Невероятни природни чудеса

За приключения, скитници и вечните пътешественици, които навсякъде се чувстват у дома си.

Модератор: scleri

Публикувай отговор
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17029
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Невероятни природни чудеса

Мнение от Миша »

Гео,направо не мога да повярвам,че си пропуснала това място :o Не помня кога точно през лятото ходихме,някъде в големите жеги и водата беше доста малко,за това пък можеш да се мушнеш под водопада ,да се подпреш на студената влажна стена и да наблюдаваш небето през пелена от дребни пръски вода,присветващи на силното слънце като малки елмазчета :liubov2: А когато слезеш надолу по стръмната пътечка сякаш наистина се озоваваш в страната на елфите,водата се разделя на безброй дребни поточета,които лениво лазят по облите камъни,на места заподскачат весело ,и след миг се скрият под дебелия мъх,е,аз навих крачолите и реших да стигна до пещерата по водопада,и така смело нагоре,някъде пълзиш на четири крака за почудя на порасналите ми сериозни деца,някъде се хлъзгаш и бързо-бързо си сядаш на дъто,някъде просто вървиш и спокойно вдишваш свежест ,и имаш време да се порадваш на някой случайно надникнал иззад дърветата слънчев лъч.Децата много бързо забравиха,че са големи и побързаха да ме настигнат :D Вълшебно място!Спокойно,чисто и невероятно красиво.Надолу по реката има малки недълбоки вирчета с приятно затоплена вода ,поджапахме и там,на места се виждат доказателства,че не винаги мястото е толкова спокойно,огромни дървета,влачени от придошлата река,помитащи всичко под себе си ,какво ли е да видиш подобна стихия :shock:

Надявам се,че успях да ви провокирам и да намерите време да видите това райско местенце ,ще позадържа снимките ,и вие не търсете много в нета,отидете ,вижте и почувствайте
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15868
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 834 пъти
Получил благодарност: 1682 пъти

Re: Невероятни природни чудеса

Мнение от Гео, граф »

Ужасно се срамувам, Мише, ама нали разбираш, че много неща само на хартия съм ги учила, още повече съм забравила, а и далеч не навсякъде съм ходила :sblush: . Нали затова си споделяме - да си помогнем да видим и невидени места :sdaaa: :shappy:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17029
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Невероятни природни чудеса

Мнение от Миша »

Вече имаме и зададена дата на посещението на Варовитец :ieeee: Руми начерта маршрута ,най-краткия път от Плитвишките езера до Варна бил през Етрополе :lol: ,датата е 25 май ,нали така,Руми? И чакаме мнооого подробен ретортаж от езерата :stiskam:
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
Аватар
rumivarna
Кафе машина
Мнения: 3564
Регистриран на: Сеп 20, '10, 14:57

Re: Невероятни природни чудеса

Мнение от rumivarna »

Не на 25, а на 27 май :lol: На 26 се връщам от Хърватска и ти да ми чакаш втобуса на втогарата :ieeee: На 27 отпрашваме към то Етрополе за по-направо до Варна :ieeee: :daaa:
И вместо репортаж вземи ела с мен :daaa:
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили Титаник.
http://rumivarna60.snimka.bg/?user,albums" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Миша
Наркоман
Мнения: 17029
Регистриран на: Ное 27, '09, 14:11
Местоположение: София
Дал благодарност: 137 пъти
Получил благодарност: 468 пъти
Обратна връзка:

Re: Невероятни природни чудеса

Мнение от Миша »

Добре,де,виноват :oops: ,пак оплетох датите :oops: сега се моли да не объркам и годините :hihihi:
Хърватска ми е само мечта,май месец не мога да мръдна по никакъв начин,всичко е пълно с разсади,а те са като бебета,искат да бъдат нахранени,напоени,изведени на разходка(проветрени),така че пак ще пътувам през твоите очи :liubov:
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......


Разсадник
Изображение
madelina
Дълго кафе
Мнения: 141
Регистриран на: Юли 13, '12, 13:29
Местоположение: до София

Re: Невероятни природни чудеса

Мнение от madelina »

Ей, невероятни сте! Гледам, гледам - Етрополския водопад! Родена съм на 28 февруари и 2010 година се падаше неделя. Решихме да го отпразнуваме по необичаен начин - станахме сутринта и се яхнахме на колата към Етрополе. Обичаме да ходим по манастири, а в Етрополския не бях ходила. Беше чудесен пролетен ден, навсякъде бяха нацъфтели кукуряци и миришеше на събуждаща се гора. Това беше най-хубавият ми рожден ден! Освен водопада, видяхме и аязмото - изворът на реката, много е вълнуващо да видиш как се ражда река! Идете да го видите, още ме държи приятното изживяване!
Изображение

Изображение
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31650
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 980 пъти
Получил благодарност: 2240 пъти

Re: Невероятни природни чудеса

Мнение от Мария Николова »

Чееееерна завист! :sevil:
Къде из джендемите да тръгне едночленно семейство... :cry: :snif:
Живи и здрави да сте, че поне вие :gush: ме разхождате! Благодаря ви, момичета! :sbow: :slove:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
orkud
Кафе машина
Мнения: 3351
Регистриран на: Дек 2, '09, 12:34
Получил благодарност: 1 път
Обратна връзка:

Re: Невероятни природни чудеса

Мнение от orkud »

АААА, Мария , някой май джапаше тази пролет из Тунджалъка с теб! При това с дантелени обувки и копринена пола ;) Не сме рекли, не сме тръгнали :lol: :lol:
denitsavm

Re: Невероятни природни чудеса

Мнение от denitsavm »

orkud написа:АААА, Мария , някой май джапаше тази пролет из Тунджалъка с теб! При това с дантелени обувки и копринена пола ;) Не сме рекли, не сме тръгнали :lol: :lol:

Направо си ви представих и сега съм с огромна усмивка :D :daaa: Ей така ще затворя нета и ще спя хубаво :liubov:
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31650
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 980 пъти
Получил благодарност: 2240 пъти

Re: Невероятни природни чудеса

Мнение от Мария Николова »

orkud написа:АААА, Мария , някой май джапаше тази пролет из Тунджалъка с теб! При това с дантелени обувки и копринена пола ;) Не сме рекли, не сме тръгнали :lol: :lol:
Верно, но ти пък си една пътешественичкаааааа!!!! :lol: Възможно най-далечната ти дестинация е от ямболската Тунджа до загорската тунджа :lol: :lol: :lol: :stongue: И следващия подобен подвиг не по-рано от година-две. :swink: :sgiggle: :sbear:
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Публикувай отговор

Обратно към “Пътешествия и туризъм”