Казуса с околоблоковите градини

Публикувай отговор
elena kirilova

Re: Казуса с околоблоковите градини

Мнение от elena kirilova »

абсолютно подкрепям Миша :daaa:
Ноел,снимай вандалщината на тоя смотаняк
снимай какво е било преди и след неговата намеса
и ще пишем писма до където си решим
Аватар
Noel
Наркоман
Мнения: 10630
Регистриран на: Яну 7, '14, 19:29
Местоположение: София кв. Борово
Получил благодарност: 1 път

Re: Казуса с околоблоковите градини

Мнение от Noel »

Иса знае,че лятото имах страхотни проблеми с част от съседите.
Още тогава тя хвърли маса сили да търси законови основания,така че аз да съм спокойна.
Исе :liubov:
Една жалба,която трябва да се пусне например от етажна собственост би подпалила отново тази черга.
Лятото бяха тръгнали да събират подписка срещу градината ,изсипаха ми кофа кал на входната врата,намазаха всички пейки с кучешки акита,до едната пейка бяха изсипали около кубик боклук....
Не пиша и за десетките извадени растения и разхвърляни по цялата градина....няколко часа ги събирах и садих отново.Унижението не бих могла да го опиша....
В този период колкото пъти слизах,толкова пъти ми изсипваха върху главата боклуци и вода.
Ето така-садя си и отгоре ми кофа помия...
Не съм го писала тук ,защото тези неща трудно се пишат.
Толкова сълзи съм проляла ,че ММ забрани изобщо да се занимавам с градината.
И месец не я поглеждах.
Пиша ви всичко това,за да ви обясня защо не искам жалби...
Отново ще се върна в този кошмар,а не бихме могли да знаем ако се разчуе в блока дали няма отново групата да се активира.Това са пет човека с които не намерих общ език.
Някои имат двама съседи и са нащрек,а само в нашия блок живеят 300 човека.
Моля ви ,нека мислите ни бъдат към узаконяване на труда ни!

Взех си почивни дни,след малко слизам да огледам и с нови сили да направя една нова градина.
На пъро четене са унищожени четири рози,две будлеи,три иглолистни ....дребосъците не ги броим.
Ще видя и в кърчето на Цвети какви са погромите,от там са минали гумите...а е можел да заобиколи :snif:
Форумът е голям,спасение дебне отвсякъде.
Бобсъна
Кафеджия/Кафеджийка
Мнения: 1617
Регистриран на: Апр 14, '10, 09:22
Местоположение: Пазарджик
Дал благодарност: 8 пъти
Получил благодарност: 103 пъти

Re: Казуса с околоблоковите градини

Мнение от Бобсъна »

Саденето би трябвало да е след разрешение на съответните власти....иначе всеки ще си бучка всякъде каквото му скимне...
Изображение
libra
Наркоман
Мнения: 11635
Регистриран на: Дек 13, '09, 08:51
Дал благодарност: 73 пъти
Получил благодарност: 53 пъти

Re: Казуса с околоблоковите градини

Мнение от libra »

Ноел,след като имаш такива идиоти за съседи,никакво узаконяване няма да спре изсипването на боклуци върху главата ти.Аз не бих си го причинявала и бих преглътнала факта ,че простотията побеждава. Прекалено много черни емоции изпитваш с градината,а знаеш че трябва да си пазиш здравето .Обичай себе си ,ти си си много по-важна от хора,които не са човеци.
Обмислете закупуване на парцел ,не че съвсем няма да срещнеш кретени,но мисля че ще бъде по добре за теб и семейството ти. :tzeluvka:
Бобсане,по принцип е така,но ако никой не беше засадил по нещичко пред блоковете,София,специално, щеше да е бантустан.Навсякъде из кварталите дърветата са засадени от живеещите пред входовете и благодарение на тях има изобщо зеленина.А там където има трева,някога засадена от общината ,са едни бодили по-високи от мен ,защото са много пари тези площи да се косят/Просто,ако не са гражданите,ще имаме само тополи покрай главните улици.
София едно време беше пълна с паркове и квартални градинки с масиви с цветя,по няколо пъти в годината се подменяха.
Сега дори няма пари едни петунии пред президенството да засадят.Дали София е по-бедна от татово време?
Аватар
Tanet
Кафе машина
Мнения: 4787
Регистриран на: Яну 13, '10, 11:52
Местоположение: Севлиево 5-а зона
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 1 път

Re: Казуса с околоблоковите градини

Мнение от Tanet »

Знам,че не е успокояващо,но принципно иглолистните можеше и да не понесат дори и хуманно откопаване и преместване, виж на розите не им пука, може и да има заровена някоя в трапа и понеже са на собствен корен-ако са вкоренявани ще тръгне отново. Ноелка, не искам повече да страдаш :tzeluvka:, няма ли в близките села по-евтини къщички с двор, тук има доста голям избор ама сме далеч от София, иначе да съм ти дала моята къща в любимото ми село и без това тази година съвсем а зарязах и това много ми тежи, а природата е чудна и въздуха кристален.Мечтай момиче, мечтите стават реалност. И да ви кажа не корете багериста, ако вие бяхте багерист какво няма да копаете, а ще търсите на кого са растенията ли? Може човека да се е обадил на шефа си и другия да е казал "копай, няма време това е обществена площ" и човека какво да прави.
"Истинските неща в живота, не са нещата"
[img]http://smileys.on-my-web.com/repository ... gonfly.gif[/img]

градинките на "утринния покой"
РОУЗ

Re: Казуса с околоблоковите градини

Мнение от РОУЗ »

Мила Ноел, сърцето ми се къса, като те чета!
За теб! :sbrokenheart:
Ако искаш да садиш и садиш отново тези градини, ние всички ще те подкрепим. Както е нужно. Ако решиш да спреш, да върнеш околоблоковото пространство във вида, в който си го заварила, т.е да изкорениш растенията, можеш много бързо да се убедиш доколко е "незаконна" градината ти и как веднага по сигнал ще дотичат от общината да ти съставят някой акт.
Ако ти не искаш да подаваш жалба, можем останалите да подадем сигнал, като редови граждани, свидетели на вандалски акт.
До кмета на Кр.село, на когото му предстои балотаж ;) , с копие до Столична община, до Омбуддмана и до който още се сетим?

Иначе за другото, може би с инвестиционно предложение до кмета на района по линия на публично-частното партньорство или нещо друго, Иса най-добре може да каже.
Друг вариант - да се поиска от Зелени системи включване в защитените зелени площи на Столична община
РОУЗ

Re: Казуса с околоблоковите градини

Мнение от РОУЗ »

Най-вероятно в документацията, ако имат такава копачите, има задължение за възстановяване /обикновено такава е процедурата/ , което просто не е изпълнено, но така нареченото узаконяване на градината ти пак не дава 100 % гаранция, че следващият няма да влезне пак направо с бутонките, докато една гневна жалба и последващо възстановяване за тяхна сметка ще ги държи нащрек следващия път.
Аватар
Мария Николова
Наркоман II ранг
Мнения: 31527
Регистриран на: Ное 28, '09, 23:44
Местоположение: Нова Загора
Дал благодарност: 810 пъти
Получил благодарност: 1727 пъти

Re: Казуса с околоблоковите градини

Мнение от Мария Николова »

Аз не бих си го причинявала и бих преглътнала факта ,че простотията побеждава.
Ноелче, послушай Либрето, миличка! Знаеш, че ще те затрупам с китки, знаеш, че всяка втора девойка от форума е готова да ти прати 2-3 корена от своите рози.
Но не бива да подлагаш на поругаване радостта, която градинарстването ти дава.
Наистина потърсете някъде наоколо някой имот, твое местенце.
И нека там да изсипем нашата обич към теб във вид на цветя, треви, отраснали храсти и дървчета, камъни и камъчета.
Ти трябва да бъдеш щастлива, а не боксова круша на идиоти.
Най-голямото добро, което можеш да направиш за някого, е не да му покажеш богатствата си,
а да му разкриеш неговите.
Аватар
Албена
Кафе машина
Мнения: 4526
Регистриран на: Фев 2, '10, 09:57
Местоположение: Габрово

Re: Казуса с околоблоковите градини

Мнение от Албена »

Ноелче, :tzeluvka: :gush: ,стискай зъби ,мила, и не се предавай! Знаеш колко много те обичаме. :tzeluvka: Ти си вълшебница ,няма да се даваш на някакви бездушни и слепи за красивото същества.
Аватар
Tanet
Кафе машина
Мнения: 4787
Регистриран на: Яну 13, '10, 11:52
Местоположение: Севлиево 5-а зона
Дал благодарност: 2 пъти
Получил благодарност: 1 път

Re: Казуса с околоблоковите градини

Мнение от Tanet »

Вижте, така и така на РД на форума ще се съберем много хора. Ами да повикаме Нова или Господарите и да ни снимат там 100 човека протестиращи срещу безхаберното отношение към труда и създадената естетика и така да вдигнем шум?
"Истинските неща в живота, не са нещата"
[img]http://smileys.on-my-web.com/repository ... gonfly.gif[/img]

градинките на "утринния покой"
Публикувай отговор

Обратно към “Други цветарски теми”