СМЕХОТЕРАПИЯ Форум HobbyKafe.com

Публикувай отговор
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: СМЕХОТЕРАПИЯ Форум HobbyKafe.com

Мнение от Гео, граф »

kim написа: Яну 25, '19, 09:08
calico написа: Яну 24, '19, 20:09 Гео, не можеш да унищожиш солидаго, никой не може :o
calico, не е сигурно, това е Гео все пак.
Какъв опит има тя с разните му корени... : :lol:
Кой? Аз ли не мога да унищожа солидаго :o ??? Ха! Никой не знае какво мога, дори и самата аз :mrgreen: !

И, Ким, не са само корени :angelche:...
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: СМЕХОТЕРАПИЯ Форум HobbyKafe.com

Мнение от Гео, граф »

ljuboznatelna написа: Фев 4, '19, 01:06
Lalel4e написа: Ное 21, '18, 10:48 Олеле, стана сложно! :lol:
Изобщо, винаги като се намесят антиките на ММ, става сложно...
Благодаря, Клокче, ще издиря любознателна. и, италиански... думи нямам! Сигурно сме единственото семейство на света, в което мъжът има цял гардероб обувки, а жената - по чифт за сезон!

Мога да продължавам поне 5 страници напред в тоя дух. Всяка неделя става около 3-4 ч. лятото и около 5 ч. зимата и отива да дебне. Да не говоря колко неща е примъкнал от боклука... и това ако не е вехтошарство и битак... здраве да е!
Божеее, намериихме се! (да се оплакваме от мъжете) Ама то все едно една майка ги е раждала! И гардероб обувки има (аз общо 4 чифта).И каруца има , седло не, но пък лампи за файтон! Колите спрях да ги броя, да не се ядосвам. И каска, чисто нова имаме, щото ако станела война! Гербове рисувах аз, чавдарско знаме зографисвах, че му се е изтрил лъва. Шапки прах. Каруца изписвах. А бе....
Мен ме е срам вече да снимам какво имаме от битака, но за чашите купихме шкаф, пак от там. :D
Направо да ги запознаваме, ние ще зяпаме китките, те антиките
:)
:lol: :lol: :lol:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Мариана Бечева
Виенско кафе
Мнения: 320
Регистриран на: Ное 22, '14, 17:32
Местоположение: село Тъжа

Re: СМЕХОТЕРАПИЯ Форум HobbyKafe.com

Мнение от Мариана Бечева »

Ох, и ММ е същия... От една страна е хубаво, че няма достъп до антиквариати, от друга,...ами намира си откъде да мъкне и примъква. Все щяло да му дойде времето да потрябва!
Живеем в 93 годишна къща. Опитайте се да си представите колко излишни неща има! Тавана го очистихме. Миналото лято сменяхме покрива и се наложи да разчистим. Да не ви разправям що "натурии" изхвърлихме. Ами другите места? Под стълбището, едната стая, две пристройки, в плевнята... :hmmm:
Ако откриете начин за справяне с вашите "нещотърсачи", споделете! ;)
Аватар
kim
Наркоман
Мнения: 13536
Регистриран на: Авг 23, '12, 15:40
Дал благодарност: 164 пъти
Получил благодарност: 261 пъти

Re: СМЕХОТЕРАПИЯ Форум HobbyKafe.com

Мнение от kim »

Лакомник написа: Апр 3, '19, 13:24 ...Лаик,викам,това са гранули против охлюви,щото това зеленото в средата на синьото,дето го виждаш с лупата е хоста-гигант.
:lol:
Ти не си капка в океана. Ти си целият океан, в една капка.
Rumi

– Как говориш, след като нямаш мозък?- попита Дороти.
– Не знам – каза Плашилото – но тези, които нямат мозък, много обичат да говорят.
“Магьосникът от Оз”
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: СМЕХОТЕРАПИЯ Форум HobbyKafe.com

Мнение от Еличка »

Много сме добри в палитрите, няма цвят, който да ни се опъне. Едно време казвам на мама по телефона, че съм си купила нов пуловер. Тя ме пита какъв цвят. Е, конско насрано, да ми отива на очите.
Аз си мислех, че съм рядък екземпляр, а то:
Гео, граф написа: Апр 11, '19, 09:44 Едно време цялата кухненска техника беше бяла, а аз си купих цветен хладилник, който мноооого ми хареса. Сега вече патешкия дрисък на вратите му започва да ми лази по нервите
zeleno написа: Апр 11, '19, 10:17
единствения хладилник горе-долу лайнян цвят , който намерих е съчетан , разбира се , със сиво /инокс / , но пък шкафовете до него са бели
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: СМЕХОТЕРАПИЯ Форум HobbyKafe.com

Мнение от milena02 »

:D :D :D Ох, не мога да си върша работата от вас... :D :D :D Аз пък имам лайнян кухненски шкаф, пукнете се! Беше сив, но си го боядисах собственоръчно лайнян. Боята ми я продадоха за "охра", а приятелките ми, като я видят таз мебел, изискано я наричат "цвят горчица, много е модерно", а после не знам какво си говорят помежду си, докато варя кафето. Но аз си зная, че е лайнян. Сигурно е на минимум 90 години и кой знае какъв му е бил оригиналният фасон, но всички стареем и поколенията ни разказват играта.
Аватар
Еличка
Кафе машина
Мнения: 3460
Регистриран на: Мар 21, '16, 14:39
Получил благодарност: 2 пъти

Re: СМЕХОТЕРАПИЯ Форум HobbyKafe.com

Мнение от Еличка »

Аз да си кажа честно, много се дразня, когато хората неправилно определят цветове :sangry: . Виолетово и лилаво е съвсем различно, сьомга и корал също и т.н. И сме седнали с една приятелка на пицария с бебетата в колички. Нещо се заговорихме и тя ми казва "бебешко ако цвят". Ама беше важен нюансът. И аз ожесточено ѝ обяснявам, че има значение: "Абе, Мила, като му сменяш памперса и е ял пюре от шипка е едно, като е тиква си е чист оранж!" От там Мила захапва: "Аууууу, като настине какъв е зеленяк, нали знаеш!" И минаваме през цялата физиология на бебешките акита - след спанак, круша, каша.... Важното е да си изясним цвета, който обсъждаме. По едно време се усещаме, че хората от съседните маси просто си обядват и ни гледат злобно с отвращение :ufff:
"Нека бъдем благодарни на хората,които ни правят щастливи, те са вълшебните градинари, които карат душите ни да цъфтят."
Аватар
milena02
Чист кофеин
Мнения: 5417
Регистриран на: Юни 13, '12, 16:35
Местоположение: София
Получил благодарност: 1 път

Re: СМЕХОТЕРАПИЯ Форум HobbyKafe.com

Мнение от milena02 »

:D :D :D :D :D Еелче.... :D :D :D В нюанса му е майката! Аз не знам Шефчето защо още не ни е изгонил, задето дискутираме тези сериозни изкуствоведски въпроси във форума, но явно е от младата генерация мениджъри, а те са либерални. При Ботан това нямаше да мине. Но! Стигнахме до сериозна теза: никой цвят не бива да се определя като "лайнян", защото не се знае какво точно е консумирал индивидът, на базата на чиито екскременти се прави асоциацията, която дава наименование на конкретна багра. Цветовият спектър варира от неаполитанско жълто, минава през умбра и може да стигне чак до цинобър, ако екземплярът е преял с градински домати, примерно... просто теоретизирам. :hmmm:
Силвия
Баш кафе майстор
Мнения: 2208
Регистриран на: Юни 4, '13, 20:27

Re: СМЕХОТЕРАПИЯ Форум HobbyKafe.com

Мнение от Силвия »

Миленски, забравяш цвеклото :lol:
А ти, да ме извиняваш, ама твоя шкаф НЕ Е лайнян :sneee: аз го помня, щото толкоз ми е харесал, че ти ми прати модела на боята :lol: Това беше преди време де, може вече да има промяна :lol:
Аватар
Гео, граф
Наркоман
Мнения: 15885
Регистриран на: Юли 25, '10, 23:54
Местоположение: София-Подуенската градинка
Дал благодарност: 859 пъти
Получил благодарност: 1725 пъти

Re: СМЕХОТЕРАПИЯ Форум HobbyKafe.com

Мнение от Гео, граф »

Начи ш'ва замола да обърнете внимание откъде тръгна фекалната тема - от вратата на моя хладилник, която съм определила деликатно като ''патешки дрисък''. Дами, цвят патешки дрисък би трябвало по моята логика да бъде еднороден и непроменяем, тъй като сметам, че патките консумират сал една тревица и дрисъка им го докарва до една и съща консистенция и един и същи цвят. Иначе, да, Елич, права си, има разлика между Фиолетово и лИлаво. Нещо като между синявица и следа от шамар (примерно). Тук съм склонна да се съглася с изконния ми другар по дуели, че в нюанса му е майката :daaa:
Ако някой се влюби във вас, бъдете благодарни, защото никой не е длъжен да ви обича!

"Научи се да даваш, защото имаш, а не да взимаш, защото искаш."
Л.М.Бюджолд
Публикувай отговор

Обратно към “Други цветарски теми”