СМЕХОТЕРАПИЯ Форум HobbyKafe.com

Публикувай отговор
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: СМЕХОТЕРАПИЯ Форум HobbyKafe.com

Мнение от milena02 »

Адаш! Не се излагай! Даже аз няма да сложа буркан с домати на злокобния котлон! Виж, във фурната съм слагала и чорапи. Ами то едно и две ли е - с телефон на ухото да заредиш пералнята, да сложиш тавата с пилето... и хайде вътре и поредните чорапи, събрани от пода, където Лалето си съхранява гардероба за удобство. Три кухни имам. И всичките са пречистени през огън! С момчетата от пожарната сме си като роднини...
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10086
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 347 пъти
Получил благодарност: 919 пъти

Re: СМЕХОТЕРАПИЯ Форум HobbyKafe.com

Мнение от МГХ »

Е, ама те бурканите бяха четири в голяма тенджера с вода, но и времето много, та.... първо водата вряла кипяла, после бурканите, капачките летели, пък после и тенджерата горяла... но хубавото е , че пожарната не разбра....
Аватар
Lalel4e
Баш кафе майстор
Мнения: 2518
Регистриран на: Окт 21, '17, 18:11
Местоположение: Русе/Пловдив/Костанденец/Руен/Брягово
Дал благодарност: 605 пъти
Получил благодарност: 563 пъти

Re: СМЕХОТЕРАПИЯ Форум HobbyKafe.com

Мнение от Lalel4e »

:srofl: :srofl: :srofl: :srofl: :srofl:
Хем искам ММ да ви прочете, хем се боя, че може да ми забрани форума... :lol: :lol: :lol:
Не ми се сърдете, ама утешаващо някак ми действате... :oops: До пожар и бомбардировки още не съм стигала. Аз имам проблем само с млякото - то си кипи, независимо колко близо съм до него... Веднъж стоях последните 10 мин. да го вардя, ама на - забляла съм се през прозореца и... под самия ми нос! :mrgreen:
Ами то вънка шарен свят, златна есен... какво да му гледам на млякото...
Е, не винаги кипи, но когато преди това съм изчистила котлона - адължително! Веднъж така като го слагах и гледах чистия котлон, чистата тенджера, бялото мляко... изтръпнах. Стоях там през цялото време. Не изкипя. Запомнящ се случай :lol:

Само да попитам... суровоядството случайно да е тръгнало от този форум? ;)
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: СМЕХОТЕРАПИЯ Форум HobbyKafe.com

Мнение от milena02 »

Лалелче, аз, сестро, софийската кухня последно я подпалих (щото и преди това съм я палила) на рождения ден на ММ. Супер изненада му правя - кавказки чебуреки ще пържа. На газов котлон. Не знам как стана, обаче първо олиото се запали, оттам пламнаха едни кърпи, а после и пердетата. И овъглих всичко, и го гасихме с легени. А накрая влизам в хола с торта със запалени свещички върху нея и пея: хепи бъртдей ту ю. Такъв ужас в очите на човешко същество отсреща не бях виждала!
Аватар
daneda
Баш кафе майстор
Мнения: 2204
Регистриран на: Мар 14, '12, 11:23
Местоположение: София
Дал благодарност: 1140 пъти
Получил благодарност: 472 пъти

Re: СМЕХОТЕРАПИЯ Форум HobbyKafe.com

Мнение от daneda »

:srofl: :srofl: :srofl: :srofl: :srofl: :srofl:
Ох, Миленка трябва да издадеш книга с твоите преживелици!!! Ще се харчи като топъл хляб да знаеш! :lol: :lol: :lol: :lol:
Аватар
Tanet
Кафе машина
Мнения: 4787
Регистриран на: Яну 13, '10, 11:52
Местоположение: Севлиево 5-а зона
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 1 път

Re: СМЕХОТЕРАПИЯ Форум HobbyKafe.com

Мнение от Tanet »

Да се включа и аз в подпалваческата серия. Като студентка живеех на квартира при една скръндзава хазайка. Бойлера се включваше два пъти в седмицата от 10-06 ч на нощна енергия и с него трябваше да се изкъпем и изперем трима човека. Това разбира се е невъзможно /аз почнах да се къпя в общежитията при приятелка в последствие/ и ние тайно си топлехме вода с бързовар като хазайката отидеше някъде. Един ден съм сложила да топля вода в една пластмасова кана в мивката-тя беше от онези старите чугунени и емайлирани мивки кухня нямаше, готвеше се на терасата и в пек и в студ. Та включила съм аз бързовара и си влязох в стаята да уча и пиша цикли по биохимия. Ама то каот почнеш с циклите направо зацикляш. В стаята спяхме на обща спалня и се топлехме с една печка "Елва" с два реотана. Учехме коленичили по земята до спалнята ,а печката ни топли откъм гърба. И така коленичила аз си пиша цикли и по едно време се чува някакво тряскане. Рекох си "кво и става на хазайката, че така тряска вратите" и си цикля. След няколко минути почва да се чува един шум все едно е пуснат душа и плющи по пода. Това продължи 3мин и аз взех да се замислям що така тази толкова пестелива женица хаби водата. В същото време почва да ми мирише на изгряло, отделям се "с мъка "от циклите и гледам като съм коленичила пред печката със свити в пръстите крака чехлата ми се изхлузила и бам върху печицата полегнала и взела да тлее. Докато се справям с локалния пожар, в стаята влита съквартирантката ми , която се прибира и вика ужасено "Абе Таня пожар бе" - от коридора влиза страшен дим и смрад на стопена пластмаса. Хуквам към мивката и ужас, водата се изпарила, бързоварът гръмнал и канчето се стопило, че и подпалило. Лисвам вода върху горящата пластмаса и огъня вместо да загасне лумва още по-високо. Не помня в уплаха си как го изгасихме, но май повече се страхувах от хазайката като си дойде. Отворихме всички врати и прозорци. За късмет пластмасата като изстина се втвърди и успях да я отлепя нацяло от емайла-имало е вода по мивката и тя е попречила да се увреди и залепне. Е бабата разбра щото то смърдеше яко ама нали нямаше видими щети не последва голям скандал. Та така, ще го помня аз цикъла на Калвин...
"Истинските неща в живота, не са нещата"
[img]http://smileys.on-my-web.com/repository ... gonfly.gif[/img]

градинките на "утринния покой"
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: СМЕХОТЕРАПИЯ Форум HobbyKafe.com

Мнение от milena02 »

:lol: :lol: :lol: Танче, ама на бас, че не си палила косата на приятелка? Е, срещам се това лято в маршрутката с една жена - как си, що си, като деца сме идвали през зимните ваканции при бабите си. Викам: ма, много ти е хубава прическата, казвам. А тя: ами като не сме се виждали от 20 години, как няма да ми е хубава! И ми припомня как навремето на Сирни Заговезни сме въртели по улицата оратници. Това, уточнявам за младото поколение, са напоени с газ парцали във вид на топка и запалени. И аз така хубаво съм го въртяла, че паднал на главата на другарката ми, а тя беше с едни буйни дълги коси. И като й пламна цялата глава! Наизлязоха бабите и хайде бой по главата да потушат пожара; детето врещи; после я остригаха нула номер и така ходи на училище. И аз сега - светски разговор водя: чудесна ви е прическата, мадам!
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10086
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 347 пъти
Получил благодарност: 919 пъти

Re: СМЕХОТЕРАПИЯ Форум HobbyKafe.com

Мнение от МГХ »

Миленка, аз си палих косата като се учих да пуша. Толкова сериозно се наведох с цигарата над запалката, че замириса като когато баба ми пърлеше кокошка на двора. Обаче и веждите и бретона ми ги нямаше, въпреки че ме тупаха по главата и пищяха присъстващите. А пък ММ така си вари ракия. И без това има два косъма на главата, но ги пърли няколко пъти, че и редовно докато се приберем е опушен като арабин.
Обаче най-интересното беше като запалих сухата трева на мястото. Пламна и тръгна към съседа. На всичкото отгоре коловете на оградата му дървени и пламнаха. Горят си , а ние вода нямаме, освен една бутилка за пиене. И аз от кол на кол по мъничко водичка изгасих пламъците, но пустите колове си тлеят, пушат и аха да пламнат отново. Август, суша, жега и нали съм си комбинативна ... накарах ММ да ги ... препикае. Така изгасихме пожара и съседът даже не разбра.
Последно промяна от МГХ на Ное 13, '18, 11:15, променено общо 1 път.
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: СМЕХОТЕРАПИЯ Форум HobbyKafe.com

Мнение от libra »

To,както го описваш,добре че е с глава.
П.П Не ,че възнамерявам някога да варя ракия ,но в случая ,какво е гръмнало?
Аватар
МГХ
Наркоман
Мнения: 10086
Регистриран на: Окт 4, '12, 23:28
Местоположение: Русе
Дал благодарност: 347 пъти
Получил благодарност: 919 пъти

Re: СМЕХОТЕРАПИЯ Форум HobbyKafe.com

Мнение от МГХ »

Газовата горелка.
Публикувай отговор

Обратно към “Други цветарски теми”