Сицилия

За приключения, скитници и вечните пътешественици, които навсякъде се чувстват у дома си.

Модератор: scleri

Аватар
gabi123
Кафе машина
Мнения: 3943
Регистриран на: Юни 26, '11, 11:30
Дал благодарност: 40 пъти
Получил благодарност: 56 пъти

Re: Сицилия

Мнение от gabi123 »

Прекрасно е Дал!И аз току що приключих с разходката!Благодаря че я сподели с нас!
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31680
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 1023 пъти
Получил благодарност: 2353 пъти

Re: Сицилия

Мнение от Мария Николова »

Като заиглена с безопасна игла за тебе, :hihihi: крачих и се возих заедно с теб, Дал, но не ми стига. :potekoha: :potekoha: :potekoha: Искам още! :ieeee: :ieeee: :gush:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
serena
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1401
Регистриран на: Мар 20, '12, 20:25
Местоположение: Варна

Re: Сицилия

Мнение от serena »

Дал, чудесно пътешествие и фото-разказ, благодаря! Съдейки по описанието ти, там някъде е Мястото за мен, щом цветята цъфтят целогодишно, а народът не бърза, защото няма какво да прави. Направо рай! От догодина почвам да уча италиански :D
Времето, прекарано с котки и цветя, никога не е загубено.
Marti
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1203
Регистриран на: Дек 12, '10, 21:41

Re: Сицилия

Мнение от Marti »

имам един приятел италианец,който живее в Сицилия. Припадам зимата като започне да пуска снимки от терасата си, опънал един хамак, едно хубаво слънчево време. Показвам му нашия сняг, а той ми казва "Ами аз живея почти в Африка"
Аватар
vyara
Виенско кафе
Мнения: 305
Регистриран на: Фев 3, '11, 14:30

Re: Сицилия

Мнение от vyara »

Някакси съм я пропуснала тази тема. Благодаря за разходката, много интересно ми беше. :dovolen:
nikola_jordanov
Kафенце
Мнения: 14
Регистриран на: Яну 4, '13, 15:49
Местоположение: Plovdiv
Обратна връзка:

Re: Сицилия

Мнение от nikola_jordanov »

Хумористичен и развлекателен разказ, но има неща с които няма как да се съглася, имайки се предвид това, че разказващия пoсещава за първи път Сицилия, а аз имам изключително близки дългогодишни приятели от Катания и Таормина, не мога да се съглася с твърдението, че те са грозни или мързеливи, а напротив предприемчиви и амбициозни успели млади хора.
Намерете незабравимата си почивка в hoteli-bg.org, rezervaciq.com и promo-hoteli.com
dal

Re: Сицилия

Мнение от dal »

Здравей , Никола , понеже в подписа ти има сайтове за туризъм , не се учудвам на включването ти.
Само че аз не съм пуснала нито една грозна снимка от Сицилия , с грозна гледка , или нещо друго , което да наруши персоналните ти впечатления и интереси.
Сега , вероятно твоите приятели са си млади работливи и предприемчиви.
Аз заминах там като турист и мене ме обслужваха поусмихнати антични сервитьори със средна възраст 58-64 години , влачещи чаша вино за 8 евро и кафе за три евро .Направих видео клипове как персоналът почистваше и лееше отрови в басейните в 13 на обед , когато е пълно с хора и туристите плуват измежду маркучите и бидоните с хлор по ръба на лагуната. Но не го написах в пътеписа. Направих клипове как се коси с косачка Хонда в 11.30 на обед , ручаща и бръмчаща и смърдяща на дизел колкото три АТВ-та , и то в площите до които хората почиват и правят плаж , а бризът игриво връщаше в очите ни окосената трева , защото лашантемикантарето /косеше инструктура по фитнес , който може да бъде забелязан и като по високия кавалер от двете танцуващи тарантела двойки/не окачваше коша отзад че да не се налага да го изпразва , та тези неща аз не ги написах , но ги преживах.
Сигурно имам и по тъпо похарчени пари в живота си , но ми е трудно да си спомня в чужбина някога така да са се излагали и толкова да сме били недоволни два чартъра с хора -300 човека.
Щото аз от Италия принципно винаги съм била много доволна .
Тъй че това всичкото горе си е вярно , има и много негативно спестено , а отделно сигурно е вярно че твоите приятели са млади работливи и предприемчиви.
Но ти трябва да си напишеш тема "Моите приятели от Сицилия " и там да ни разкажеш подробно.
Може па мъжете да са ми грозни / за мен/ , а жените да красиви /за теб/ :mrgreen: , знае ли човек...

А да ми кажеш, че има изобщо работлив народ , обитаваш териториите вътре и около средиземно море , това може да означава само, че си под, или около 30 годишен и още си с патешката перушина , или че нямаш понятие от етносите изобщо. Единствено изключение правят турците.
Иначе -Добре дошъл :tzvetentze: .
Аватар
Виола
Наркоман
Мнения: 10389
Регистриран на: Ное 27, '09, 09:13
Местоположение: Пловдив

Re: Сицилия

Мнение от Виола »

:lol: Кво да кажа? ... :hmmm: Светът е малък, всеки го обикаля и има приятели къде ли не, но всеки го гледа с различни очи в зависимост от ситуацията. :nod:
Дал, разсмя ме от все сърце. :liubov2: :tzeluvka:
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Сицилия

Мнение от calico »

четох я аз преди темата, ама не съм писала нищо, пропуснала съм

а трябваше да похваля Дал :tzeluvka: , благодаря. Вече ми се иска да ида там, най- много ми хареса мързела :angelche:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
краси кубарелова
Баш кафе майстор
Мнения: 2667
Регистриран на: Мар 26, '12, 22:53
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Сицилия

Мнение от краси кубарелова »

Пак ще дойда с теб на екскурзия , Дал, и дестинацията ми хареса и гидката :hihihi: Шъ мъ земиш ли щом съм тъй доволна? :hihihi:
Светът е пълен с непознати хора...
Публикувай отговор

Обратно към “Пътешествия и туризъм”