Невероятни природни чудеса

За приключения, скитници и вечните пътешественици, които навсякъде се чувстват у дома си.

Модератор: scleri

Потребителски аватар
Миша
Наркоман
Регистриран: пет ное 27, 2009 2:11 pm
x 52
x 279
Контакти:

чет дек 22, 2016 8:46 am

Гео, ти поне знаеш къде искаш да отидеш , пожелавам ти да осъществиш тази своя мечта :tzeluvka:

А питали ли сте се, ако някога някой/нещо ви даде 15 минути да изберете едно-едничко място от света и времето, и ви обещае, че ще ви заведе там и ще ви разкрие всичките му тайни, кое място бихте избрали? Аз от доста време се чудя, и не 15 минути, а 15 месеца сигурно няма да мога да реша и така ще си остана непросветена :mrgreen: Обаче все пак имам няколко фаворита, едно от тях е точно за тази тема, там водите на езерата са кристално чисти, а въздухът блести от свежест, казват, че Боговете там са посядали на почивка и са решавали съдбините на човечеството, още могат да се видят техните тронове и странно изваяни нелогични фигури, там има странни езера , които апокрифната археология определя като изкуствено създадени, но пък ако има истина в тези твърдения това ни връща стотици хиляди години назад в историята, когато човечеството едва пристъпва с треперещи крачета :hmmm: , там има спящи каменни великани, които пазят хармонията в природата, има странни скали, които трептят от непозната енергия, висящи камъни, които не падат, противно на логиката, оттам е минавал древният път към Свещените планини и само най-чистите души са успявали да го намерят, там цъфтят най-най-сините кандилки на света ....и в момента там е само -60 градуса :mrgreen: Познавате ли това място? Като ми остане време ще ви разкажа повече за него, в мигове на умора затварям очи и се пренасям там ,и сякаш древната енергия на старите богове се влива в мен ...
0 x
Свирете, музиканти! Дълга нощ ще е тази - чак до изгрева на надеждата......

Разсадник
Изображение

Deleted User 2919
x 90

пет дек 23, 2016 11:54 am

Не бях там, но толкова харесах тази красота:
http://idi.bg/blogs/view/blog/1237" onclick="window.open(this.href);return false;

Изображение
Изображение

Изображение

http://www.chronicle.bg/zhivot/ezeroto- ... sloveniya/" onclick="window.open(this.href);return false;

Изображение
0 x
Потребителски аватар
Миша
Наркоман
x 52
x 279
Контакти:

нед яну 15, 2017 7:56 pm

Вечерна Москва под облаци , когато силния студ се среща с циклон с топли въздушни маси, снимки от Останкино, 12 януари тази година
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

http://chistoprudov.livejournal.com/196035.html" onclick="window.open(this.href);return false;
0 x

Разсадник
Изображение
Потребителски аватар
Миша
Наркоман
x 52
x 279
Контакти:

съб апр 29, 2017 5:36 pm

Нова Зеландия, паяжинка , само 30 метра дълга и 2-3 м широка :D
[video][/video]

http://www.bgfeed.co/index.php/2017/04/ ... efbl_popup" onclick="window.open(this.href);return false;
0 x

Разсадник
Изображение
kalokana
x 90

вт май 02, 2017 9:35 am

Уникално наистина :)
0 x

Потребителски аватар
Миша
Наркоман
x 52
x 279
Контакти:

пет сеп 07, 2018 4:28 am

Каменните цветя на пустинята

Пустинна роза е популярното название на кристаловидна розетка образувана от минералите гипс и барит при наличието на пясък. Венчелистчетата са плоски кристали образувани по кристалографската ос, разтварящи се по характерните за гипса криви.

Розетката се образува обичайно когато кристалите се формират в сухи песъчинни условия, както при изпарението на вода от плитък солен басейн. Гипсовата роза обикновено има по-добре изразени и по-остри крайща от баритовата роза.
https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D1 ... 0%B7%D0%B0

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
0 x

Разсадник
Изображение
Потребителски аватар
scleri
Баш кафе майстор
Регистриран: съб юли 10, 2010 1:14 pm
x 115
x 268

нед дек 16, 2018 2:51 pm

Ако някой се колебае дали да се разходи до гръцката Метеора, и го спират само сто и петнайсетте стъпала до " Големия Метеор"
Вижте La Piedra Del Penol en Guatape - Колумбия. До върха са " само " 675 стъпала. Вероятно гледката отгоре стри струва усилията.

Изображение
0 x
Donislava
Kъсо кафе
Регистриран: нед ное 23, 2014 8:48 pm
x 1

нед дек 16, 2018 10:17 pm

Изображение
0 x
Потребителски аватар
scleri
Баш кафе майстор
x 115
x 268

нед яну 06, 2019 4:18 pm

Фуертевентура е втория по големина от Канарските острови. Най-слабо заселен от всички острови от този архипелаг той е популярен сред туристите любители на дивата природа. На този остров са едни от най-хубавите плажове на цяла Испания, а дори и по цялото атлантическо крайбрежие. На острова ще откриете плажове покрити с фин златист пясък. Същия като пустинният пясък на Сахара която е само стотина километра на изток от острова. Ще откриете и снежно бели карибски плажове.
В северозападния край на острова има един малък каменист плаж който напоследък става все по-популярен сред туристите. Въпреки че е сравнително трудно достъпен той не остава пуст през цялата година. Скалите на брега са черни, вулканични, но в залива има колония корали парченца от които вълните изхвърлят на брега. Тези парченца удивително приличат на пуканки за това плажът се нарича " la popcorn beach ".

Ето тази природна красота.

Изображение

Изображение

Изображение
0 x
Потребителски аватар
Миша
Наркоман
x 52
x 279
Контакти:

нед яну 06, 2019 4:22 pm

не виждам снимките :snif:
0 x

Разсадник
Изображение
Потребителски аватар
scleri
Баш кафе майстор
x 115
x 268

нед яну 06, 2019 4:35 pm

0 x
Потребителски аватар
scleri
Баш кафе майстор
x 115
x 268

пон яну 07, 2019 9:14 am

Сяочжай Тянкен, или „Небесната бездна“, е най-дълбоката карстова дупка в света – 660 метра дълбочина и 530 метра ширина.
Едно от най-популярните места за туризъм в Китай. Съветът е тя да се посещава в сезоните на силните дъждове, тъй като тогава в нея се стичат красиви водопади.

Изображение
0 x
flora
Кафеджия/Кафеджийка
Регистриран: пон яну 14, 2013 1:32 pm
x 10

пон яну 07, 2019 10:59 am

Най дълбоката пещера в света, която се намира в Грузия (Абхазия). Пещерата Кубера е дълбока 2 197м.
Изображение
Изображение
Планината Рорайма във Венецуела и платото над облаците
Изображение
Изображение
Вратата към Ада в Туркменистан
Изображение
Призрачният град Колманскоп (Намибия). Не е чудо, ное пример за могъществото на природата.
Изображение
Изображение
0 x
Изображение Изображение
Потребителски аватар
calico
Наркоман
Регистриран: ср дек 02, 2009 3:41 pm
x 445
x 541

пон яну 07, 2019 11:11 am

Мише, имам две такива друзи пустинна роза, красиви са. Донесе ми ги щерката от Тунис.

обаче аз съм израснала в детството с тях. По нашия край имаше такова гипсово находище, което се експлоатираше до около 60-години на миналия век. Аз дори съм живяла в бараките към един такъв открит рудник, тате беше главен механик там. Носеха друзите с точно такива уж пустинни рози с камиони и ги стоварваха на ж.п. гарата, огромни купове. Ходехме там и си избирахме най-красивите, имах цяла голяма щайга с красоти, която после не помня къде се затри, сигурно сме ги изхвърлили.
После цялото гипсово находище беше затрупано и заринато, експлоатацията преустановена, защото се оказа, че отдолу има въглища и започнаха да разработват въглищата на комплекса "Марица-Изток"
0 x
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
Отговори

Върни се в “Пътешествия и туризъм”