Дайте предложение за дестинация.

За приключения, скитници и вечните пътешественици, които навсякъде се чувстват у дома си.

Модератор: scleri

Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Дайте предложение за дестинация.

Мнение от Titi »

calico написа:Тити, ами като не сте ходили изобщо в Италия, изберете някъде по на юг- Палермо, Сицилия?
щото 5 март си е направо зима още по нашите ширини
Финансово можем да си позволим тези дестинации, защото до там има евтини самолетни билети. Иначе мечтая и за южна Италия, но тя ще е в друго време.
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
kannamy
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1446
Регистриран на: Яну 16, '12, 16:36
Местоположение: София/Богьовци
Дал благодарност: 12 пъти
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Дайте предложение за дестинация.

Мнение от kannamy »

Била съм във Венеция няколко пъти и никога няма да ми омръзне -пак бих отишла.Мнооого го харесвам и май за твоя случай си е много подходящ-разходка с гондола -е със завивка може би, че си е все пак зима през март- малките улички ,романтичните мостчета и едно типично итал.ресторанче за повода-Мммм мечта.Кофти че и там са полазили едни китайски ресторанти ,та развалят атмосферата.
А ако е през Великденските празници,те май не съвпадат с техните дни през 2014, но не съм сигурна.
Аватар
setipeti
Кана кафе
Мнения: 525
Регистриран на: Май 20, '13, 10:42
Местоположение: Варна

Re: Дайте предложение за дестинация.

Мнение от setipeti »

Не съм ходила нито във Венеция, нито Флоренция(в Италия съм ходила само юли :oops: ), но наистина предвид времето, ако се окаже дъждовно може да си стане приключение във Венеция.., докато Флоренция пак ще може да си покаже прелестите :dovolen:
Аватар
Denis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1358
Регистриран на: Юли 11, '10, 16:48

Re: Дайте предложение за дестинация.

Мнение от Denis »

Тити, където и да е в Италия през март - ще е супер :dovolen:
/ние в къщи заради 2-те най- най- и по-, а и красиви дъщери по стечение на обст. сме италианопристрастни и франкопристрастни, как се пише :hmmm: /
Тук аз казвам Флоренция и наоколо, защото са все пак 4 нощ.
дъщеря ми итал. казва всичко около San Gimignano :hmmm:
Март - зависи кога точно, но когато и да е прекрасно ще е, където и да е, и много различно :tzvetentze:
Как можеш да знаеш какво искаш, докато не получиш каквото искаш и не видиш дали ти харесва?
dal

Re: Дайте предложение за дестинация.

Мнение от dal »

Венеция - след март и до среда април там са адриатическите мусони и наистина лагуната влиза в града по няколко пъти на нощ , вали не вали-сирените си се пускат и след миг чуваш тропота на мобилните мостове , които сглабят по тротоара -понтоните по тротоарите са си ежедневно приключение. Каналите не миришат като лятото , Венеция си е красива , но наистина водата може да ви дойде нанагорно - при последното ни ходене ранна пролет гостите ни си тръгнаха от хотела ни през прозорците на кухнята на ресторанта и персоналът каза че това си е традиционно по това време :nod:
Хотелът ни беше в началото откъм входа и авто аква влако автобусогарите на града- т.е. далеч не най навътре и най към наводнените части на града.
На Сан Марко е така
Изображение
и така Изображение но пък Тити ще си купи супер ботуши комплект с чанта :D
Там ги продават целогодишно!
р.р. Слушай Денис , тоскана и Флоренция и околностите- за този сезон май е най добре .
Палермо е грозен и смотан град .Мръсен , заетите в чистотата стачкуват постоянно
Зимния сезон обаче полетите са не до Палермо , а до Катания и настаняванията- в и около Таормина на източния бряг - което освен по близо до Етна е и по добрия избор на хотели и условия . Топло е , но се усеща че не са в сезон.
Тъй или иначе- изкарайте прекрасно и да снимаш много :tzvetentze:
Аватар
Denis
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1358
Регистриран на: Юли 11, '10, 16:48

Re: Дайте предложение за дестинация.

Мнение от Denis »

dal написа: р.р. Слушай Денис , тоскана и Флоренция и околностите- за този сезон май е най добре .
Палермо е грозен и смотан град .Мръсен , заетите в чистотата стачкуват постоянно
Зимния сезон обаче полетите са не до Палермо , а до Катания и настаняванията- в и около Таормина на източния бряг - което освен по близо до Етна е и по добрия избор на хотели и условия . Топло е , но се усеща че не са в сезон.
Тъй или иначе- изкарайте прекрасно и да снимаш много :tzvetentze:
Тити, Флоренция и наоколо си е супер :tzvetentze:
Дал, разсмя ме за Палермо :lol: ама такъв си е
Мисля, че където и да иде Тити пак ще и е по-интересно от тук,
а и нейните фоторепортажи :tzvetentze: :daaa:
Живот и здраве до догодина :tzvetentze:
Как можеш да знаеш какво искаш, докато не получиш каквото искаш и не видиш дали ти харесва?
Аватар
Leni
Кафе с мляко
Мнения: 265
Регистриран на: Авг 14, '13, 09:34
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Дайте предложение за дестинация.

Мнение от Leni »

Тити което и да изберете между Венеция и Флоренция няма да съжалявате. Сгодих се във Венеция така че за мен лично тя има по-сантиментална стойност. Другото място което бих то препоръчала е Рим. Самолетните билети не са много скъпи а през букинг може да си намерите и по-евтини хотелчета. В Рим определно има какво да се види. Имах щастието да обиколя Италия преди около 2 години - на 11 този месец правим толкова от сватбата - и пак бих се върнала там. Флоренция е богата на изкуство и култура. пък е и център на Тоскана - един от най-живописните региони в Италия.
С две думи няма да сбъркате - Но в Рим има повече за шляене по малките улици - както и Венеция. Флоренция е малко по-суха от към архитектура, като изключим Дуомо, но пък там е Уфици. Много зависи какво търсиш като атмосфера. Различни градове са и всеки има своя чар.
:liubov2:
Какво му трябва на един добър фотограф?! - едно око и един пръст...
http://travelcafe.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;
и накрая балконът http://leni-s.com/balcony-relax/
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Дайте предложение за дестинация.

Мнение от Titi »

Страхотни сте и чрез вас винаги намирам отговори на въпросите си. След консултации с близки и познати, били и на двете места, и след вашите съвети /особено пък след снимковия материал от Дал/ решението е взето - Флоренция. Сега предстои най-хубавата част - заравям се да чета и да мечтая. Благодаря ви :tzvetentze:
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Ronster
Kафенце
Мнения: 8
Регистриран на: Окт 5, '13, 21:03
Местоположение: София

Re: Дайте предложение за дестинация.

Мнение от Ronster »

Калико, през Март наистина на юг ще е по-топло, но не мисля че Палермо и Сицилия могат да се сравняват с Венеция и Флоренция. Мисля, че второто е много удачно за 25-годишнина.
“Срещата на подготовката с благоприятната възможност дава резултатът, който наричаме късмет.” Антъни Робинс
http://www.salezone.bg/index.php/bg/" onclick="window.open(this.href);return false;
iukata
Kафенце
Мнения: 2
Регистриран на: Ное 13, '13, 16:05

Re: Дайте предложение за дестинация.

Мнение от iukata »

аз предпочитам по-топлите страни Испания Портогалия
Публикувай отговор

Обратно към “Пътешествия и туризъм”