Събития с цветна тематика

Публикувай отговор
Мириам
Кана кафе
Мнения: 527
Регистриран на: Окт 1, '13, 15:46

Re: Събития с цветна тематика

Мнение от Мириам »

Lois написа:Аз си купих 5 лавандули в саксийки по 3 кинта, с обещанието, че са три годишни. А, и три опаковки коренчета (? Как се казваха не се сещам) на раннукулус - бял жълт и розов. Обичайното е на флората.
На един щанд с хортензии питам едни младежи: "Какъв сорт са?", отговор: "Аааааааа, амиии това са хидрангеи?!"
Толкоз от моя репортаж от флората :)
Честито!Да им се радваш много!
Аз сега се обличам и тръгвам към Ндк.Сигурно няма да има кой знае какво,а сведенията ние ще трябва да си ги набавяме,както пише Лой :P с,но поне все нещо ще си харесам!
Аватар
nadin
Чист кофеин
Мнения: 7196
Регистриран на: Май 17, '11, 15:33
Местоположение: София
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 271 пъти
Обратна връзка:

Re: Събития с цветна тематика

Мнение от nadin »

Lois написа:.
На един щанд с хортензии питам едни младежи: "Какъв сорт са?", отговор: "Аааааааа, амиии това са хидрангеи?!"
Толкоз от моя репортаж от флората :)
:D :D И аз на флората съм имала незабравими преживявания. Първата роза която си купих беше на флоров от тези в пакетите. Отидох на щанда и им казвам искам трендафил, да е гъст и да мирише. Дават ми жълта роза. Аз им казвам ама тази е жълта не е розова( нали нашите трендафили са розови ). Отговорът е "Това също е трендафил". А как се реже питам - "Ами всяка пролет на педя от земята". Купих я все пак щото тогава още бях в тъмния си непросветен период и вярвах че продавачките разбират. В последствие се оказа Греам Томас :nod:.
С анемонетата пък какво се случи. Купувам две есени подред бланди и коронарии. Питам как се садят отговорът е топите ги във вода 24 часа и ги садите веднага ( демек есента ). Аз като примерна ученичка топя във вода и садя и напролет две години подред никнат само бланди, и така докато не прочетох че коронариите са 7,8 зона и студените зими мръзнат.

Но това беше одавна. Сега вече съм помъдряла и не ходя на флорите ;)
Мириам
Кана кафе
Мнения: 527
Регистриран на: Окт 1, '13, 15:46

Re: Събития с цветна тематика

Мнение от Мириам »

Аз сега се върнах,знам,че "Флорите"не са баш каквото ни се иска,но все пак за любителите на цветята и малко е нещо.
Похарчих 40-50 лв.,но съм доволна.Сдобих се с ацер само за 7 лв.понеже вече си тръгваха и всичко разпродаваха.И отдавна го искам,такъв с изцяло червени листа.Също 3 хости-едната е с огромни кореняци-незнам на колко години е.И трите са тръгнали и трябва да ги садя тези дни.Също хемерокалис,клематис-вече с пъпки и 3 вида семена-миньон делфиниум,пампаска трева,висяща лобелия.Семената са на италиански-миналата година си взех пак от "Флората"от същите и съм много доволна.А,щях да забравя и с 2 рози се сдобих-катереща и бордюрна.
Все пак тази година имаше повече павилиони от изложенията в "Експото",дано остане да го правят в НДК.
Като фирми бяха "Сортовите","ММ","Про плантс","Флоров" и др.познати ни в интернет пространството.
Аватар
nadin
Чист кофеин
Мнения: 7196
Регистриран на: Май 17, '11, 15:33
Местоположение: София
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 271 пъти
Обратна връзка:

Re: Събития с цветна тематика

Мнение от nadin »

Утре откриват Греен Фест в Южния парк. Това май за пръв път го правят тука в София.

[video][/video]

http://greenfest-eu-2014.weebly.com/

Може по случай Цветница да си организираме една среща в Южния парк в неделя. Какво ще кажете?
Аватар
nadin
Чист кофеин
Мнения: 7196
Регистриран на: Май 17, '11, 15:33
Местоположение: София
Дал благодарност: 20 пъти
Получил благодарност: 271 пъти
Обратна връзка:

Re: Събития с цветна тематика

Мнение от nadin »

Ето тука и на Български:
https://www.facebook.com/events/2868793 ... /?source=1

Да се чудиш кой му трябва да чете на английски за това. Сигурно пак някой отчита пари по европейски проекти. :nod:
Аватар
evita
Кафе машина
Мнения: 3312
Регистриран на: Ное 23, '09, 19:20

Re: Събития с цветна тематика

Мнение от evita »

Да ви кажа драги мои,от 14 до 21 юни ще има дни на розите в БАН.


ДНИ НА РОЗИТЕ
От 14 до 21 юни в Ботаническата градина при БАН
От 10 до 17 часа
В подножието на Витоша в нашият Розариум в момента цъфтят над 150 сорта рози.
В дните около Еньовден може да се видят и някои популярни и не толкова популярни билки.
Заповядайте!
За справки и повече информация телефон (02) 967 11 05.
За организирани групи учащи е добре да има предварителна заявка на същият телефон





Botanical garden

Bulgarian Academy of Sciences

P.O.Box 664

1000 Sofia

Bulgaria

tel. (359 2) 967 28 23; 967 11 05
Аватар
Titi
Чист кофеин
Мнения: 7181
Регистриран на: Ное 25, '09, 10:51
Местоположение: София

Re: Събития с цветна тематика

Мнение от Titi »

В ботаническата на Околовръстното има изложение на азалии.
Приключенията на Тити дългото чорапче http://titidulgotochorapche.blogspot.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
bibi
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1886
Регистриран на: Юли 13, '11, 15:49
Местоположение: Левски

Re: Събития с цветна тематика

Мнение от bibi »

Снощи гледах репортаж по тв за това.
Аватар
botan
Наркоман
Мнения: 10727
Регистриран на: Ное 23, '09, 22:06
Местоположение: София, умерен източнобалконски климат с високи годишни амплитуди
Дал благодарност: 203 пъти
Получил благодарност: 366 пъти
Обратна връзка:

Re: Събития с цветна тематика

Мнение от botan »

Пенков ще прави урок за облагородяване на дръвчета:
" onclick="window.open(this.href);return false;
:)
Специализирани Фейсбук групи:
Скъпоценни орхидеи България
Мъховете в България
Аватар
flora
Баш кафе майстор
Мнения: 2146
Регистриран на: Яну 14, '13, 13:32
Местоположение: София
Получил благодарност: 51 пъти

Re: Събития с цветна тематика

Мнение от flora »

"Флора" от 18.03.2015г. в НДК.
Изображение Изображение
Публикувай отговор

Обратно към “Други цветарски теми”