юли 10, '10, 13:14
Дал благодарност: 49 пъти
Получил благодарност: 268 пъти

Re: Още едно пътешествие към древността

Мнение от scleri »

Мише, много хубава тема. Разкошни снимки, и грабващи думи.
Замислих се колко малко познаваме собствената си страна, а се юрнахме да обикаляме по чуждите.

Не съм се качвал на Траянови врата. Какво е било донякъде видях благодарение на твоите снимки. Какво е станало ти ще ни покажеш / ако можеш, и ако искаш /
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Още едно пътешествие към древността

Мнение от Миша »

Не, Склери, няма да покажа, буквално ми се дорева, когато се качих последния път, маса пари, похарчени на вятъра и тотално обругаване,
няма и помен от усещането на древна твърдина

Всъщност защо да не погледнете, може пък аз да греша и на мнозина да се харесва новия изглед :eeeh:

Изображение

Това да ви прилича на хилядолетна крепост :snif: ? Какво послание носи :snif: ?

Сега си представете как всичко е тотално замазано с цимент, до степен да не се вижда тухла

преди
Изображение

сега
Изображение

Снимките са от нета, не мога да снимам нещо, което дълбоко ме е огорчило
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Пътешествия и туризъм”