Дайте предложение за дестинация.

За приключения, скитници и вечните пътешественици, които навсякъде се чувстват у дома си.

Модератор: scleri

Аватар
nadin
Чист кофеин
Мнения: 7219
Регистриран на: Май 17, '11, 15:33
Местоположение: София
Дал благодарност: 30 пъти
Получил благодарност: 415 пъти
Обратна връзка:

Re: Дайте предложение за дестинация.

Мнение от nadin »

Mandragora написа:Аз пък си мечтая да отидем на разходка - седмица до 10 дни из южна Италия идната пролет, най-вече Позитано, Капри и околността, но не ми се губят дни в път и в обикаляне на цяла Европа с кола...вариантът 800 км до Игуменица и после над 10 часа ферибот също не ме устройват, а и излизат доста скъпо. Остава варианта със самолет до Рим и оттам Рент ъ кар, ако не е твърдо скъпо, че мъжът ми има фобия от автобуси и влакове :( Някой има ли идея за цените на рент ъ кар, предполагам евтин самолетен билет до Рим няма да е чак толкова труден за намиране, повече ме притесняват разходите за обиколките ни, хотел и храна след това.
Rent a car също не излиза евтино. Зависи от размера на колата и дали ще си направиш застраховка. Съветвам те задължително пълна застраховка, защото и най-малката деруга после ще си я платиш от джоба. Не знам какви фирми предлагат рента а кар в Рим, но не залитай по големите и известните имена , те са на порядък по-скъпи от другите. Аз ще се опитам да си спомня с каква фирма пътувахме в Германия но не беше от известните и си бяхме избрали и резервирали колата от тука предварително. Това е най-добрия вариант.
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Дайте предложение за дестинация.

Мнение от Titi »

Наемането рент-а-кар в Италия става единствено и само с кредитна карта, в която има не по-малка сума от 2000 евро, които се запорират от фирмата за времето, докато ползваш колата. Това е много важна подробност, обикновено хората наемащи кола я разбират едва там, на място и възникват големи проблеми. Другото, което не трябва да се пренебрегва са таксите за платените шосета и магистрали. Много са, непрекъснато се плаща и е скъпо. Имайте го в предвид при предварителната калкулация на разходите.
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Пътешествия и туризъм”