Казуса с околоблоковите градини

Публикувай отговор
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Казуса с околоблоковите градини

Мнение от calico »

Исе, не съм се засегнала миличка :tzeluvka: И наистина не спирйте да действате, идете повече хора, колкото повече толкова по-добре.
аз нали съм добрата фея, но бях нарамила брадвата щото нещо настроението ми хич го нямаше. И поради това исках оня малоумник дето :svekurva: :svekurva: :svekurva: ....чак не мога да го изпиша, камо ли да го помисля - дето ще стовари кофата на багера насред цветята и ще ги унищожи. Ей тва го преживях стотици пъти, олбръща ме с хастара навън, и всеки път отвътре ми иде да ....
Не мога да разбера с кви очички е гледал как кофата гребе градината. Със свински сигурно, какви други да са.
Нормален човек щеше да му стане кофти, щеше да помисли, па да попита, , ето, както и някои са направили. А тая свиня не, направо тъпче и мачка :twisted: това ме подлудява и много искам, ама много, да му бръкнем в джоба и да му вземем 1000 лв за тая простащина, щото свинете само от това отбират

Бесове са Бел, големи бесове.

Ноел, :tzeluvka: като се посъбереш моля те, направи опис на загубите. Нищо ли от там не може да се спаси? Ще съберем пари, който иска, и ще купим големите растения- храсти, иглолистни, големи ще ги купим миличка :tzeluvka:
Колко е поразията на площ?
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
РОУЗ

Re: Казуса с околоблоковите градини

Мнение от РОУЗ »

Ноел на коя улица беше?
Ако на ПУП е в зелената зона, предвидена за озеленяване /околоблоково пространство - зелени площи за широко обществено ползване/, то градинката е законна, а обратното - незаконно е нейното разкопаване, ако е направено без разрешение за строеж, което не е изобщо рядко срещано явление. Ако е направено с разрешение, то тогава в разрешението би следвало да е вписано изискване за възстановяване на околното пространство.
Има и изрично указателно писмо на кмета на София отпреди няколко години в този смисъл.
Това каза ММ.

Това е ПУП, Ноел, моля те, ориентирай се взелената зона ли са градините ти:

http://sofia-agk.com/esoft/planove/disp ... elo-color/" onclick="window.open(this.href);return false;


За случая срещу Военна болница, за който писах, ММ си спомня много добре развитието,дошли са накрая и са насадили и храсти, и трева.

ММ каза да пуснеш жалба в общината, задължително! ако искаш утре ще ти я напише, ако го позапознаеш с фактологията.


Според ЗУЗСО:
Чл. 10. (1) Зелената система е съвкупност от съществуващите и предвидените озеленени площи в градския и околоградския район, както и рекреационните гори и горите в защитените територии. В нея се включват Природен парк "Витоша", както и парковете, лесопарковете и горите в оградните на Софийското поле планини - Лозенска, Люлин, Плана и Стара планина, в административно-териториалните граници на Столичната община.
(2) Зелената система обхваща следните устройствени зони и самостоятелни терени:
.....
8. озеленени площи в жилищните комплекси.
.....
(5) Озеленените площи, изградени по утвърдени подробни устройствени планове, се признават за осъществени мероприятия

Както и в Приложение към чл.3/2/ - за жилищни зони за комплексно застрояване също е видно, че площите в междублоковите пространства се признават за зелени площи с режим Тго - зелени площи за обществено използване.
Последно промяна от РОУЗ на Окт 28, '15, 22:44, променено общо 2 пъти.
РОУЗ

Re: Казуса с околоблоковите градини

Мнение от РОУЗ »

Отделно, преди ремонтните работи, е трябвало растенията да се картотекират /ако между тях има ценни декоративни видове/ и да се осигури тяхното запазване. Картотекирането е задължение на Зелени системи, между другото.
И още нещо - законът не прави разлика между тревни площи и поддържани градини, говори се за съществуващи /изградени/, реализирани зелени площи, част от зелената система на Столична община, която подлежи на опазване съгласно закона и наредбите.
Т.е. това, че те са изградени без ад има одобрен проект не означава, че могат да бъдат премахнати без санкция.
Ключето всъщност е в действащия ПУП, който, неднъж одобрен, става закон за територията.
ММ е архитект, на разположение е да помогне.
Последно промяна от РОУЗ на Окт 28, '15, 22:52, променено общо 1 път.
wenche

Re: Казуса с околоблоковите градини

Мнение от wenche »

В другата тема Либра писа, че може да съдейства за среща на най-високо ниво !!!
Аватар
calico
Наркоман I ранг
Мнения: 24721
Регистриран на: Дек 2, '09, 15:41

Re: Казуса с околоблоковите градини

Мнение от calico »

а така! Браво Роуз, Либре, Исе,
направо ги размажете тия, и особено багериста. Няма икона на боксьор, а ми трябва :evil:
........................
-Вы кто?
-Добрая фея
-А почему с топором?
-Настроение что-то не очень...
isa
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1865
Регистриран на: Ное 29, '09, 12:03

Re: Казуса с околоблоковите градини

Мнение от isa »

Роуз, когато градинките се поддържат от Зелени системи-дирекция в столична община, да ценните видове се картотекират и опазват от тях,по едни наредби които по-горе са цитирани,Ама нали проблемът е че в общината не са уведомени че съществуват такива градини, че в тях има растения различни от трева и дървета, няма нищо черно на бяло, по документи има тревна площ и вероятно са описани по- големите дървета. Абсолютно на добра воля обаче общината може като собственик да принуди собственото си дружество /нали Топлофикация стана собственост на Столична община/ да възстанови съществуващото преди разкопаването . Аз не вярвам че ще го направят, но независимо от това трябва да се използват всички начини.Ноел да даде фактологията и ТМ да направи жалбата, щом има възможност, пък ние ще си действаме за кардиналното решаване на проблема.
РОУЗ

Re: Казуса с околоблоковите градини

Мнение от РОУЗ »

Мисля, че трябва да опитаме, ако искаш ММ да напише и да прати да обсъдите?
След като Ноел, разбира се, даде разяснения и фактология.
От чиеиме според теб е най-добре да е жалбата, от етажната собственост? :hmmm:

Картотекирането, доколкото схващам от прочетеното, не е задължително условие за опазването, опазването е задължително.
Аватар
Noel
Наркоман
Мнения: 10630
Регистриран на: Яну 7, '14, 19:29
Местоположение: София кв. Борово
Получил благодарност: 1 път

Re: Казуса с околоблоковите градини

Мнение от Noel »

О,момичета....не задълбавайте.Жалби или дела,не трябва натам да се насочваме.
Това е разпиляване на енергия ненужна сега.
Нека се насочим към законовия ред на нашия труд.
Така не само от следващ багерист ще се спасим,най-вече от неудобството ,че правим нещо в разрез на закона.
Растенията ще се купят,безценно е това от вас.Ако щете вярвайте,но аз изпитвах див гняв за Исините рози.
Всичко друго ми беше второстепенно.
Нито от кражбите ще се оттървем,нито от подобен род акции на монополи.
Важно е да сме спокойни,че утре няма да хрумне на някой гневен съсед да извика инстанция,която да ме натовари с някой акт за ентусиазъм.
Роуз,зелени площи са това.Проверявах го преди шест години,когато кандидатствах за субсидии.
Улицата е Борово.
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31531
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 817 пъти
Получил благодарност: 1738 пъти

Re: Казуса с околоблоковите градини

Мнение от Мария Николова »

calico написа:а така! Браво Роуз, Либре, Исе,
направо ги размажете тия, и особено багериста. Няма икона на боксьор, а ми трябва :evil:
Има, бе Ани! Ето я :sboi:
Ще действаме със всяко средство, момичета!
И в най-строгото изложение не бива да се пропусне фактът, че създадените от ентусиасти градини в околоблоковите пространства въздействат естетически и възпитателно върху децата. Че намаляват в пъти замърсяването от недобросъвестни граждани на това пространство с грозни отпадъци, изхвърлени през тераси и прозорци.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
РОУЗ

Re: Казуса с околоблоковите градини

Мнение от РОУЗ »

Трябва да пуснем жалба. Не пречи да се действа по всички фронтове, я колко хора сме. :tzeluvka: Като ги накарат да се върнат да садят китки, следващия път ще питат.
Градините ти не са незаконни, както и всяко друго цвете, насадено пред който и да е блок.
Незаконон може да се окаже разкопаването, ако нямат разрешение.
Ти снимай утре и да не губим време.

И още малко /простете за чаршафите/:

Приета с Решение № 950 по Протокол № 120 от 11.10.2007 г. на СОС като Наредба за изграждане и опазване на зелената система на територията на Столичната община
(С тази наредба се отменя Наредбата за изграждане, стопанисване и опазване на зелената система на Столична община приета с Решение № 4 по Протокол № 27 от 27.07.2001 г. на Столичния общински съвет)
Изменено наименование с Решение № 135 по Протокол № 8 от 13.03.2008.
Глава V
ОПАЗВАНЕ НА ЗЕЛЕНАТА СИСТЕМА
Раздел І
ОПАЗВАНЕ НА ЗЕЛЕНИТЕ ПЛОЩИ

Чл. 39.(1) При разрешаване на строителство, което предвижда разкопаване на зелени площи по чл. 61, ал. 4 от ЗУТ, задължително се предписват възстановителни мероприятия.

(2) След извършване на неотложни аварийни и мероприятия на инженерната инфраструктура в зелени площи по чл. 61, ал. 4 от ЗУТ, се дават задължителни предписания за възстановителни мероприятия и се определя срок за изпълнението им, “контролира се изпълнението и при нарушения се налагат санкции като гаранционният срок е 2 вегетативни периода”.

Раздел ІІІ

ПРЕМАХВАНЕ ИЛИ ПРЕМЕСТВАНЕ НА РАСТИТЕЛНОСТ

Чл. 44.(1) На територията на СО се забранява отсичане или изкореняване на дълготрайни дървета и храсти, независимо от собствеността им.

(2) По изключение растителността се премахва в следните случаи:

3. при строителството на сгради, съоръжения, пътища и обекти на инженерната инфраструктура при доказана невъзможност за запазването им, след одобряване на инвестиционния проект;

Чл. 45.(1) Писмено разрешение за преместване, премахване или кастрене на дървесна и храстова растителност се издава от Кмета на СО или оправомощено от него длъжностно лице, въз основа на експертно становище.

ДОПЪЛНИТЕЛНИ РАЗПОРЕДБИ

§ 1. По смисъла на тази наредба:

1. ”Декоративна растителност” (вегетативни елементи) е цялото декоративно растително разнообразие – дървета, храсти, цветя и треви включени в зелените площи в насажденията по алеи, улици и площади и в недвижимите имоти на държавата, общината, юридически и физически лица. Дълготрайна декоративна растителност са всички местни и чуждоземни декоративни видове широколистни и иглолистни дървета и храсти.

http://sofiacouncil.bg/?page=ordinance&id=12" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор

Обратно към “Други цветарски теми”