Малка разходка до Македония

За приключения, скитници и вечните пътешественици, които навсякъде се чувстват у дома си.

Модератор: scleri

Аватар
Acebia
Кана кафе
Мнения: 637
Регистриран на: Мар 27, '11, 09:25

Re: Малка разходка до Македония

Мнение от Acebia »

sasho_923 написа:Благодаря за приятната онлайн разходка, вече затвърдих очакванията си за там. :ssun:
И аз съм решил един ден да я посетя. Личи си, че страната е в прогрес. Но ще трябва да поизчакам да направят и жп линията, че аз съм го планувал да отида с влак. Но за момента трябва да мина през Београд, за да отида в Охрид. :idea1: Пък и тъкмо ще достроят, това което са започнали.
PS. Само се питам, това подбрани кадри ли са с тези изкосени красиви дворчета и тези измазани къщички или на всякъде е така?
Колега, ми то всеки знае, че с влак е най-евтино, но и с автобус не е скъпо да се пътува до Македония... не предполагах, че във Франция плащат толкова малко за бране на пъпеши и грозде... :dovolen: И все пак не отлагайте за дълго, а като истински Балканджия мятайте дисагите през рамо, мускалите в пояса и ... солунската митница ви чака. :nod:
Аватар
sasho_923
Kафенце
Мнения: 32
Регистриран на: Юни 28, '12, 15:55
Местоположение: Ловеч-София-Франция

Re: Малка разходка до Македония

Мнение от sasho_923 »

Колега, не е до парите, а до усещането. Не бих заменил влака за автобус при никакви условия. И съм далече от този сектор. А за заплащането, кой шеф на тази планета не би се радвал да плаща близка сума до минималната, стига държавата да му го позволи. :) Но щом ти е интересно заплащането за бране на грозде... взимат около 700 евро на седмица (зависи колко бързо работиш). :) Все още си начертавам какво искам да видя като отида в Македония, не обичам да се мятам ей така в нищото. :D
presto
Кафевар/ка/
Мнения: 870
Регистриран на: Юни 25, '13, 11:25
Местоположение: Пловдив
Дал благодарност: 1 път

Re: Малка разходка до Македония

Мнение от presto »

serena написа:
До църквата имаше още един обект, за който не ни разказаха, но предположих, че е било нещо като светилище
Изображение

Това трябва да е Баптистериума на църквата - кръщелния купел. Византийската традиция налага той да е извън самия храм, обикновено е вдясно от входа и трябва да е покрит с нещо като балдахин от камък.
Публикувай отговор

Обратно към “Пътешествия и туризъм”