Невероятни природни чудеса

За приключения, скитници и вечните пътешественици, които навсякъде се чувстват у дома си.
Потребителски аватар
sadeyes
Кафе с мляко
Регистриран: пон мар 17, 2014 5:17 pm

Re: Невероятни природни чудеса

Мнение от sadeyes » чет окт 15, 2015 9:58 am

Езерото Хилиър изглежда така, все едно е изкуствено създадено, с участието на химикали. Истината обаче е съвсем друга. Истината просто e розова!
Изображение

Въпросното езеро се намира на териториите на най-големия австралийски остров Мидъл.
Изображение

Розовите солени води в езерото изглеждат толкова поразително, че пътниците на самолетите, които минават над него, стават от седалките, за да му се насладят възможно най-дълго време.
Изображение

Розовият цвят на езерото обаче и до ден днешен си остава загадка за учените.

Потребителски аватар
Asarina
Кафе машина
Регистриран: нед мар 31, 2013 4:23 pm

Мнение от Asarina » чет окт 15, 2015 10:56 am

В България Атанасовското езеро до Бургас е с розов цвят. Дължи се микроскопичното солнично раче – артемия. Лятото минах оттам и се изкъпах в едно розово гьолче между него и морето. :liubov2: Водата е мнооого солена и не можеш да потънеш. :hihihi: Бургазлии могат да разкажат повече :dovolen:

Изображение
Ако са ти останали само две монети, похарчи едната за хляб, за да ти даде живот, а другата - за цвете, за да осмислиш живота си."

Потребителски аватар
sadeyes
Кафе с мляко

Мнение от sadeyes » пет окт 16, 2015 1:20 pm

Asarina написа:В България Атанасовското езеро до Бургас е с розов цвят. Дължи се микроскопичното солнично раче – артемия. Лятото минах оттам и се изкъпах в едно розово гьолче между него и морето. :liubov2: Водата е мнооого солена и не можеш да потънеш. :hihihi: Бургазлии могат да разкажат повече :dovolen:

Изображение
:daaa: :daaa: :daaa: Радвам се, че научавам нови и нови неща за нашата мила хубава природа! :ieeee: :ieeee: :tzvetentze:

Потребителски аватар
iren7
Кафе с мляко
Регистриран: вт мар 15, 2011 10:34 am

Мнение от iren7 » пет окт 16, 2015 1:39 pm

А първото езеро в Рила, над хижа "7-те Рилски езера" се оцветява в червено от семената на някакво растение. Гледката е много внушителна!
Изображение

Потребителски аватар
sadeyes
Кафе с мляко

Мнение от sadeyes » пет ное 13, 2015 1:09 pm

Изображение

Изображение

Природни чудеса от Карлуковските пещери - Божиите очи

garnito
Kафенце
Регистриран: ср дек 30, 2015 2:24 pm
Контакти:

Мнение от garnito » вт яну 05, 2016 5:57 pm

Една много студена и интересна разходка.

Странен водопад извира от ледника Taylor ,в самото сърце на Антарктида.Цветът му е кървовочервен,ярко открояващ се на фона на искрящия лед.Дълги години учените гадаели какво причинява странния цвят,смятали,че необичайния цвят се дължи на водорасли.Но след задълбочени изследвания те достигнали до неочакван извод- дълбоко под ледника,под 400 м лед,преди 5 млн години се образувало солено езеро.Постепенно там се родила уникална екосистема-без светлина,кислород и топлина там се развили микроорганизми.В продължение на 1.5 млн години микроорганизмите оцелявали без кислород,дишайки желязо.Водата ,която извира от ледника ,е богата на железен окис ,който дава и странния кървав цвят на водопада.

Потребителски аватар
iren7
Кафе с мляко

Мнение от iren7 » вт яну 12, 2016 4:56 pm

Много ме заинтригува, разрових за снимки
Изображение

nora
Кана кафе
Регистриран: пон фев 06, 2012 8:22 pm

Мнение от nora » вт яну 12, 2016 6:34 pm

iren7 написа:А първото езеро в Рила, над хижа "7-те Рилски езера" се оцветява в червено от семената на някакво растение. Гледката е много внушителна!
Изображение
По кое време на годината се оцветява така?

Потребителски аватар
iren7
Кафе с мляко

Мнение от iren7 » ср яну 13, 2016 10:54 am

Тази снимка е правена в края на юли

Потребителски аватар
Миша
Наркоман
Регистриран: пет ное 27, 2009 3:11 pm
Контакти:

Мнение от Миша » ср мар 23, 2016 7:33 am

Две магични фотографии на астронома Олег Бартунов в Хималаите,отразяването на светлината в ледените кристалчета на облака създава тези вълшебни облаци с почти целия спектър на дъгата .
Какво ли е да го видиш на живо :sheart:

"Светлината идваше от слънцето, което беше точно под облаците - идеален ъгъл, за да създаде магическия ефект", споделя Бартунов

Изображение

Изображение

http://www.dailymail.co.uk/sciencetech/ ... erest.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......

Разсадник
Изображение

Потребителски аватар
Мария Николова
Наркоман
Регистриран: нед ное 29, 2009 12:44 am

Мнение от Мария Николова » ср мар 23, 2016 2:04 pm

Мише, благодаря ти за тази красота! :liubov:
Платон ми е скъп, но истината ми е по-скъпа.

Потребителски аватар
patrisiq22
Kъсо кафе
Регистриран: ср авг 19, 2015 6:28 pm

Мнение от patrisiq22 » пет ное 25, 2016 12:12 am

След 4 месеца най-накрая ще сбъдна моята мечта да отида на Сафари в Африка. Задължително искам да заснема тези моменти. Като цяло знам,че има животни, до които няма как да се приближим много, защото са опасни, а аз искам да видя и заснема всичко. Търсих доста в Интернет и открих това устройство ........ . Да си призная не бях виждала подобни дигитални камери в бинокъл и не знам много за тях. Някой ползвал ли е подобно устройство? Заслужава ли си и според вас да си го поръчам ли? Първоначално мислех за някой фотоапарат, но са твърде скъпи, а екскурзията ще ми излезе доста пари и не мога да си позволя още големи разходи.
Последна промяна от denitsavm на пон авг 28, 2017 10:22 pm, променено общо 1 път.
Причина: линкове с цел реклама

Потребителски аватар
Миша
Наркоман
Регистриран: пет ное 27, 2009 3:11 pm
Контакти:

Мнение от Миша » вт дек 20, 2016 8:37 pm

Отдавна не се бях "разхождала " по белия свят :snif: , но днешната разходка почти ме компенсира :dovolen: , искам да ви покажа днешното си "откритие"-едно малко парченце вълшебство, отдалечено само на 2часа и половина от Рейкявик, извинявам се за многото снимки, но тази малка планина направо ме плени :sheart: , не мога да подбера само 5 снимки

Планината Kirkjufell, Исландия

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......

Разсадник
Изображение

Потребителски аватар
Тутти
Баш кафе майстор
Регистриран: съб ное 21, 2015 7:47 am

Мнение от Тутти » вт дек 20, 2016 10:13 pm

Миша,божествено е.Благодаря ти за това споделено чудо.

Потребителски аватар
Гео, граф
Наркоман
Регистриран: нед юли 25, 2010 11:54 pm

Мнение от Гео, граф » ср дек 21, 2016 11:51 am

Вулкана Киркюфел е една от емблемите на Исландия. Със своя изящен профил, с изчистената линия на купола си, той просто приковава вниманието върху себе си. Преди време си говорехме с приятели кой къде иска да отиде и ги сразих с моята мечта за Исландия. На този малък остров (почти колкото България) има толкова много рядко срещани и нестандартни природни форми, че вероятно ще ми трябват месеци, за да го кръстосам надлъж и нашир. Дали ще си остане само мечта... май от мен си зависи :shappy:

Мише, благодаря ти, че не спираш, авантюристично сърце :sbear: :slove: !!!
"Човекът е като роман: до последната страница не знаеш как ще свърши.
Иначе и не би си струвало да го четеш"

Евгений Замятин

Снимките ми!

Отговори

Върни се в “Пътешествия и туризъм”