Св. Петка - покровителка на Нова Загора

За приключения, скитници и вечните пътешественици, които навсякъде се чувстват у дома си.

Модератор: scleri

Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31531
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 819 пъти
Получил благодарност: 1742 пъти

Re: Св. Петка - покровителка на Нова Загора

Мнение от Мария Николова »

Да не отварям нова тема за Нова Загора. Всичките й забележителности сме тук във форума. ;) :hihihi: Затова ще продължа в тази прашасала тема с няколко снимки от разходката с моите внуци из татковия град. :dovolen: :daaa:

Изображение

Само огледалото позволява в един кадър и поглед напред, и поглед назад.

Изображение

Тук наблягаме на погледа назад. Със синьото, по-големият е Ники2 вече с два паднали зъба. А с жълтото, по-малкият е Тони бонбони.

Изображение

Ресторант "Яница" на някога единствения хотел "Яница".

Изображение

Зад фонтаните се вижда Дома на културата на Нова Загора.

Изображение

Само преди седмици завърши "модернизирането" на някогашното кино "Млада гвардия" в нещо още без име, предназначено за отбора по борба. Познайте кой ще плаща кредита и лихвите за придобивката на пехливаните. ;)

Изображение

Изображение

Вие имате ли си "сух фонтан"? Ние имаме.

Изображение

Изображение

Изображение

Видяхте ли ацерчето?

Изображение

Специално за вас по-близо - ето го яворчето!

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Имаме и други червенолистни екстри. :daaa: :ieeee:

Изображение

Заключено е, но това не пречи обектива да го разгледа. :dovolen:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Друг път пак. :D
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
valentina64
Кафевар/ка/
Мнения: 934
Регистриран на: Дек 1, '12, 18:19
Местоположение: Нова Загора

Re: Св. Петка - покровителка на Нова Загора

Мнение от valentina64 »

Мария, като гледам прословутия ни център с помпозните сухи фонтани и шадравани, си спомних отново причината днес да съм един бивш общински одитор и дългогодишен счетоводител, за голямата безбаботица, за беднотията на голяма част от населението на общината ни, за шуробаджанащината и политическите назначения на всяко случайно появило се работно място, за репресиите и грандоманията на един самозабравил се кадър на полувисшия институт за инструктори :twisted: , за корабчето на капитана и боцмана, чиято изработка и материали излязоха "златни" на новозагорския данъкоплатец, за единия непокрит и втория изтеглен кредит, с който беше заробена общината и нещастните и жители с години напред :svekurva: и ............още и още десетки в същия тон и дух, но да не продължавам повече, защото управия няма, а и на четящите едва ли ще им хареса негативизма и неприятните факти в този ми пост! А що се касае до Света Петка, то тя ни е изоставила отдавна като е насочила приоритетното си покровителство над останалите градове под неина закрила !!! :sdaaa:
Моята градина: http://forum.hobbykafe.com/viewtopic.php?f=6&t=4927" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.facebook.com/valentina.ilieva.5686" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.facebook.com/groups/6369842 ... ment_reply" onclick="window.open(this.href);return false;
краси кубарелова
Баш кафе майстор
Мнения: 2667
Регистриран на: Мар 26, '12, 22:53
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Св. Петка - покровителка на Нова Загора

Мнение от краси кубарелова »

И аз гостувах в Нова Загора и мен ме водиха по новозагорските забележителности, сезонът беше такъв, че фонтаните не работеха, а и корабчето не видях, иначе щях да се прибера с него до Варна :angelche: , но :!:
Нова Загора ми хареса- чист, спокоен и приветлив град! Забележителностите Мария ми показа по нощите, но успях да ги видя, защото градът беше добре осветен! А за отглеждане на деца и внуци е прекрасен! Чини ми се, че на капитан Ники и боцман Тони също им е харесало в Нова Загора. Обзалагам се, че скоро пак ще опитат ястията от кухнята на баба :hihihi: :liubov:
Светът е пълен с непознати хора...
troll

Re: Св. Петка - покровителка на Нова Загора

Мнение от troll »

Аз съм кръстен в Света Петка Самарджииска в София!
:mrgreen:
Аватар
greeneyed
Чист кофеин
Мнения: 9994
Регистриран на: Ное 30, '09, 15:11
Местоположение: 550 м н.в., в полите на Средна гора
Дал благодарност: 461 пъти
Получил благодарност: 877 пъти

Re: Св. Петка - покровителка на Нова Загора

Мнение от greeneyed »

Хубава е централната градска част ,подредена и поддържана! :daaa:
А юначетата си карат незабравима ваканция при баба-с всичките лудории, глезотии и както си му е реда)))))))))) :angel2:
Не искайте много- не можете да му платите цената... Ванга

моите цветя
Публикувай отговор

Обратно към “Пътешествия и туризъм”