Раундъп и вредите от него

Аватар
къщичка
Кафе машина
Мнения: 4924
Регистриран на: Ное 6, '13, 12:46
Местоположение: с. Николово, Русенско
Дал благодарност: 94 пъти
Получил благодарност: 49 пъти

Раундъп и вредите от него

Мнение от къщичка »

Здравейте. Понеже това е градинарски форум, в който често се използват хербициди, споделям ви важна информация за вредата от тях и как глифозата е прекалено обвързан с нашето здраве.

Превеждам тази статия, да става ясно, че нито ваксините, нито хербицидите, които се ползват масово, са безопасни за здравето.
Вече има и дело, спечелено срещу МОНСАНТО.

ГЛИФОЗАТ Е ОТКРИТ В ДЕТСКИТЕ ВАКСИНИ

Глифозат, химична съставка, намерена в Roundup на Monsanto и стотици други хербициди, е открита във ваксини. Глифозатът опасен ли е? Глифозатът е известен канцероген, който разстройва много жизненоважни функции в човешкото тяло по пътя към болестното състояние. Калифорния наскоро добави глифозат в списъка си Prop 65 за химикали, за които е известно, че причиняват рак, вродени дефекти или други репродуктивни увреждания. Понастоящем в САЩ са замесени повече от 4000 ищци срещу Монсанто, които твърдят, че глифозатът е причинил рак. През август 2018 г. адвокатите най-накрая успяха да покажат на съдебните заседатели тайната, вътрешните документи на Монсанто, които доказват, че Монсанто е знаел от десетилетия, че Roundup може да причини рак. "Журито в Сан Франциско поръча агробизнес гиганта Монсанто да плати 289 милиона долара на умиращ от рак, че компанията за борба с плевелите Roundup е допринесла за болестта му. На Монсанто беше наредено да плати 250 долара. Наказателни щети (за извършване на интензивно зло и измама), плюс още още 40 МИЛИОНА долара действителни щети. Ако ваксините са толкова "безопасни", не би трябвало да има НЕОБХОДИМОСТ за пълното и цялостното им изследване и тестване. Въпреки това, FDA / CDC не са предоставили никаква документация, че са тествали, нито ще тестват ваксини за замърсяване на канцерогенния агент.

Според изследователя на MIT, д-р Стефани Сеньоф, "Глифозатът може лесно да присъства във ваксините поради факта, че някои ваксини, включително морбили в ММР и грип, се отглеждат върху желатин, получен от сухожилията на свине, хранени с тежки дози глифозат в техния ГМО Желатинът идва от колаген, който има много глицин, а храната на животните може да има до 400 PPM [части на милион] глифозатни остатъци от СИП, хиляди пъти по-високи, отколкото е доказано, че причиняват вреди в многобройни проучвания.

Глифозатът е токсин, причиняващ рак. Инжектираме, ядем, пием, дишаме и се къпем с него. Не е чудно, че един на всеки трима възрастни ще бъде диагностициран с рак и един от 285 деца ще бъде диагностициран преди 20-ия си рожден ден.

https://healthfreedomidaho.org/glyphosa ... d-vaccines

Ние сме много загрижени, че въвеждането на глифозат в нашите хранителни и фуражни култури, което е в съответствие с нарастването на съобщенията за увреждане на ваксините в края на 90-те години, може да бъде основен фактор, допринасящ за епидемията от АУТИЗЪМ . Това трябва да бъде проучено. Изпитването и преформулирането също трябва да бъдат извършени.

https://www.npr.org/2018/08/10/63772278 ... 4239805512
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5505
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1477 пъти
Получил благодарност: 1442 пъти

Re: Раундъп и вредите от него

Мнение от Тутти »

Къщичка, много полезна информация, благодаря ти. В градината никога не съм използвала раундъп, и каквото и да било, но друг въпрос е колко безопасна е храната ни и другите продукти. Да се надяваме, че след тази гласност, добил проблема, може да има по-строг контрол.
Аватар
Тутти
Чист кофеин
Мнения: 5505
Регистриран на: Ное 21, '15, 06:47
Местоположение: София
Дал благодарност: 1477 пъти
Получил благодарност: 1442 пъти

Re: Раундъп и вредите от него

Мнение от Тутти »

Сега прочетох, че Европейската комисия ще гласува забраната на глифозат. Забраната ще важи до декември 2022 г. Има и голям превес на гласовете в Европарламента срещу употребата на този химикал.
Публикувай отговор

Обратно към “Други цветарски теми”