СМЕХОТЕРАПИЯ Форум HobbyKafe.com

Re: СМЕХОТЕРАПИЯ Форум HobbyKafe.com

Мнениеот milena02 » Пон Юни 12, 2017 3:50 pm

Isa Bel написа:Сис, калинка е ама е пияна - преди да снимаш, сядаш удряш по едно и снимаш - те от алкохолните пари се ошеметяват и ефекта е такъв :lol: :lol: :lol:
иначе като не са пили се държат прилично:

Респек пред тоз творчески чалъм! :lol: :lol: :lol:
Аватар
milena02
Кафе машина

Години: 46

Мнениеот zeleno » Вто Юни 13, 2017 8:25 am

Боже , Боже ...
:srofl: :srofl: :srofl: :srock:
Аватар
zeleno
Наркоман

Мнениеот Гео, граф » Пет Юни 16, 2017 10:20 am

wenche написа:... имам галони с ферментирала коприва. Не съм се престрашила да я приложа, защото ароматът е .... няма подходяща икона. Страх ме е, че ще обгазя селото, а не ми се разправя с гражданска защита. Не мога и да я изхвърля, пак по същата причина. Но ще трябва да я изразходвам, защото току виж експлодирали тубите от жегата . Разрежда ли се това нещо, да не изгоря китките :hmmm: :|

ln_none написа:С коприва се полива сутрин или вечер, тайно. По принцип е листен тор и се пръска, но на мен вече не ми останаха нос и нерви да пръскам, затова само поливам под корена - така се спестява по-голямата част от уханията. Най-миризливо е, като почне да съхне на слънцето, като изсъхне изчезва и миризмата. Бавно се отмирисва и от ръцете, та не я пипай много-много...

wenche написа:Пъкленият плат за действие се изяснява - разреждам за всеки случай, за да не уморя китките, поливам и заминавам за София за ден-два-три...

:twisted: :twisted: :twisted:
"Човекът е като роман: до последната страница не знаеш как ще свърши.
Иначе и не би си струвало да го четеш"

Евгений Замятин

Снимките ми!
Аватар
Гео, граф
Наркоман

Години: 54

Мнениеот Гео, граф » Сря Юни 21, 2017 10:30 am

Днешно-росно-прясно :lol: :lol: :lol:

Миша написа:... Усещали ли сте да ви сърбят ръцете да посадите нещо и да го помилвате като малко дете , така и аз се чувствам след ден-два почивка , направо усещам онзи приятен гъдел по дланите си, който не ми дава мира докато не боцна нещо в земята :D

Tanet написа:Добро утро, Мише тоя гъдел постоянно ми гъделичка портмонето, а и охлювите се грижат да го поддържат та разбирам за какво говориш :lol: ей на за този петък имам пак 3 саксийки опоскани и набелязани за нови китки . Хубав ден и дано охлювите не ви идват на гости или пък само така.
"Човекът е като роман: до последната страница не знаеш как ще свърши.
Иначе и не би си струвало да го четеш"

Евгений Замятин

Снимките ми!
Аватар
Гео, граф
Наркоман

Години: 54

Мнениеот лалесъм » Пон Юни 26, 2017 9:53 am

ToBo написа:.....
Веноза виолацея се смаза от цъфтеж. Замислила съм да я режа ниско като прецъфти, за да вкарам в правия път Еден :hmmm: Ще пиша резултата :stiskam:

miltonia написа:Ехаа, колко цвят!! И колко пъпки има още! :o :o Комбинацията с Еден изглеждаше страхотно, е, когато се виждаше розата, де. :mrgreen:
Горкият Еден, освен да хване пътя нанякъде, не виждам да има друг шанс.
шаренийка-НаТуриЙкА
А цветята съществуват не само за хората
Аватар
лалесъм
Кафе машина

Мнениеот Tanet » Чет Юни 29, 2017 1:10 pm

polyabs написа:А да се оплача случи се нещо странно моите кайсии още са зелени и най интересното е че мъжа пръска преди седмица инсектицид и фунгицид цялата градина и на кайсиите листата опадали ... само на тях :hmmm: ...сега са голи клони по ....кайсии само :lol:

Тъй де, ще си мерят кайсиите сега... :liubov2:
"Истинските неща в живота, не са нещата"
Изображение

градинките на "утринния покой"
Аватар
Tanet
Кафе машина

Мнениеот milena02 » Нед Юли 16, 2017 4:59 pm

Днес кексчето печели Венчето!

wenche написа:А кое е това зелено нещо :shock: , сякаш ягода е правила секс с кукуряк :tzvetoman:

:lol: :lol: :lol:
Това е въпрос към Анджи относно Hacquetia epipactis (и аз го виждам това растение за първи път, между другото)
Аватар
milena02
Кафе машина

Мнениеот orkud » Нед Юли 16, 2017 6:57 pm

Не мога повече, с глас се кикотя... :lol: :lol: :lol:
Аватар
orkud
Кафе машина

Мнениеот milena02 » Вто Юли 18, 2017 5:28 pm

Изображение
Аватар
milena02
Кафе машина

Мнениеот viktoriaivanova » Вто Юли 18, 2017 5:33 pm

milena02 написа:Изображение

Най-изгодна е цената на комплекта,
но ги няма туристите в комплекса.
viktoriaivanova
Кана кафе

Мнениеот Бобсъна » Вто Юли 18, 2017 7:28 pm

Изображение
Изображение
Бобсъна
Кафеджия/Кафеджийка

Мнениеот лалесъм » Вто Авг 08, 2017 12:23 pm

wenche написа:
stefan_doc написа:С декоративни ябълки цялото село ще ми се смее - това е все едно да си купиш декоративно прасенце - не е ли за ядене, не се признава, а собственикът се обявява за малко чалнат...

Това ми напомни как свекър ми изскуба чери-доматите, че били голям резил :srofl:
шаренийка-НаТуриЙкА
Аватар
лалесъм
Кафе машина

Мнениеот лалесъм » Чет Авг 17, 2017 4:07 pm

Re: Роза - търси се сорт
Мнениеот Lilly » Сря Авг 16, 2017 9:18 am

Lilly написа:ABSOLUTELY FABULOUS (JULIA CHILD)

моля за мнение - искам да си поръчам ето тази роза
в момента в моята градина все едно някой е минал с горелка - всичко е изгоряло и петнясало
и на тоя фон - Джулия изглежда невероятно - много красив симетричен компактен храст, лъскави листа, цъфти, нищо не я яде, няма едно петънце или засъхнало листо
От предишните поръчки една част ще извадя, за да не ми вадят очите и искам да ги заменя с Джулия и GOLDELSE / тя също изглежда супер, като изключим , че нещо й яде пъпките/
Въпрос - наистина ли тия две рози са толкова изключителни или е някаква случайност при мен в тоя сезон?

Lilly написа:
apis написа:Lilly , може би има доста изключителни рози,които не са дошли и харесали твоята градина.
Или ти искаш всички да са ти напълно еднакви ? Или всички да са жълти ? Или просто да са в една гама ?

основно изискване - да са хубави здрави храсти 60-80 см
слънчевата част на градината е един скат , който е огрян от слънце от изгрев до залез
закътано е , малко в ниско, няма полъх на ветрец
абсолютна отрова откъм жега и суша
и розите - торени, пръскани, окопавани, поливани - са с изсъхнали листа, петнясали, акарясали, изгорели цветове...
и логичният въпрос е - какво правя всъщност и какъв смисъл има в цялата тая хамалогия :snif:
А Джулия в момента изглежда изключително - и ако има гаранция , че ще дойде същото растение, ще заменя с нея всички тия, които ми вадят очите
Въпросът ми беше свързан с едни мнения, които съм прочела във форума, че различните подложки дават много големи отклонения в сортовете
Та аз питам дали при мен това не е просто щастливо стечение на обстоятелства.
Нямам проблем с това , че ще имам 20 рози от един вид, стига растенията да са красиви. Ааа, за цвят ще си поръчам CELEBRATION TIME (CINCO DE MAYO) - и тя е горе-долу добре.
Не искам да експериментирам повече

Lilly написа:
Nini написа: 100 е оптималната бройка за разумен слугинаж :lol: :tzvetentze:

няма да се съглася с теб за разумния слугинаж :lol:
разумните жени са по моловете и фризьорските салони - да се правят на красиви за вечерните заведения ;)
или пък на море/планина/езерце .... такива неща
нищо разумно няма в това да се чудя как да си извадя тръните от ръцете и как да намеря време между 100 други задачи за градинарската хамалогия :snif:

Lilly написа:
apis написа:Lilly , на този скат засади безбодилести шипки,има различни сортове.

ако знаеш колко зор беше да изчистя шипките , хич нямаше да ми предлагаш такъв вариант :lol:
имам много цветя / центрантуса се чувства супер на тая жарава, сантолини, салвии, цитизус, бербериси , маргаритки , евонимуси, треви, кученца, астри .... - една е шарения, не е за приказване
И розите трябва да са черешката на тортата, не просто шипки :lol: - шегувам се, не ги зная тия шипки

zeleno написа:оооооооо , даааааааааа
ругозите са твойте рози , но не смея да ти ги предложа
селектирани специално за немските магистрали ;)
аз сложих такива на оградата на лозето , дори майка не можа да ги умори

Nini написа: :lol: :lol: :lol: Лили, развесели ме :tzeluvka: Сигурна съм, че ако две седмици те турят да молуваш като някоя разумна женица, на третата ще търчиш в ужас, развила синдром на остра градинарска недостатъчност. На мен лично ми се образуват нерви само като завия по улицата към Мола, влетявам, купувам за секунди някои пиезокристални гащи и бързо бягам. :lol: Фризьора е неизбежен щото не мога да се стрижа сама. Виж за море, планина, всеки намира време :daaa: И да не е съвсем спам :nod: Всичките ти рози ли са първи сезон :hmmm: ако е така, бива да им дадеш шанс - поне две три години, за да покажат потенциал. Аз чакам 4 години един Елф и Цезар рози да станат, те са с по две пръчки и три цвята на сезон. Не ми се споменава за Короната на принцеса Маргарита, която пети сезон е висока 70-80 сантиметра, а трябваше досега да е чудовище. Но розата е от Петрович, а от него всички остинки са ми голяма мъка.

Lilly написа: За мола и фризьора - очевидно , че и аз ги заобикалям отдалече :D В мола поне можеш кафе да пиеш, но от задушевните разговори във фризьорските салони пъпки ми избиват :lol:
За розите - първа и втора година са, но и Джулия е втора година , пък е роза - слънце, goldelse - то се уби да цъфти /първа година му е/, балерините са здрави, ама не ме радват особено...
Сали - то - Зеленко , като каза , че цъфти нейната, аз погледнах моята - вярно е , че цъфти, ама всички цветове са едни мръхляви и опърлени - голяма работа , че цъфти :snif:
Но нека бъдем философки - това да са ни проблемите :D
шаренийка-НаТуриЙкА
Аватар
лалесъм
Кафе машина

Мнениеот лалесъм » Чет Авг 17, 2017 4:17 pm

zeleno написа:айде сега-то на този пек ние как изглеждаме ...
днес бях на фризьор , страх ме хвана да се гледам половин час в тяхното кристално огледало :lol:
направо се комплексирах тотал

Lilly написа: Мдаааа... освен споменатите обекти, отдалече заобикалям и огледалата :lol:
А за визията - а бе ... не е точно така :hmmm:
Мен никой не ме ухажва и не се грижи за мен , както аз за градината. Така че имам право да очаквам повече от нея :lol:
шаренийка-НаТуриЙкА
Аватар
лалесъм
Кафе машина

Мнениеот d_vitanova » Чет Авг 17, 2017 4:33 pm

Бреей, къде съм ги изтървала тези диалози?
Отивам да чета :lol: :lol:
d_vitanova
Кафеджия/Кафеджийка

ПредишнаСледваща

Назад към Други цветарски теми