В Страната на лалетата

За приключения, скитници и вечните пътешественици, които навсякъде се чувстват у дома си.
Потребителски аватар
Мария Николова
Наркоман
Регистриран: нед ное 29, 2009 12:44 am

Re: В Страната на лалетата

Мнение от Мария Николова » пет май 10, 2013 6:10 pm

Изображение

Eто и продължението - в почивката между два маршрута сред лалетата. Специално за приятелките със стайни красоти. :gush: Иначе, мнозина знаят, че в къщи аз съм си цветето. ;) :lol: Дано това, което на мен ми е изглеждало забележително, да е радост за вашите очи. :mrgreen: :daaa:

https://picasaweb.google.com/1044367449 ... dKQ7sSDqgE" onclick="window.open(this.href);return false;
Платон ми е скъп, но истината ми е по-скъпа.

Потребителски аватар
bouquet
Чист кофеин
Регистриран: ср дек 09, 2009 11:02 pm

Мнение от bouquet » пет май 10, 2013 7:19 pm

Това не е истина :-o Сетих се как една приятелка в Монако отишла да пипне цветята, защото изглеждали неестествено красиви
Втората част ми хареса още повече :daaa:
Търся добри хора

Потребителски аватар
calico
Наркоман
Регистриран: ср дек 02, 2009 4:41 pm

Мнение от calico » пет май 10, 2013 8:52 pm

Еееех, Мери :gush: :gush:

Толкова се радвам, че си се радвала на тази красота :tzeluvka:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...

Потребителски аватар
dancheto
Кафе машина
Регистриран: чет фев 24, 2011 9:48 am

Мнение от dancheto » пет май 10, 2013 9:24 pm

Красота! Мария, благородно завиждам! :dovolen: :tzeluvka:
Заповядайте в групата!
https://www.facebook.com/groups/1742382206079869/" onclick="window.open(this.href);return false;
независим дистрибутор на АкваСорс 0894222659
http://aquasourcebg.com/shop/index.html?ref=50062055" onclick="window.open(this.href);return false;
http://zazdrave.net" onclick="window.open(this.href);return false;

Потребителски аватар
Миша
Наркоман
Регистриран: пет ное 27, 2009 3:11 pm
Контакти:

Мнение от Миша » пет май 10, 2013 9:29 pm

Еееех,красота :potekoha: Благодаря,Мария,за чудния цвето-разказ :tzvetentze:
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......

Разсадник
Изображение

Потребителски аватар
anasstasia
Виенско кафе
Регистриран: нед дек 23, 2012 3:59 pm

Мнение от anasstasia » пет май 10, 2013 10:18 pm

Wonderful pictures! I saw the Bucharest through your eyes. :liubov2:
I so sorry that I could not meet you in person. You are so dear to me. I have to work over 10 hours per day. :snif:
What you write on the pictures that you made in Bucuresti? I can not translate them. :ufff:

Чудните снимки! Видях Букурещ през твоите очи. :liubov2:
Аз съжалявам, че не можах да се срещнем лице в лице. Вие сте толкова скъпи за мен. Трябва да работя над 10 часа на ден. :snif:
Какво пишете върху снимките, които сте направили в Bucuresti? Не мога да ги преведат.:ufff:
Насладете се на моя блог!
http://anasstasiasworld.blogspot.ro/" onclick="window.open(this.href);return false;

Потребителски аватар
denitsavm
Наркоман
Регистриран: вт фев 23, 2010 8:50 pm

Мнение от denitsavm » пет май 10, 2013 10:24 pm

Ехаааа :shock: :potekoha: :potekoha:

Мария :gush: :tzeluvka: :ieeee: :ieeee: :ieeee: Прекрасно! И както винаги - подобаващ фоторепортаж :tzvetentze:

ПС - и запалка на лалета тематично си избрала :daaa:
Less Grass – More Flowers

Дворчето: http://www.album.bg/denitsavm/albums/140576/" onclick="window.open(this.href);return false;

Потребителски аватар
svetla06
Кафеджия/Кафеджийка
Регистриран: нед ное 29, 2009 8:41 pm

Мнение от svetla06 » пет май 10, 2013 10:44 pm

Много красота и голямо изобилие :potekoha: ! Благодаря за споделените снимки! :tzvetentze:

Потребителски аватар
Мария Николова
Наркоман

Мнение от Мария Николова » пет май 10, 2013 11:06 pm

anasstasia написа:Wonderful pictures! I saw the Bucharest through your eyes. :liubov2:
I so sorry that I could not meet you in person. You are so dear to me. I have to work over 10 hours per day. :snif:
What you write on the pictures that you made in Bucuresti? I can not translate them. :ufff:

Чудните снимки! Видях Букурещ през твоите очи. :liubov2:
Аз съжалявам, че не можах да се срещнем лице в лице. Вие сте толкова скъпи за мен. Трябва да работя над 10 часа на ден. :snif:
Какво пишете върху снимките, които сте направили в Bucuresti? Не мога да ги преведат.:ufff:
Благодаря! :mrgreen: Нищо, и утре е ден! Все някой ден ще се видим. :D
Специално за теб преписах текстовете, за да можеш да ги прочетеш. :daaa:

Изображение

Утрото на 3 май предвещаваше още от Букурещ дните в Страната на лалетата да бъдат поредица от забавления, красота, смешки и веселие на корем. ("на корем" означава "колкото можеш да издържиш".

Изображение

Слънцето сънено разтърква очи, но столицата на комшиите още спи. ("Комшиите" = "съседите")

Изображение

Трябва да питаме Анастасия как се нарича тази порта, покрай която минава колата ни.

Дени, случайно е. Запалки купувам х 3 бр. - за Ники ІІ 2 (който още не проумява, че ги забравя навсякъде поради ДНК-то) и 1 за мен (защото го зная и си контролирам запалките :lol: :lol: :lol: ).
Но не е случайно, че в кафенето, чакайки самолета за Букурещ, като ме помоли за запалка едната от двете дами на съседната масичка, я подарих. Че и с двете от десетината английски думички, които зная - за Вас. :daaa: Усмивката на приятна изненада показа, че съм ползвала точните две думички. :nod: :ieeee:

Потребителски аватар
anasstasia
Виенско кафе

Мнение от anasstasia » пет май 10, 2013 11:19 pm

Thank you Maria! :gush:
It's called the Arc de Triomphe. It is the monument that commemorates the participation of Romania in World War the Allies at the end of which almost all Romanian territories were found for the first time brought together in one place.

Благодарим Ви, Maria! :gush:
Тя се нарича Триумфалната арка. Това е паметник, който отбелязва участието на Румъния в Първата световна война на съюзниците в края на която почти всички румънски територии бяха намерени за първи път събра на едно място.
http://anasstasiasworld.blogspot.ro/" onclick="window.open(this.href);return false;

Потребителски аватар
Мария Николова
Наркоман

Мнение от Мария Николова » пет май 10, 2013 11:28 pm

anasstasia написа:Thank you Maria! :gush:
It's called the Arc de Triomphe. It is the monument that commemorates the participation of Romania in World War the Allies at the end of which almost all Romanian territories were found for the first time brought together in one place.

Благодарим Ви, Maria! :gush:
Тя се нарича Триумфалната арка. Това е паметник, който отбелязва участието на Румъния в Първата световна война на съюзниците в края на която почти всички румънски територии бяха намерени за първи път събра на едно място.
Веднага в главата ми изникна образа на парижката Триумфална арка, на която много прилича като форма на конструкцията. Предположих, че вашата може да се нарича също така - Триумфална арка - но не можех да предположа с какъв исторически момент е свързана.

Потребителски аватар
anasstasia
Виенско кафе

Мнение от anasstasia » пет май 10, 2013 11:45 pm

In a kind it's a replica of Arc de Triomphe from Paris.

В един вид, че това е копие на Триумфалната арка в Париж.

Потребителски аватар
orkud
Кафе машина
Регистриран: ср дек 02, 2009 1:34 pm
Контакти:

Мнение от orkud » съб май 11, 2013 7:12 am

Снощи тъкмо се реших да пиша и бях засипана с нови снимки и нови красоти. Оставих повторението на тази хубост за сутрешното кафе. Сега с чиста съвест мога да споделя впечатленията си. Първо за снимката в началото на темата. Страхотна е, толкова е позитивна, толкова е лъчезарна, че ако знам, че ще си толкова щастлива като си намираш куфара, ще идвам всеки ден да ти го крия :D . Относно красивите снимки, ще кажа само, че просто не ми стигат думите. Ще ги гледм още доста пъти, преди да мога да ги коментирам. Искам само да кажа, че в някакви статии бях чела, че една от най скъпо платената работа в света е ако не се лъжа нещо като пътешественик. Е, ако намеря линка, непременно си прати презентация от снимките, сигурна съм, че ще те наемат :angelche:

libra
Наркоман
Регистриран: нед дек 13, 2009 9:51 am

Мнение от libra » съб май 11, 2013 7:56 am

Мерчо,интересно ми е дали те е изкушило някое цвете ,което нямаме тук в БГ? Или достъпа до различни цветя,който си организираме от тук е на холандско ниво?

Di_Va
Кафе машина
Регистриран: пон сеп 20, 2010 10:22 pm

Мнение от Di_Va » съб май 11, 2013 8:43 am

Мария, благодаря ти за споделените красоти! Напълни очите ми с хубост, а душата с радост, че успя да сбъднеш една от мечтите си! Пожелавам ти да отидеш отново и отново там, или на други желани места, и да правиш и нас съпричастни с преживяните хубости! :tzvetentze:

Отговори

Върни се в “Пътешествия и туризъм”