Жеравна

За приключения, скитници и вечните пътешественици, които навсякъде се чувстват у дома си.

Модератор: scleri

Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Жеравна

Мнение от vodo-leika »

Може би съм една от малкото, които НЕ бяха ходили до това райско кътче! Излезнахме за един ден от София. За да се потопим в света на Йовков, на спокойствието и красотата или както казва самият писател - там, където "земята говори".
Няма как да чуете звънците на стадата, автентичния говор на възрастните хора, да видите светналите сини очи на един дядо, който ни отведе до къщата музей на Йовков или пък да усетите онази пролетна зеленина, която изпълва цялото ти съзнание, потапя те в себе си и отмива всичкия зимен мрак. Някъде там по сукаците и криволичещите пътеки, сред сгушените къщички и цъфнали дървета, е много вероятно да срещнете пролетта, нещо българско, а защо не и себе си... Мога само да ви разходя виртуално, дано ви хареса. :dovolen:
Изображение
Изображение
Изображение

http://vodoleika.snimka.bg/bulgaria/geravna.491497
Аватар
vodo-leika
Кафе машина
Мнения: 4962
Регистриран на: Ное 25, '09, 20:29

Re: Жеравна

Мнение от vodo-leika »

Аватар
Fado
Кафевар/ка/
Мнения: 911
Регистриран на: Дек 8, '09, 13:00
Местоположение: София

Re: Жеравна

Мнение от Fado »

Близо до Жеравна се намира едно чудно и малко известно село - Ичера. Знам го, защото една приятелка си купи къща там, ремонтира я, реставрира я и стана супер, но, за съжаление, нямам снимки. Тези са от нета. :hmmmmmm:
Изображение Изображение Изображение
Изображение
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Жеравна

Мнение от Titi »

Обожавам тези заспали във времето местенца. Ето и моя поглед към Жеравна http://forum.hobbykafe.com/viewtopic.php?f=17&t=170" onclick="window.open(this.href);return false;
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17028
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 136 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Жеравна

Мнение от Миша »

Благодаря ви,Водолейче,Тити,Фадо! :tzvetentze: Такива места ми лежат на сърцето.
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
dora
Баш кафе майстор
Мнения: 2444
Регистриран на: Ное 29, '09, 16:06
Местоположение: Сливен

Re: Жеравна

Мнение от dora »

Е, хубава работа ...минали през Сливен и не се обадили. :snif:
В Жеравна правят събори и тогава е направо разкош- по улиците ходят с носии,играят хора,въртят чевермета носи се мирис на трева ,печено месо и сякаш забравяш за всичко.
“Че съм умен – умен съм, но защо съм толкова красив?! Сигурно, защото съм скромен, а скромността краси човека.”
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Жеравна

Мнение от Titi »

dora написа:Е, хубава работа ...минали през Сливен и не се обадили. :snif:
В Жеравна правят събори и тогава е направо разкош- по улиците ходят с носии,играят хора,въртят чевермета носи се мирис на трева ,печено месо и сякаш забравяш за всичко.
Чувах и аз за тези събори, но знаеш ли по кое време са, нещо ми се върти в главата Великден или Гергьовден? Искам да отида тогава там.
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
dora
Баш кафе майстор
Мнения: 2444
Регистриран на: Ное 29, '09, 16:06
Местоположение: Сливен

Re: Жеравна

Мнение от dora »

Добре ,че е чичко гугъл :oops:
На 9-ти :daaa:
Задължително е носенето на носия за да влезеш в мястото на събора ,което е малко в страни от градчето.
Продават носии навсякъде. :nod: Има доста гости и от други държава с характерни техни носии и това прави всичко още по-истинско.
“Че съм умен – умен съм, но защо съм толкова красив?! Сигурно, защото съм скромен, а скромността краси човека.”
Аватар
vasileva
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1548
Регистриран на: Май 9, '11, 23:47
Местоположение: ВАРНА

Re: Жеравна

Мнение от vasileva »

и да извадя малко темата от нафталина :dovolen:
За Фестивала на фолклорната носия 2016 - едно невероятно изживяване!
Любовта към традициите и корените ни се завръща с пълна сила...!
Снимките и изживяното на Жеравна са доказателство за това!
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
май прекалих със снимките, ама дано да ви е било интересно :liubov2:
Всичко ще бъде наред накрая, ако не е наред, значи това не е краят!
https://www.facebook.com/media/set/?set ... 020&type=3" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31527
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 810 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: Жеравна

Мнение от Мария Николова »

Изображение
Нуше, страхотна двойка сте с Боби! :slove: :ssvirka: :gush:
Наистина е било много красиво и вълнуващо! :sheart: Благодаря ти за тези късчета българска красота! :liubov:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Публикувай отговор

Обратно към “Пътешествия и туризъм”