ПОЧИВКА В ТУРЦИЯ-МАРМАРИС-отзиви и препоръки

За приключения, скитници и вечните пътешественици, които навсякъде се чувстват у дома си.

Модератор: scleri

Аватар
KLEN
Виенско кафе
Мнения: 434
Регистриран на: Дек 14, '09, 13:47
Обратна връзка:

ПОЧИВКА В ТУРЦИЯ-МАРМАРИС-отзиви и препоръки

Мнение от KLEN »

Иска ми се да отида на седемдневна почивка в Турция-Мрамарис,но не съм ползвала услугите на туроператорски фирми и се притеснявам /още повече след вчерашните съобщения по телевизията за фирми - фантоми/.Не мога да се спра и на хотел за почивка, та за това, ако някои има опит и вече придобити впечатления и отзиви от такава почивка,моля за препоръки и мнения!
Аватар
desi_slava
Баш кафе майстор
Мнения: 2774
Регистриран на: Дек 13, '09, 11:39
Местоположение: СеВлИеВо
Дал благодарност: 42 пъти
Получил благодарност: 106 пъти

Re: ПОЧИВКА В ТУРЦИЯ-МАРМАРИС-отзиви и препоръки

Мнение от desi_slava »

Бяхме на почвка В Мармарис този юли - хотел Pasha Beach.Беше невероятно - съотношение цена - качество. Използвах тур. агенция за резервация- незнам дали е редно да споменавам име. Пътувахме с личен автомобил - една нощувка по път. Ако те интересува нещо по конкретно - питай :daaa: СЪвета ми е да използваш агенция с утвърдено име! :stiskam:
Аватар
johnstalker
Наркоман
Мнения: 11805
Регистриран на: Дек 19, '09, 23:08
Местоположение: Троян, България, Европа, Земя
Дал благодарност: 145 пъти
Получил благодарност: 185 пъти
Обратна връзка:

Re: ПОЧИВКА В ТУРЦИЯ-МАРМАРИС-отзиви и препоръки

Мнение от johnstalker »

desi_slava написа:...Използвах тур. агенция за резервация- незнам дали е редно да споменавам име. ...
Кажи и името де?! :D
dal

Re: ПОЧИВКА В ТУРЦИЯ-МАРМАРИС-отзиви и препоръки

Мнение от dal »

те правят ударите на островните почивки и далечните дестинации
за мармарис и кушадасъ и северна гърция жи мързи да събират парична маса и чак тогава да потънат , защото ниските цени не наБират достатъчно бързо сумата за крадене , след която да спукат балона
т.е. трябват скъпи дестинации + бързо набиране -имат към месец и нещо време , преди "почивката" да наближи като дата и голата истина да лъсне
още повече при кушадасъ имармарис няма самолетни резервации и съответно още едно перо което да откраднат отпада
Демек , небой се-турция си е най близката екзотика , хората ни обичат и ни слугуват , хранят добре всичко е чисто и знаят как да слугуват на туристите,за разлика от гърчоляците , които ти продават риба по 50 евра чинията , вземат ти по 6 евро отделно за климатик ,правят те бръм от неприятни изненади и през цялото това време те гледат като торен червей на дантелена покривка /па ако щеш и на пет звезди да си отседнал/

Приятно и хубаво изкарване ! астрал он алма алфа и т.н.
Аватар
KLEN
Виенско кафе
Мнения: 434
Регистриран на: Дек 14, '09, 13:47
Обратна връзка:

Re: ПОЧИВКА В ТУРЦИЯ-МАРМАРИС-отзиви и препоръки

Мнение от KLEN »

Дал, страшно ме изкефи и разсмя :lol: :lol: :lol:
dal

Re: ПОЧИВКА В ТУРЦИЯ-МАРМАРИС-отзиви и препоръки

Мнение от dal »

KLEN написа:Дал, страшно ме изкефи и разсмя :lol: :lol: :lol:
:liubov:
Аватар
scleri
Кафе машина
Мнения: 3883
Регистриран на: Юли 10, '10, 13:14
Дал благодарност: 43 пъти
Получил благодарност: 268 пъти

Re: ПОЧИВКА В ТУРЦИЯ-МАРМАРИС-отзиви и препоръки

Мнение от scleri »

За предпочитане е в Турция първия път да се ходи с агенция. Те се грижат за всичко. Ти мислиш само колко и какъв цвят бански да си вземеш.
В Мармарис хотели дал Господ. У нас агенции които да те заведат там също. Вярно е че все пак човек се съобразява основно с парите които може да отдели, но моят съвет е да избираш хотел с минимум четири звезди. За предпочитане с пет. Тяхната звездна система не е точно като европейската, и в тризвезден хотел може да останеш малко разочарована. Ако предпочиташ нощния живот е добре да се ориентираш към градски хотел. Ако искаш да починеш на спокойствие избирай по-отдалечен хотел.
http://www.veskan.ru/country/turky/marmaris.shtml - Това е линк към един руски сайт. Описани са повечето хотели в района на Мармарис. Има и отзиви на хора които са ги посетили. Руснаците пътуват много, и се научиха да бъдат по-взискателни. Мненията изразени в сайта са доста обективни / по мое мнение, и все пак не всички / .

Аз лично препоръчвам / ако финансите не са проблеми / да се спреш на - Гранд язъджъ мармарис палас, и Мармарис палас. И двата са от типа HV-1 което е нещо от типа на нашите затворени вилни селища или парк хотели. Предлагат почивка Ол инклузив. Намират се извън самия град / или по-скоро градче / Мармарис, но има постоянен транспрот, а и пеша може да се отиде. По брега на морето са осем, десет километра разходка. Макар че в района на хотела има всичко от което имаш нужда за една приятна почивка.

http://kusadasi.start.bg/ . Това е портал на тема Кушадасъ. Такъв има и за Мармарис, но в този за Кушадасъ има повече туристически агенции, а всички които организират почивка в Кушадасъ предлагат и почивка в Мармарис. Имам лични впечатления от две агенции, но не мисля че другите са по-лоши. Просто трябва да сравниш офертите им защото за някои агенции някои хотели за някои дати се явяват промоционални и за една и съща дата и едни и същи условия цената може да се окаже чувствително по-ниска от цената на друга агенция.
Така че трябва да отделиш една, две вечери да четеш и сравняваш оферти на агенции, и отзиви от хора които са почивали в хотела който ти е харесал. Сигурен съм че след това ще направиш най-правилния избор. По-правилен вместо някой да ти каже отиди в еди кой си хотел и пътувай с еди коя си фирма.

Приятно прекарване.

Р.р - Хотела които ти препоръчах е извън Мармарис. Между Мармарис и Ичмелер. На картата на руския сайт е като три квадратчета малко над Ичмелер. Пиша това допълнение да не губиш време да го търсиш. Третото квадратче е за един малко по- евтин хотел от тип HV-2 за който нямам впечатления.
Аватар
KLEN
Виенско кафе
Мнения: 434
Регистриран на: Дек 14, '09, 13:47
Обратна връзка:

Re: ПОЧИВКА В ТУРЦИЯ-МАРМАРИС-отзиви и препоръки

Мнение от KLEN »

scleri, много си изчерпателен и много ти Благодаря! :tzvetentze: Насочишла съм се към "Марти ла Перла". Имаш ли впечатления за него?
Аватар
scleri
Кафе машина
Мнения: 3883
Регистриран на: Юли 10, '10, 13:14
Дал благодарност: 43 пъти
Получил благодарност: 268 пъти

Re: ПОЧИВКА В ТУРЦИЯ-МАРМАРИС-отзиви и препоръки

Мнение от scleri »

За съжаление не познавам този хотел. Хубавото е че е в Ичмелер. Там е и по-спокойно и по мое мнение много по-красиво от самия Мармарис. Ако мога да нправя сравнение Мармарис е нашият Слънчев бряг. С много хотели, заведения, и хора по улиците. Ичмелер е Свети Влас, ама от преди двайсет години. И там има хотели и туристи, но по улицата някак си се диша по спокойно. Мармарис е на седем, осем километра. Има постоянно маршрутки. Турците им викат долмуш. Можа да се отиде и с корабче.
Ла Перла е четиризвезден хотел. Срещнах на няколко места отзиви че това е най-добрият четиризвезден хотел в Мармарис. То и цените го потвържават. Има петзвездни с по-евтини оферти. Хубавото на хотела е че има собствен пясъчен плаж. Това в Турция си е направо лукс. Повечето плажове са с насипан върху чакъла пясък, а има много и върху платформи. На плажа е добре, но в морето трябва да се влиза със сандали защото камъчетата и съществата които живеят по тях понякога боцкат лошо. Лошото на хотела е че мястото му е малко. / Вероятно и за това звездите са четири / Има само един басейн, един бар и не съм сигурен но май пишеше че и ресторанта е един. Това не е болка за умиране. Ще се разхождате повече на вън. Това обаче означава че и ще харчите повече парички защото на вън Ол инклузива не важи.
В добрите хотели персонала знае по един два западни езика. Заради многото руснаци в Мармарис повечето вече поназнайват и руски. Така че общуването не е проблем. Ако обаче си направиш труда да научиш няколко думи на турски / Благодаря, моля, довиждане и т.н. / ще усетиш какво е да си ВИП гост на хотела.

Ако мога да съм полезен с още нещо ще ми бъде приятно.

Приятна почивка.
Аватар
ravik
Кафе машина
Мнения: 4636
Регистриран на: Ное 23, '09, 16:09
Получил благодарност: 2 пъти

Re: ПОЧИВКА В ТУРЦИЯ-МАРМАРИС-отзиви и препоръки

Мнение от ravik »

Кажи сега как е "Благодаря, моля, довиждане и т.н" на турски, за да се подготвим и останалите да сме ВИП. :)
Недей спа! Отивай на SPA!
Цветята ми: http://community.webshots.com/user/ravique
Публикувай отговор

Обратно към “Пътешествия и туризъм”