Южна Швеция – епизод ІV – селце на брега на Балтийско море

За приключения, скитници и вечните пътешественици, които навсякъде се чувстват у дома си.

Модератор: scleri

Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Южна Швеция – епизод ІV – селце на брега на Балтийско море

Мнение от Titi »

На 50 км. от Кристианстад - града, в който живее дъщеря ми, се намира Балтийско море. Бабата на гаджето й живее в селце на брега на морето. Отидохме там и през цялото време не можех да се оттърва от усещането за нереалност, все едно бях попаднала насред декори от филм, а не реално място в което живеят хора. Кукленски къщички, потънали в зеленина и цъфнали магнолии. И обърнете внимание – отново всяка една различна от другата и уникална. Истински съжалих, че няма да съм там в периода когато цъфтят розите, защото навсякъде стените на къщите са покрити с рози, много, ама много рози. Вижте сами
Изображение

Изображение

Не очаквате ли Хензел и Гретел да надникнат иззад тези прозорци?
Изображение

Изображение

Какво ли ще е тук когато нацъфтят розите
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Има ли човек на света, който да не поиска като се събуди сутрин да погледне през синьото прозорче и да види небе от разцъфнали магнолии
Изображение

Изображение

Изображение

Иначе морето си е море като навсякъде, без значение от името му. Това имаше и плаж с пясък като нашия, и лятото се къпят в него, като в нашето.
Изображение

И лебеди си плуват из него за разкош, точно като на нашето море през зимата
Изображение
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
orkud
Кафе машина
Мнения: 3351
Регистриран на: Дек 2, '09, 12:34
Получил благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: Южна Швеция – епизод ІV – селце на брега на Балтийско мо

Мнение от orkud »

Само едно ти се чудя :hmmm: Как и защо се върна :angel2:
Аватар
ravik
Кафе машина
Мнения: 4636
Регистриран на: Ное 23, '09, 16:09
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Южна Швеция – епизод ІV – селце на брега на Балтийско мо

Мнение от ravik »

Къпят се те в морето. :lol: То и по нашето Черноморие немците и руснаците се къпят през май, ама на нас ни е студено. :lol: Та такова е и тяхното море през лятото. ;)
Недей спа! Отивай на SPA!
Цветята ми: http://community.webshots.com/user/ravique
Бобсъна
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1617
Регистриран на: Апр 14, '10, 09:22
Местоположение: Пазарджик
Дал благодарност: 8 пъти
Получил благодарност: 103 пъти

Re: Южна Швеция – епизод ІV – селце на брега на Балтийско мо

Мнение от Бобсъна »

Идилия...само не знам защо северните страни са с най голям относителен процент самоубийства?!? :ieeemyzh:
Изображение
Аватар
ravik
Кафе машина
Мнения: 4636
Регистриран на: Ное 23, '09, 16:09
Получил благодарност: 2 пъти

Re: Южна Швеция – епизод ІV – селце на брега на Балтийско мо

Мнение от ravik »

Бобсъна написа:Идилия...само не знам защо северните страни са с най голям относителен процент самоубийства?!? :ieeemyzh:
Заради дългата зима. Тъмнината действа депресивно. Това и студеното време са може би единствените минуси на северните страни.
Недей спа! Отивай на SPA!
Цветята ми: http://community.webshots.com/user/ravique
Бобсъна
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1617
Регистриран на: Апр 14, '10, 09:22
Местоположение: Пазарджик
Дал благодарност: 8 пъти
Получил благодарност: 103 пъти

Re: Южна Швеция – епизод ІV – селце на брега на Балтийско мо

Мнение от Бобсъна »

Чи немат ли ток и ламби зимъска???? :ieeemyzh: :ieeemyzh:
Изображение
Роза1924
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1833
Регистриран на: Сеп 24, '10, 17:55

Re: Южна Швеция – епизод ІV – селце на брега на Балтийско мо

Мнение от Роза1924 »

Titi, страхотна тема си отворила и толкова увлекателно разказваш и показваш, че съжалявам, че няма още. Благодаря ти за усилията да ни поднесеш това на тепсия. :tzvetentze:
От известно време ми се върти из главата някаква мъглява идея да посетим с мъжо ми тази част на Европа, но малко инфо имам, за да започна офанзивата. Та в тази връзка, моля пиши кога е най-добрият сезон за посещение /учудват ме късите ви ръкави/ за хора като нас, които няма да бъдат на гости в къща, а най-вече ще обикалят по разни забележителности :dovolen: :)
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Южна Швеция – епизод ІV – селце на брега на Балтийско мо

Мнение от Titi »

Роза1924 написа:Titi, страхотна тема си отворила и толкова увлекателно разказваш и показваш, че съжалявам, че няма още. Благодаря ти за усилията да ни поднесеш това на тепсия. :tzvetentze:
От известно време ми се върти из главата някаква мъглява идея да посетим с мъжо ми тази част на Европа, но малко инфо имам, за да започна офанзивата. Та в тази връзка, моля пиши кога е най-добрият сезон за посещение /учудват ме късите ви ръкави/ за хора като нас, които няма да бъдат на гости в къща, а най-вече ще обикалят по разни забележителности :dovolen: :)
Градът и мястото което ви описвам и показвам се намира в Южната част на Швеция, на един час път от столицата на Дания - Копенхаген. Казва се Kristianstad http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D1% ... 0%B0%D0%B4" onclick="window.open(this.href);return false;. На 90 км. от него се намира третия по големина град в Швеция - Малмьо. http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0% ... 1%8C%D0%BE" onclick="window.open(this.href);return false;. Този район на Швеция е с климат почти същия като в България - четири сезона, нормална зима, топло, на моменти горещо лято /заради това писах, че нормално се къпят в морето лятото/. Времето от месец насам е типичната пролет - слънчева, топла, разцъфтяла всички дървета и цветя. От година насам откакто следя времето там, във всеки един сезон температурите се покриват почти напълно с тези при нас. В края на месеца в скандинавите започват бели нощи. Има ги и в този район, но съвсем слабо изразени - обясняват ни, че е като при нас когато лятото е ясно и има пълнолуние.
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Бобсъна
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1617
Регистриран на: Апр 14, '10, 09:22
Местоположение: Пазарджик
Дал благодарност: 8 пъти
Получил благодарност: 103 пъти

Re: Южна Швеция – епизод ІV – селце на брега на Балтийско мо

Мнение от Бобсъна »

Доста е студено лятос там:

Кристианстад-08.2010г
и

Варна-08.2010г.
Изображение
naa
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1542
Регистриран на: Яну 16, '11, 13:12

Re: Южна Швеция – епизод ІV – селце на брега на Балтийско мо

Мнение от naa »

Бобсъна написа:Идилия...само не знам защо северните страни са с най голям относителен процент самоубийства?!? :ieeemyzh:
Че то и ние сега имаме по повече от една кола на семейство и по-вече жилищна площ от преди двайсет и пет години, а сме два пъти по-нещастни.

Те сигурно търсят някъде щастие, и като не го намират, се насочват към неговите заместители, обаче явно и там го няма.
------------------------------------------------------------------------
http://shtastie.snimka.bg/nature/juni2013.797618" onclick="window.open(this.href);return false;

Чисто е не там, където чистят, а там, където не цапат.
Публикувай отговор

Обратно към “Пътешествия и туризъм”